[ Jauni komentāri · Dalībnieki · Noteikumi · Kodi · Meklēšana · RSS ]
Foruma moderators: eduks, Zivinens, kapracis  
Parcopi.lv Forums » Vēžošanas forums » Vēžu cienītāju klubiņš » Vēžotāju pļāpātava (Šeit varam papļāpāt par vēžiem, nesteidzīgi malkojot aliņu)
Vēžotāju pļāpātava
parcopiDatums: Otrdiena, 19.05.2009, 22:32 | Ziņa # 1
Multimakšķernieks
Grupa: Administratori
Komentāri: 14084
Reputācija: 118
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Vip persona Kluba Vadiba
Pielikumi: 3875034.jpg (109.1 Kb)
 
parcopiDatums: Otrdiena, 19.05.2009, 22:32 | Ziņa # 2
Multimakšķernieks
Grupa: Administratori
Komentāri: 14084
Reputācija: 118
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Vip persona Kluba Vadiba
Šeit varam papļāpāt par vēžiem, nesteidzīgi malkojot aliņu un varbūt pat ēdot īstu vēzi biggrin
 
sancho76Datums: Ceturtdiena, 21.05.2009, 22:03 | Ziņa # 3
Arheologs-vēsturnieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 58
Reputācija: 3
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Kluba Vadiba
Jautājums eduks par vēžiem,vai tiesa ,ka vēži kuri noķerti mēnešos kuru nosaukumā ir burts "r" nav ēdami ? biggrin
 
eduksDatums: Piektdiena, 22.05.2009, 10:02 | Ziņa # 4
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Sancho, vēži ir nevis ēdami, bet baudāmi biggrin , jo tie nav parasts ikdienas ēdiens - tie ir delikatese... biggrin
Vēžu ēšanas īpatnības ir mūžīgā tēma... Tie kas nezina kā gatavot vēžus un tos ēst, pamatieskatu var gūt šeit:
http://parcopi.lv/forum/5-27-1#325
Pastāstīšu savu personīgo skatījumu par vēžu ēšanu. Ja esi nokļuvis vēžu ēšanas lietpratēju kompānijā, tad mazliet ir jāpiedomā pie tā, kā ēst vēzi, neaizskarot viņu īpašās jūtas pret šo ēdienu biggrin ... Atzīšos, tagad arī es pats jūtu visai lielu neiecietīgumu pret cilvēkiem, kas nepareizi un bezkaunīgi ēd vēžus, piemēram, demonstratīvi bļodā atrokot lielāko vēzi, to apēst ne tuvu pilnīgi no iespējamā un steigt atkārtot procedūru :DDDD...
Tātad es vēzi ēdu sekojošā secībā. Sāku ar galvkrūšu bruņas noņemšanu no vēža muguras. Izēdu visu, kas zem tās atrodams, lai gan ēdams tur ir ļoti ļoti maz :), drīzāk tik biku apsūkājama tā bruņa ir... Tad ķeros pie vēža spīlēm. Katru vēža spīļu posmu (bet ne tikai pašas spīles) atdalu, vai nu izņemu gaļu nolobot čaulu vai ar zobiem kārtīgi izkošļāju katru spīļu posmu. Arī pārējās kājiņas, pēc spīļu apēšanas katru izkošļāju, pirms tam atdalot kājiņu posmiņus to savienojumu vietās. Pēc kājiņu ēšanas pabeigšanas, atdalu astīti no visa pārējā, tā lai neietu zudumā ne drusciņas no gaļas. Kuņģi un žaunas izmetu (lai gan daži ēd žaunas) , bet daļu zem žaunām izkošļāju un izsūkāju kārtīgi. Un tik kad pārējā vēža daļa "noēsta", ķeros pie vēža gardākās daļas - astītes. Nolobu tai riņķī čaulu. To kas paliek pāri, rūpīgi sadalu uz pusēm un izņemu laukā tievu, melnu diedziņu - vēža zarnu. Ar neviltotu baudu apēdu garšīgo kumosu. Alu lietoju vienmēr, ēdot vēžus, jo abas šīs komponentes kopā saderās vienkārši lieliski.
Tātad iesācējiem iesaku, pirmkārt, nekad nesākt ēst vēzi no astes - tas ir netaktiski un nesmuki attiecībā uz citiem kompānijas locekļiem. Otrkārt, nešķirot atklāti vēžus kopējā bļodā, bet gan ņemt vēžus pēc kārtas. Pats galvenais, vēžus jāēd lēnām, nesteidzoties, izbaudot ēšanas procesu...


Ziņojumu laboja eduks - Piektdiena, 22.05.2009, 21:58
 
sancho76Datums: Sestdiena, 23.05.2009, 11:44 | Ziņa # 5
Arheologs-vēsturnieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 58
Reputācija: 3
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Kluba Vadiba
Es tomēr piederu pie bezkaunīgajiem ēdājiem biggrin biggrin biggrin ,bet Tu neatbildēji uz jautājumu deal


Ziņojumu laboja sancho76 - Sestdiena, 23.05.2009, 11:47
 
eduksDatums: Sestdiena, 23.05.2009, 13:20 | Ziņa # 6
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Es domāt, ka vēžus var, teorētiski, ēst visu gadu, taču lai vēži paspēj palaist pasaulē jauno paaudzi un paaugties, nometot čaulu, tad tos arī cenšas ķert sākot tikai ar jūliju...
 
