[ Jauni komentāri · Dalībnieki · Noteikumi · Kodi · Meklēšana · RSS ]
Foruma moderators: eduks, Zivinens, kapracis  
Parcopi.lv Forums » Vēžošanas forums » Vēžu cienītāju klubiņš » Vēžotāju pļāpātava (Šeit varam papļāpāt par vēžiem, nesteidzīgi malkojot aliņu)
Vēžotāju pļāpātava
eduksDatums: Svētdiena, 23.05.2010, 19:06 | Ziņa # 151
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Quote (Koka_Klucis)
Bišku ir saķerts raada

Tas jau laikam kautkādam alus festivālam vai kautkā tā... Bavārijas festā grūti pat iedomātiers, cik friči vēžus pie alus noēd :D ...
 
ZivinensDatums: Svētdiena, 23.05.2010, 21:10 | Ziņa # 152
Rūdīts copmanis
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1073
Reputācija: 13
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Cik zinu jeņķiem šur tur notiek vēžu izēšanās pasākumi,tur ar kaudzes ar vēžiem vezis
 
wernergermanDatums: Piektdiena, 28.05.2010, 19:47 | Ziņa # 153
Vēžu audzētājs
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 66
Reputācija: 1
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Kluba Vadiba
Amerikā vēžu ir daudz Luizianas purvos,vecupēs un ezeros,tur kur Missisippi ietek Gulf of Mexico.(tur gan tagad ar naftu piecūkoja)
Nezinu gan kas tieši par sugu tur galvenā.
Vēl viņus nežēlīgos kvantumos patērē zviedri.Viņi tos sauc par Rakur un ēd augustā,siltajos vakaros. Tā tur tautas tradīcija.
 
ZivinensDatums: Pirmdiena, 31.05.2010, 13:05 | Ziņa # 154
Rūdīts copmanis
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1073
Reputācija: 13
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Parīt laidīšu foreles copēt(TIK VAI ĶERSIES) un pie viena uzmetīšu aci kā vēžiem klājās,galdam gan nevienu neņemšu,lai nomaina kažoku vezis
 
wernergermanDatums: Pirmdiena, 31.05.2010, 20:28 | Ziņa # 155
Vēžu audzētājs
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 66
Reputācija: 1
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Kluba Vadiba
Man dīķī ūdens kļuvis tīrs un caurspīdīgs-Es uzvarēju cīņā ar karpām un,liekas,pēdējās 2 izcepu pagajušo nedēļu.
Jautājums:vai vēži labi sadzīvos ar forelēm dīķī? Tā vien velk kādu ielaist,lai bioloģiskā dažādība.
 
ZivinensDatums: Pirmdiena, 31.05.2010, 23:30 | Ziņa # 156
Rūdīts copmanis
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1073
Reputācija: 13
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Foreles ēd vēžus,skarba realitāte.
 
eduksDatums: Otrdiena, 01.06.2010, 10:05 | Ziņa # 157
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Jā, es arī nelaistu foreles iešā kopā ar vēžiem :D ...
 
CrazyChikenDatums: Otrdiena, 01.06.2010, 23:46 | Ziņa # 158
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 42
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Kluba Vadiba
nja man diki ir foreles kopa ar veziem!! nez kas bus, sogad tik ielaidu tas foreles ................
 
ZivinensDatums: Trešdiena, 02.06.2010, 09:01 | Ziņa # 159
Rūdīts copmanis
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1073
Reputācija: 13
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Visus jau neizēdīs ;)
 
kapracisDatums: Trešdiena, 02.06.2010, 19:28 | Ziņa # 160
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1233
Reputācija: 26
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba
nez, Braslā, virs hesa ar ir vēži?
 
kapracisDatums: Trešdiena, 02.06.2010, 19:33 | Ziņa # 161
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1233
Reputācija: 26
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba
te var uzstellēt, lai svaigākie ieraksti parādās vispirms un nebūtu pulkās lapas jārullē, lai tiktu pie svaigākiem ierakstiem?
 
kapracisDatums: Trešdiena, 02.06.2010, 23:25 | Ziņa # 162
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1233
Reputācija: 26
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba
ā-atradu kā uzreiz pie pēdējiem komentiem tiek! biku jāpiešaujas šai saitā- kas ir kas:)
te, Eduks un vēl daži, tik forši aprakstījuši vēžu ķeršanas knifus un piedzīvojumus, ka pats nolēmu pamēģināt šamos paķerstīt! esmu bērnībā ar savu veco Baltkrievijā un Lietuvā diezgan pulka ķēruši. gan ar krītiņiem, gan spraudeņiem. man kā sīkam knauķim, tas bij baigi foršs piedzīvojums! es gan tur vairāk kā vērotājs piedalījos.
tagad esmu jau sametinājis krītiņiem stīpas un nokrāsojis, lai cmukāk, bet krāsa negrib žūt lāga....
jautiens speciem- ja tā krāsa forši nožūs, tad kkāds smaķis no tās neaizbaidīs vēžus? paldies.
 
eduksDatums: Trešdiena, 02.06.2010, 23:29 | Ziņa # 163
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Quote (kapracis)
ja tā krāsa forši nožūs, tad kkāds smaķis no tās neaizbaidīs vēžus? paldies.

Es vispār nekad nekrāsoju stīpas krītiņiem, neredzu vajadzību :) ...
 
ZivinensDatums: Ceturtdiena, 03.06.2010, 10:35 | Ziņa # 164
Rūdīts copmanis
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1073
Reputācija: 13
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Pats ar stīpas neesmu krāsojis un par smaku nemāku teikt,vectēvs nekrāsoja stīpas bet notina ar izolācijas lentu,vai tam bija kāda izšķiroša nozīme nemāku teikt.
 
SeekerDatums: Sestdiena, 05.06.2010, 19:11 | Ziņa # 165
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 22
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Kluba Vadiba
Sveicināti!

Vēlējos pastāstīt savu pieredzi,jautāt padomu un rast mierinājumu sakarā ar vēžošanu.
Lieta tāda.....pagājušajā gadā pilnīgi nejauši uzgāju upi kurā mīt tikai un vienīgi platspīļu vēzis.Vienkārši copējot zivis redzēju kā vinji tur rāpo un darās gaišā dienas vidū.Man nebija daudz jādomā un pēc mirkļa es jau atrados ūdenī ar atrotītām piedurknēm.Mjāā...liels bija mans izbrīns...katru gadu jau kopš bērnības es bieži esmu copējis šajā upē brekšus,raudas,sapalus,asarus un citas zivis,bet nekad nebiju iedomājies par vēžiem.Upe izrādijās priekš viņiem vienkārši ideāla.Viens kraststs mālains,otrs ar pacarēm,celmiem,akmeņiem.
Tā nu es gaišā dienas vidū,īsā upes posmiņā ar rokām saķēru kādus 20 skaistus vēžus.Tās pašas dienas vakarā pie upes es atgriezos jau ar paštaisītiem ķeramrīkiem.Kapu vāzes - tas bija vienīgais,ko es atradu bēniņos un izlūdzoties mātes piekrišanu es atļāvos viņas sacaurumot.Nu tātad...,kas gan te īsti dzīvo un vai mana sistēma nostrādās..?!...Jau sāka krēslot kad es iemetu ūdenī manu pēdējo uzparikti.Par maltīti vēžiem es izmantoju vistu muguriņas........Pavisam man bija 8 rīki kurus es izkārtoju apmēram 100m garā posmiņā gar vienu krastu.Atgriežoties pie pirmās vāzes,ziņkārības mākts es viņu izcēlu.....jomajooo....četri kā minimums plaukstas lieluma vēži.Urāā...svinīgi tika attaisīts līdzi paņemtais aliņš.Vārdu sakot vakaru es beidzu ar kādiem 70-80 vsmukiem vēžiem.Mazo praktiski nebija nemaz....
Tā lūk...Pagājušajā gadā es tur biju kādas reizes desmit...un vienmēr bija labi rezultāti...un pats galvenais..visu laiku ķēru tikai kādā 100-200m posmā gar abiem krastiem.Mālainajā krastā kā likums bija zilas nokrāsas vēži un varbūt arī nedaudz mazāki izmēros.Par visu šo laiku pie upes citā posmā es redzēju vēžojam vienu ģimenīti.Papētīju upi sīkāk un vēžus sastapu vismaz 3km garā posmā.(pārbaudiju ar rokām dienas laikā)Tālāk upe paliek dziļāka un vairs vinjus nebija iespējams saskatīt.Šī nu būtu tā mana pozitīvā pieredze....
...bet tagad negatīvā.Šogad alkstot pēc makšķerēšanas nolēmu doties uz manu vēžu vietu lai paķertu zivis un intereses pēc pārbaudītu,kas notiek ar spīļainajiem.Zivis ķērās labi un bija diezgan daudz.Tad pēkšņi es iraudzīju diezgan augstu krastmalā vēžu spīles un čaulas.To es norakstīju uz čaulu maiņas,putnu un augsto palu ūdeņu rēķina.Tad paskatījos ūdenī...hmm vina maza vēzīša ādiņa,vēl viena....nodomāju,ka brāsūļi jau maina savu kamzoli pret jaunu.Bet kad gribēju čauliņu paņemt,tad izrādijās,ka tā ir pilna....vēzīši bija beigti.Kāds bija beigts jau kādu laiciņu..cits izskatījās svaigāks.Mazā posmiņā es saskatīju kādus 8 beigtus vēzīšus un padaudz pilnas vēžu spīlītes.OK..es nodomāju,ka spīles ir zaudētas kaujā,bet kāpēc vēži beigti(pārsvarā maza izmēra).Varbūt tā pavasaros upēs pēc lieliem paliem notiek????Varbūt pie liela vēžu daudzuma lielie močī mazākos ..????Esmu satraucies par to,ka šī manis atklātā vēžu populācija sāk iznīgt...,bet kā...vēl pagājušajā gadā es viņus labi paķēru...????Itkā pie upēs neatrodas nekādas fermas...ir tikai lauki ar labību(varbūt vainīgi kādi pesticīdi).Un jā...vēl pārīti beigtus es atradu zem akmeņiem..!!??..Tā lūk....Kā jums liekās..kas tur notiekās?Vai tā mēdz gadīties(pavasarī)?Vai man ir jēga vēlāk vinjus tur mēģināt noķert?Gribējās jau šonakt....tīri testa pēc..ielikt vienu murdiņu...,bet nezinu vai kāds vēzis vispār tik agri pavasarī tajā ielīdīs..(kas tagad ar vinjiem notiek?)?...
Būtu ļoti patīkami uzzināt kāda cita vēžotāja pieredzi...varbūt ir gadījies līdzīgi..!

Paldies jau iepriekš!

p.s.vēlāk ievietošu foto ar šīs vietas vēžu lomiem..!!!



Ziņojumu laboja Seeker - Sestdiena, 05.06.2010, 19:15
 
Parcopi.lv Forums » Vēžošanas forums » Vēžu cienītāju klubiņš » