[ Jauni komentāri · Dalībnieki · Noteikumi · Kodi · Meklēšana · RSS ]
Foruma moderators: eduks, Zivinens, kapracis  
Parcopi.lv Forums » Vēžošanas forums » Vēžu cienītāju klubiņš » Vēžotāju pļāpātava (Šeit varam papļāpāt par vēžiem, nesteidzīgi malkojot aliņu)
Vēžotāju pļāpātava
ZivinensDatums: Otrdiena, 08.06.2010, 13:26 | Ziņa # 181
Rūdīts copmanis
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1073
Reputācija: 13
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Dēļ hesiem ar upes tiek sačakarētas,kā parasti sausākā laikā hesi uzkrāj ūdeni,lejpus hesa ūdens praktiski nav.Otra galējība ko hesi dara ir ka pa dienu strāvu neražo,toties pa naktīm dod uz pilnu jaudu,līdz ar to upe pamazām 1km. uz leju lēnām aizsērē un pazūd foreļu,lašu un nēģu nārsta vietas.Upē zem hesa līdzinās lielam seklam grāvim,nemaz nerunājot par to ka zivīm vairs nav migrācijas ceļa.Hesi jau tika lobēti no valdības puses,bet daudzām upēm tā ir lēna iznīcība,stulbi....
 
wernergermanDatums: Otrdiena, 08.06.2010, 17:17 | Ziņa # 182
Vēžu audzētājs
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 66
Reputācija: 1
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Kluba Vadiba
Es jau arī ēdu zivis un arī vēzis ir garšīgs,bet kaut kā audzējot viņus rodas tādas tēvišķas jūtas...
Visa radība, kas dzīvo ūdenī ir garšīgāka par to,kas dzīvo uz sauszemes.Bet ir jāpaņem no dabas tik,cik drīkst,neko neiznīcinot un nenoplicinot,lai paliek arī citiem gadiem.
šitā plēsonība un tuvredzība arī man uzdzen niknumu.
Nedaudz cits temats-nesen dabūju tā sauktos cimdiņkrabjus no viena zvejnieka.Tas ir ieceļotājs un nāk no Ķīnas, saucas Ķinas vilnas krabis.Viņam spīles ir ar brūnu vilnu klātas. Viņu Eiropā esot ievazājuši ar balasta ūdeni kuģos.Viņš stipri izplatīts Vācijā un arī Dānijā, taisot tur lielas skādes,rok dambjus,un iet pa lielajām upēm uz augšu. Nu jau vairākus gadus ir arī Rīgas līcī. Ķīniešiem esot baigā delikatese un Hongkongā maksājot svaigi ap 40 EUR kilogramā.
Es dabūju un izvārīju. Bija labs! gaļas krietni vairāk kā vēzim,bet tāda sīkstāka un saldāka. Bet es saprotu ķīniešus. Tas kukainis ir garšīgs.
 
SeekerDatums: Otrdiena, 08.06.2010, 18:06 | Ziņa # 183
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 22
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Kluba Vadiba
..ja jau tas cimdinkrabis ir sastopams Rigas lici,tad jau driiz bus ari visur citur un musu platspilniekam,signalniekam,sauriniekam bus kirdikt...
..nju tas taaa..gan jau taa nenotiks....,bet jaa...kad tu sito stasti,tad atceros,ka dazi sitie krabju ipatnji ir nokerti un redzeti Gauja negu murdos.....
..ja par to krabju kulinarisko vertibu..man vienvasar nacas pabut Barselona un tad ari es pamielojos ar visadiem sveszemju spiljainajiem....cik atceros tad baigi gardas bija kaut kadas krabju spiles...nju tadas palielas ka divas spickastites...un vel bija makten gardas kautkadas garas krabju kaajas...
..bet visvairak es gribetu noproveet labi pagatavotu kokoskrabi...mmm...nez ka tas garsotu...interneta jau bildees vinji ir ljoti lieli un itka galjas garsa esot ar kokosa piegarsu....
..un vell ari labprat noestu kadu milzigu omaru vai langustu... vezis
 
ZivinensDatums: Otrdiena, 08.06.2010, 18:43 | Ziņa # 184
Rūdīts copmanis
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1073
Reputācija: 13
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Nu tos krabjus labāk nevajag pie mums,mūsējos vēžus izdauzīs tikai tā.Pie mums skaitās ka šie nevar pārziemot,bet kas zin.Par omāru vēzis ir garšīgāks,par langustu nezinu.
 
eduksDatums: Otrdiena, 08.06.2010, 20:12 | Ziņa # 185
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Quote (Zivinens)
Par omāru vēzis ir garšīgāks,par langustu nezinu.

