[ Jauni komentāri · Dalībnieki · Noteikumi · Kodi · Meklēšana · RSS ]
Foruma moderators: eduks, Zivinens, kapracis  
Parcopi.lv Forums » Vēžošanas forums » Vēžu cienītāju klubiņš » Vēžotāju pļāpātava (Šeit varam papļāpāt par vēžiem, nesteidzīgi malkojot aliņu)
Vēžotāju pļāpātava
ZivinensDatums: Svētdiena, 06.06.2010, 11:59 | Ziņa # 166
Rūdīts copmanis
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1073
Reputācija: 13
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Man ar diemžēl ir līdzīga pieredze ar vienu upi,gadus 5 vēži bija un daudz,bet pēķšņi vienā reizē atradu tik beigtos.Tajā reizē pa upi nobridu kādus 2 km. bet nevienu dzīvu nemaniju+ atradu 2 piespraustas ar rīksti švammes. Aizdomājos ka pie vainas anīss kurš acīmredzot bija švammos ieliets.Tās divas švammes ko atradu domāju bija palikušas no daudzajām ko tie stulbeņi bija likuši,jo anīss vēzim ir inde. Pēc pāris gadi tajā vietā atkal vēži parādijās,tik ne vairs tādos daudzumos. Seeker šogad arī lielie pali varēja uztaisīt vēžiem atbirumu,jo upes krasti šogad ar lielu smilšu daudzumu pieskaloti,bija neredzēti liels ūdens+milzīgs straumes ātrums,domāju vēžiem viegli tad negāja.
 
wernergermanDatums: Svētdiena, 06.06.2010, 12:09 | Ziņa # 167
Vēžu audzētājs
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 66
Reputācija: 1
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Kluba Vadiba
Notikt varēja viss kas-piem.kāds dolbojobs-lauksaimnieks izskaloja kādu indētāja tilpni,jeb kaut kur pašā upes ietecē kāds salēja kaut ko no naftas izstrādājumiem iekšā, vai vēlvienkāršāk kādā mazā ģerevņā vai pilsētelē
palos pārplūda hlorēta publiskā ateja...
Lielie močī mazos-nav šaubu. Manā dīķi arī bija daudz viņu pagājušo sezonu un šopavasari dibenā gulēja daudzi beigtie-gan lielie gan arī mazītiņie,tādi 2-3 cm gari.Praktiski neredzēja beigtus vidējos,tādus 5-6 cm garus.
Grūti pateikt ,kasd manējiem notika- iespējams pietrūka skābekļa, kaut arī visas zibis izdzīvoja,gan asari, gan līdakas,nerunājot par līņiem un karpām.daudzi bija seklumā,pieņemu ,ka tie bija iesaluši ledū,jo ledus bija nepieredzēti biezs šoziem.Varbūt problēma bija lielā pārapdzīvotība,ka nebija pietiekoši barības un šie nevarēja uzkrāt pietiekoši rezerves visai ziemai.Vai arī nepietika slēptuves neaizsalstošajās dīķa daļās...
Katrā ziņā tā nav(vismaz manā dīķī) slimība, jo ir izdzīvojušie,ir mammītes ar oliņām apakšā bet ir sajūta, ka tēvi ir vairākumā- viņi tagad lien katru nakti murdiņos,ko es lieku, lai reducētu līnīšu skaitu.
Sorīt pat bija ielīdusi mazītiņa mammīte,tāda uz 5cm gara un arī šai jau kādas 10 oliņas apakšā.Tātad arī šien sex pusaudžu vecumā ir aktuāls unh nepilngadīgo māmiņu problēma kā sekas!
liec murdiņus- viņi lien jau sen iekšā!
 