parcopiDatums: Sestdiena, 23.05.2009, 17:38 | Ziņa # 7
Multimakšķernieks
Grupa: Administratori
Komentāri: 14084
Reputācija: 118
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Vip persona Kluba Vadiba
Es pat nezinu pie kādiem vēžu ēdājiem es piederu....laikam pie atturībniekiem biggrin Pēdējo reiz vēzi ēdu, apmēram, 10gadus atpakaļ smile
 
ZivinensDatums: Pirmdiena, 25.05.2009, 10:18 | Ziņa # 8
Rūdīts copmanis
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1073
Reputācija: 13
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Vēži jau tiešām ir ļoti laba un garda delikatese,kas nav domāta ātrai vēdera pieēšanai,bet gan izbaudīšanai kopā ar aliņu bez steigas.Cik esmu novērojis tad upē vēži čaulu met vēlāk kā ezeros,itsevišķi ja straujāka upe tek caur mežiem,tādās ūdens vēsāks.Ir gadi kad mammām bērni zem ļipas vēl jūlija vidū. smile
 
eduksDatums: Pirmdiena, 25.05.2009, 14:01 | Ziņa # 9
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Quote (Zivinens)
Vēži jau tiešām ir ļoti laba un garda delikatese,kas nav domāta ātrai vēdera pieēšanai,bet gan izbaudīšanai kopā ar aliņu bez steigas.Cik esmu novērojis tad upē vēži čaulu met vēlāk kā ezeros,itsevišķi ja straujāka upe tek caur mežiem,tādās ūdens vēsāks.Ir gadi kad mammām bērni zem ļipas vēl jūlija vidū.

Pilnīgi pareizi, pagājušogad, piemēram, jūlija sākumā vienā ezerā vēži jau bija cauri ar čaulas maiņu, bet upē vēl jūlija vidū tie aktīvi mainīja vecās čaulas nost, jo, kā pareizi zivinens pieminēja, tad upē ūdens vēsāks + ja vēl upes posms apaudzis ar kokiem un ir visai apēnots...

 
eduksDatums: Pirmdiena, 25.05.2009, 14:05 | Ziņa # 10
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Ja kāds lapā reģistrēts makšķernieks (vēžotājs) jūtas stiprs vēžošanas jautājumos un grib uzrakstīt kādu rakstu par vēžiem/vēžošanu, lai to varētu publicēt šīs mājaslapas rakstu sadaļā, tad to var droši darīt, sazinoties ar lapas administratoru vai ar mani. Pilnīgi tukša niša, pagaidām, mums ir ar informāciju par šaurspīļu vēžiem un signālvēžiem, var rakstīt arī par citām tēmām. Ja ir/rodas interesenti, tad var rakstīt adminam/man privāto vēstuli un visu sarunāsim...
 
ZivinensDatums: Pirmdiena, 25.05.2009, 21:27 | Ziņa # 11
Rūdīts copmanis
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1073
Reputācija: 13
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Šaurspīļu vēžus sen neesmu ķēris,gadus 10 vismaz atpakaļ Ušurā pēdējoreiz. Par signālvēžiem neko prātīgu nepateikšu jo tos ķēris neesmu,tik zinu kad paziņas nopirka Salacā licenci uz signālvēžiem un mājās atveda apaļu 0 biggrin Ne visur viņi arī Salacā mīt,licences tirgojot jau ar nesaka kur viņi kurā posmā ir kurā ne,(saka ka ir visur un daudz)dīvaina pieeja ja grib lai iespēju robežās signālvēžus izķer,visticamāk tas ir tikai izdevīgs bizness tirgojot licenzes......
 
MārisDatums: Otrdiena, 26.05.2009, 08:43 | Ziņa # 12
Grupa: Moderatori
Komentāri: 313
Reputācija: 3
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Kluba Vadiba
Tā ir kā saka Zivinens. Man draugi arī bija uz Salacu ķert signalvēžus, un arī nedabūja neko. Bet licenzes, ui, cik maksā smile
 
eduksDatums: Otrdiena, 26.05.2009, 09:24 | Ziņa # 13
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Quote (Māris)
Tā ir kā saka Zivinens. Man draugi arī bija uz Salacu ķert signalvēžus, un arī nedabūja neko. Bet licenzes, ui, cik maksā smile

Jā, licenzētā vēžu ķeršana ir labs bizness biggrin ...
 
eduksDatums: Ceturtdiena, 09.07.2009, 10:33 | Ziņa # 14
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Nu pagājušonakt arī izlasījos netālu no mājām pavēžot. Pusotras stundas laikā 40 gab, kuri pievienosies man šodien vakariņu galdam un ap 80 gab, kuri turpina peldēt turpat - amnestija... Trāpījās viens milzīgs, bet tā kā nabags tiko nometis čaulu un mīskts kā skābēts gurķis pavasarī, tad viņam arī notika brīvlaišana - tiešām bija ekselents eksemplārs...
 
CrazyChikenDatums: Ceturtdiena, 09.07.2009, 21:56 | Ziņa # 15
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 42
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Kluba Vadiba
kas pa veziem?
 
Parcopi.lv Forums » Vēžošanas forums » Vēžu cienītāju klubiņš » Vēžotāju pļāpātava (Šeit varam papļāpāt par vēžiem, nesteidzīgi malkojot aliņu)
Meklēšana:


Copyright Parcopi.lv © 2009



Epasts: parcopi@parcopi.lv