Zivinena kungs, tu jau zini, ka ne jau garšas vērtības visi vērtē pirkārt, bet izmēru :) , tobiš, ka tik lielāks kumoss kamā iekosties :D ;) ... Piemēram, manā skatījumā, dzeloņvaigu vēzis ir garšīgāks par platspīļnieku, par šaurspīļnieku ļoti ļoti garsīgāks, bet nu viņš ir maziņš, līdz ar ko daudzi cilvji smādē šādus mazus vēžus (runa iet par dzeloņvaigu vēžu kā sugas mazo izmēru)...
 
wernergermanDatums: Otrdiena, 08.06.2010, 23:19 | Ziņa # 186
Vēžu audzētājs
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 66
Reputācija: 1
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Kluba Vadiba
Tas ,ka viņš būs arī upēs ir skaidrs kā diena! neviens jau nav pētījis cik viņu jau tur ir.
Arī Vāscijā viņi iet pa Elbu uz augšu,rāpjas krastā un pa sauszemi apiet aizsprostus.
Jā, viņi iet murdos! Nezinu,ko viņi ēd. Bet tad,kad es atnesu mājās, ielaidu vanniņā,ūdens bija nedaudz un viņi pumpēja ūdeni caur sevi ar strūklu, Izskatījās vareni,meta mutuli pat. tā kā viņā būtu iekšā jaudīgs sūknis!
Un dzīvīgi viņi arī bija apskaužami.
Tās lielās kājas vaŗēja būt no karaliskā krabja-Koenigskrabe,tas ir no Alaskas-Kamčatkas reģiona, milzīgs un bezgala garšīgs. Staļins viņu ielaida Barenca jūrā arī ,šie tur iedzīvojās,nu viņi dodas gar Norvēģijas krastu uz dienvidiem.Norški ķer šos un ēd,tirgo par pasakainu naudu japāņiem, vēl tā pasaudzē, bet arī šie īsti nezina kā pret viņu izturēties-nīdēt vai saudzēt. Itkā nevietā, bet dikti liels un garšīgs...
Ko jūs domājat ar Omāru- tas lielais ziemeļatlantijas vēzis, kas ir Kanādā un Massachusetā(amer.lobster)?
Tas ir garšīgs bez gala,un galvenais,ir kur iekosties. Vēzis jau tāds nieks pret to.
Vai neiznāca Barselonā nomēģināt arī st Jacobs gliemezi?. Tāds liels vāks precīzi kā Shell emblema.Visa, visa tā zemūdens radība ir garšīga!
 
SeekerDatums: Trešdiena, 09.06.2010, 10:00 | Ziņa # 187
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 22
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Kluba Vadiba
..no gliemeziem Barselona ariii paedos visadus moscus...ja godigi,tad nemaz nezinu ka visus vinjus sauca.....
..vienaa barcika pie juras pasutijam veselu plati ...tur bija visadi..cepti,svaigi,marineti u.t.t...ar visadam merciteem un prikidoniem....nju teiksu taaa....bija labi,garsigi un interesanti..,bet katru dienu vinjus mociit arii nevareetu...
...par to Shelll embleemu....laikam ko tadu man nesanaca noproveet.....
...vot sitais ir mans kulinarisko izvirtibu sapnis....coco crab....ari izzug lieli....
Pielikumi: 2697754.jpg (16.7 Kb)


Ziņojumu laboja Seeker - Trešdiena, 09.06.2010, 10:18
 
SeekerDatums: Trešdiena, 09.06.2010, 10:29 | Ziņa # 188
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 22
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Kluba Vadiba
..aizdomaajos par palu udenju kaitigumu veziem.It ipasi sogad,kad "mana" upe bija parpludusi ka vell nekad un straume bija milziga....kaa vel,bez alu izskalosanas,si stihija vareja vinjiem pakaiteet...?....vai iespejams,ka vezis sarijas,saelpojas dulkaino,smilsaino straumes nesto udeni un vinjam ta zauna vienkarsi piekep ar visadiem sudiem...tapec vins vairs tik labi nevar uznjemt skabekli un iznikuljo..nomirst...??
..bljin..nu nevaru es nomierinaties un aprast ar domu,ka sie tur bus izmirusi... domaa ...veel es tur redzeju ari pariti dzivus...vienam nebija abas spiles..(laikam deelj mahaca)...tatad reali sanak ka vinjs ir ar kadu citu vezi cinijies..vai ari zaudejis kur citur(putni,zveri)....
 
eduksDatums: Trešdiena, 09.06.2010, 10:44 | Ziņa # 189
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Psc, izvirtuļi ;) :D ... Un kā ir ar vezis ēšanas/izlobīšanas rituālu, bez tā jau vezis ēšana būtu kā sēkliņu bez čaulas ēšana? Tāpēc jau vezis ir delikatese, ar kuru nevis pieēdas, bet panašķojas pie aliņa vai vīna glāzes un to ēd ne jau ikdienā... Nekādus krabjus, lai cik lieli un garšīgi tie nebūtu, Latvijā toč nevajaga, lai gan ar jūru saistītās tecēs noteikti pa kādam jau ir un būs - katrai vietai sava dzīvā radība...
 
SeekerDatums: Trešdiena, 09.06.2010, 11:36 | Ziņa # 190
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 22
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Kluba Vadiba
...nju protams Eduk...tev ir pilniga taisniba par to vezu esanas nozimi un kulturu.Ta naskesanas attiecas tikai uz muusu veeziem....jo paresties vinjus lidz nelabimam praktiski nav iespejams.Ja ir velme sevi apmanit ar ideju,ka es esmu pieedies vezisus es parasti pirms vinju esanas pats ta kartigi paedu karbonaditi un kartupelisus un tikai tad attaisu alinju un palobu vezisus......
 
parcopiDatums: Trešdiena, 09.06.2010, 12:53 | Ziņa # 191
Multimakšķernieks
Grupa: Administratori
Komentāri: 14085
Reputācija: 118
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Vip persona Kluba Vadiba
Tas krabis izskatās pēc zirnekļa :D
Vispār man jau ar šķiet, ka visādus svešzemju spīļniekus nevajadzētu pie mums. Lai katrs dzīvo tur, kur tam jādzīvo. Daudz ir negatīvu piemēru ar svešu sugu ievazāšanu. Gan ūdens pasaulē, gan dzīvnieku, gan augu.
Es par mūsējiem vezis ! ja
 
wernergermanDatums: Trešdiena, 09.06.2010, 13:54 | Ziņa # 192
Vēžu audzētājs
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 66
Reputācija: 1
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Kluba Vadiba
Nevajag ievazāt, bet tas jau ir izdarīts!
Par vēža žaunām-Jā tur varot ieiet dubļi un smiltis un daļa nedabūjot to vairs ārā.Un vēzis nomirst...
 
kreisaisDatums: Piektdiena, 11.06.2010, 15:39 | Ziņa # 193
Videomāns
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1197
Reputācija: 7
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Quote (wernergerman)
Par vēža žaunām-Jā tur varot ieiet dubļi un smiltis un daļa nedabūjot to vairs ārā.Un vēzis nomirst...

Jā, par to arī esmu dzirdējis un lasījis. Tas bija minēts arī, ja nemaldos, A.Priedīša rakstā par vēžiem, kuru es atreferēju kādu laiku atpakaļ.
Bet tos svešos tiešām nevajadzētu te ievazāt! :)
 
SeekerDatums: Piektdiena, 11.06.2010, 17:59 | Ziņa # 194
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 22
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Kluba Vadiba
.....he..he... chukle ..bail visiem palika no šitā monstra....Nu labi..tā kā Latvijā palmas ar kokosriekstiem neaug,tad cocoscrabim te nebūs ko ēst un darīt.

..par "manu" upi..
....eh...var jau buut,ka šo vēzīšu bojāeja ir pavisam normāla un raksturīga parādība sajā upē...it sevisci pēc paliem pavasaros.Domāju pirmos murdiņus mēģināt ielikt pēc Jāņiem...tad jau redzēs kas sanāks.
...dīvaini,ka beigti bija tikai mazie..izmērā līdz6-7cm.....a varbūt lielie arī ir beigti,bet palikusi guļot alās????Domāju un ceru ,ka ...jo stiprāks,lielāks vēzis,jo labāku vietu izdzīvošanai ūdenstolpnē viņš ir izvēlējies....un sobrīd gaida,kad es vinju nocersu...:)

 
wernergermanDatums: Sestdiena, 12.06.2010, 04:09 | Ziņa # 195
Vēžu audzētājs
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 66
Reputācija: 1
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Kluba Vadiba
kā domājat-cik vecs ir šitas puika?

Pielikumi: 3112613.jpg (154.5 Kb) · 0643457.jpg (151.3 Kb)
 
Parcopi.lv Forums » Vēžošanas forums » Vēžu cienītāju klubiņš » Vēžotāju pļāpātava (Šeit varam papļāpāt par vēžiem, nesteidzīgi malkojot aliņu)
Meklēšana:


Copyright Parcopi.lv © 2009



Epasts: parcopi@parcopi.lv