SeekerDatums: Svētdiena, 06.06.2010, 16:08 | Ziņa # 168
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 22
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Kluba Vadiba
....liels paldies par atbildēm un mierinājumu...:)..
...par to straumi palu laikā varētu būt taisnība,jo krasti ir diezgan paskaloti,līkumi sanesti ar smiltīm u.t.t.Par pesticīdiem ..negribētos ticēt (viens no ļaunākajiem variantiem),tur lauki ir bijuši gar malām jau ļoti sen...un ja tāda lieta.. kā minēja "wernergerman" tur tiek praktizēta,tad diezvai tur būtu vinji savairojušies...
...par slimībām..var jau būt.Lasīju,ka tā ir normāla parādība(izņemot mēri)..tā pat kā citur dabā.Vēžiem slimības ir daudz un dažādas..tās savā ziņā regulē populāciju...stiprākie izdzīvo!
...par anīsu..ceru,ka tur tā nenotiek...vismaz es lietoju tikai un vienīgi šajā vietā lietotas uzpariktes(murdiņi,krītiņi un jau pieminētās skārda kapu vāzes)....es zinu tikai par anīsa kaitīgumu un man nekad nav ienācis prātā to lietot,bet nezinu kā tas izpaužas...???!!!...vinji laikam kā dulli uz vinju salien un pēc tam apmirst,nevairojas..vai kā...!!???
...par murdiņu ielikšanu šonakt esmu domājis.....vēl nav vakars..:)...,ja jau jūs sakat ,ka vinji jau lien iekšā,tad moška var pamēģināt...,..cik zinu,tad šie tagad maina čaulu un visi gremošanas orgāni ir mīksti..līdz ar to vinji arī par paiku nedomā...,bet iespējams ,ka kādi jau ir nomainījuš un ķerās.Katram vēzim tas notiek individuāli un tad jau sanāk arī,ka katrs vēzis murdiņā lien individuāli...:)

...nju tā lūk...
..bildes ielik nesanāks...citā datorā.Ja gadījumā šodien aizlaidīšu,tad noteikti došu ziņu par to kā gājis.

 
eduksDatums: Svētdiena, 06.06.2010, 16:39 | Ziņa # 169
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Nu nez, pagaidām tā vēžu zveja ar murdiņiem un krītiņiem nebūs tik laba, kā ap jūlija pirmās dekādes beigām. Jā, vairumā ap šo laiku papuki trāpās, mātītes pastiprināti koncentrējas uz jaunās paaudzes palaišanu pasaulē, bet vasaras beigās mātītes toties kāpj uz rīkiem kā aptrakušas... Arī čaulas maiņa lēnītēm teju sāksies tēviņiem un tad kādu laiku vispār neko nevarēs noķert...
Tāpēc, Seeker, labāk uzgaidi kādu mēnesi un tad mēģini, jo pagaidām, esmu pārliecināts, ka neko prātīgu nenoķersi. Wernergermanam dīķī šamējo liels blīvums, tāpēc puslīdz sakarīgi ielien, bet tā pagaidām nevienam neiesaku brīvos ūdeņos vēl ķert - lomi nebūs ne tuvu tie iespaidīgākie, tas 100%!
 
SeekerDatums: Pirmdiena, 07.06.2010, 09:51 | Ziņa # 170
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 22
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Kluba Vadiba
...mjaaa....taa ari vakar nekur neaizlaidu....
..Edukam taisniba....jaapagaida,nau ko vinjus vel traucet...lai vinji izdara ,kas jadara un tad jau juulija ies un skatiisies,kas notiekaas....
..nju es ljoti ceru,ka vinji tur veel bus..
 
wernergermanDatums: Pirmdiena, 07.06.2010, 11:01 | Ziņa # 171
Vēžu audzētājs
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 66
Reputācija: 1
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Kluba Vadiba
Laikam gan man viņu ir daudz.Jo viņi ir katru rītu nurdiņos, citā pat 3 vai 4!
Un es nelieku speciali viņim,lieku zivīm un kā ēsmu ielieku kādu maizes gabaliņu.
Viņi murdiņos pat sakropļo zivtiņas un noēd kādas arī. es katru rītu viņus izlaižu atkal brīvībā.
 
wernergermanDatums: Pirmdiena, 07.06.2010, 11:31 | Ziņa # 172
Vēžu audzētājs
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 66
Reputācija: 1
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Kluba Vadiba
vēl par anīsu.Tas man jaunums, ka šitā substance viņiem liktenīga.
Vai viņi to tik ļoti mīl? un vai tā viņiem ir inde?
Kas tieši viņos notiek, kāds ir mehanisms kā šis anīss iedarbojas?
Vai ir arī citas ķīmiskas vielas, kas iedarbojas līdzīgi? Anīsam līdzīgi ir arī citi augi, piemēram fenhelis,smaržo tāpat. Vai arī tas(tie) ir indīgi?
 
ZivinensDatums: Pirmdiena, 07.06.2010, 12:07 | Ziņa # 173
Rūdīts copmanis
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1073
Reputācija: 13
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Cik zinu tad anīs viņiem rada lielu vēlmi pamieloties un pie viena problēmas ar elpošanu laikam.
 
SeekerDatums: Pirmdiena, 07.06.2010, 12:46 | Ziņa # 174
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 22
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Kluba Vadiba
..nu jaaaa..moska ir verts par so teemu parunaat...anisss un citas nepienemamas vezu kersanas metodes un brutaala vinju niidesana,ka piemeram nosprostojot starautus un mazas upeles.Cilveki maz par to runaaa....un ari vispar internetaa nav daudz infas par sito teemu.Varbut kadam pieleks...kadu postu tas var nodariit un apdomasies pirms riikosies.Sobriid cilveki,zin tikai to, ka aniss veezim ir kaut kas neatvairaams,bet tikai apjaus,ka tas nav labi....bet istas sekas un iespejamo katastrofu neapzinaas......
...es sobriid mekleeju info par krievu saitiem ...ja ko uzzinasu nopubliceesu....
...kads zina varbut ko vairaak...?
 
ZivinensDatums: Pirmdiena, 07.06.2010, 13:46 | Ziņa # 175
Rūdīts copmanis
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1073
Reputācija: 13
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Viena no nepieņemamajām metodēm ir kad kāsēju brigādes staigā pa nelielām upēm ar lomikiem apveļ riņķī lielos akmeņus,atpakaļ neapveļ,izlauž pilnībā krasta alas,kā rezultātā vēžiem zūd dzīvesvietas.Ja vēl kas pēc tādas metodes pāri paliek ........ Otra lieta- katrai vēžošanas vietai vajadzētu katrai savu inventāru,kuru glabā atsevišķi,tādējādi ļoti samazinās risks pārvadāt slimības.
 
SeekerDatums: Pirmdiena, 07.06.2010, 13:53 | Ziņa # 176
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 22
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Kluba Vadiba
..inventaru protams katrai vietai savu...ja nu galigi nevar atljauties,tad vismaz kartigi izzavet,dezinficet(kaut kur bija aprakstita metode)....
 
wernergermanDatums: Pirmdiena, 07.06.2010, 23:53 | Ziņa # 177
Vēžu audzētājs
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 66
Reputācija: 1
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Kluba Vadiba
Vācu lapās lasīju,ka pietiekot lietot sausu inventāru,tad nepārnēsājot vēžu mēra sporas.
 
wernergermanDatums: Otrdiena, 08.06.2010, 00:16 | Ziņa # 178
Vēžu audzētājs
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 66
Reputācija: 1
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Kluba Vadiba
Nosprostojot strautus un mazas upeles? kā tad viņi ker tos vēžus? tai sausumā?
Vispār jau cilvēks,nu divkājainais-homo sapiens ir maita pamatīgs...
Sūdīgāks par lopu.
man ir citādāk-jo man viņu dīķī vairāk paliek,jo mazāk gribas viņus vārīt.
Tāpēc es dodu priekšroku viņus tirgot.Un arī tikai tiem,kas vēlas audzināt,ne ēdājiem. No tiem es nevaru atkauties.
Man šitas kukainis ir simpātisks,un baigo labsajūtu rada ar viņiem ņemties un zināt ,ka viņiem manā dīķī iet labi Arī ielais tur,kur viņu vēl nav vai jau iznīkuši.
 
SeekerDatums: Otrdiena, 08.06.2010, 10:13 | Ziņa # 179
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 22
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Kluba Vadiba
...vienreiz spinningojot foreles kada strauta vidzeme redzeju atstatu cilveku veidotu nosprostojumu uz sii strauta nelielas attekas......tiesa udens strauta jau bija atgriezies
..ja strautam nau liels kritums un it ipasi sausas vasaras nav nekadu problemu so strautu aizsproztot...pats redzeju ka krasta velenass bija raktas un mestas strauta kopaa ar zalem veidojot ko lidzigu bebru aizsprostam.Puss stundas laika strauts ir praktiski sauss...vell pec puss stundas sak list ara no alam vezisi,zussi,vedzeles.Reali visa dziva radiba mekle kur ir atlicis vel nedaudz udens.
...man pasam ir nacies piedalities sada dzivas radibas glabsanas atrakcijaaa(pats neko nesprostoju)....Tas bija pirms gadiem cetriem....man laukos bija vecas dzirnavas ar beigtam sluzam...aiz kuram uzpludinats dzirnavdikis.(tik cik sluzas notur udeni)....aiz sluzam teceja upele pilna ar akmenjiem,kokiem u t.t....bet tad kads to visu noprivatizeja un man nacas but klat laika ,kad sis sluzas laboja.....respektivi ipasnieks gribeja lai dikis ir lielaks un salika jaunajas sluzas deljus tik augstu,ka leja upitei VISPAR vairs nepienaca udens......tas bija strautam navessods....es ar vienu dzeku visu dieno njemamies par so strautu lasot izmisusos vezisus un laizot atpakal augsa uzpludinajumaaa.....nju vinju bija ljoooti daudz....lieli,mazi visadi..pasi lida ara...bija ari daudz zusi,vedzeles....nerunasu par entajam strauta mailem un.t.t....velak piesledzas vietejie...un mes tam visam atmetam ar roku....nebija jegas cinities ar vejdzirnavammm.....nu jau viss neskirojot tika sautigi bazts rimi maisinjos.Nakama diena upele 1.5km garuma bija likvideta...gan nebija udens,gan nebija dziva radiba...visi krasti izraknjati un akmenji apvelti......
...nju ta...ebio...rugtas atminjas...
 
kreisaisDatums: Otrdiena, 08.06.2010, 12:43 | Ziņa # 180
Videomāns
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1197
Reputācija: 7
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Quote (wernergerman)
Vispār jau cilvēks,nu divkājainais-homo sapiens ir maita pamatīgs...

Piekrītu! Es gan pats ēdu gan vēžus, gan zivis, bet nekad neņemu neko nonormālos kvantumos. Tikai tik, cik pats uzreiz varēšu apēst. Piedevām makšķerēšanas, vai vēžošanas vietu, aiz sevis vienmēr cenšos atstāt kārtīgu. Makšķerēšanas vietās reizēm novācu arī to, ko kāds cits tur ir atstājis. Bet vēžošanas vietas jau nav tik publiskas, tur uzreiz var manīt, ka kāds ir bijis un uzvedies kā vandālis! Upju aizsprostošana, vēžu alu izārdīšana un akmeņu apvelšana ir pielīdzināma zivju zvejai ar elektrību. Tādas vietas paliek tukšas uz ilgu laiku abos gadījumos. Un abos gadījumos tie, kas tā izrīkojās ir pelnījuši riktīgu sodu, vienalga kāda veida sodu, bet tādu, lai otrreiz neko tādu negribētu vairs darīt!
 
Parcopi.lv Forums » Vēžošanas forums » Vēžu cienītāju klubiņš » Vēžotāju pļāpātava (Šeit varam papļāpāt par vēžiem, nesteidzīgi malkojot aliņu)
Meklēšana:


Copyright Parcopi.lv © 2009



Epasts: parcopi@parcopi.lv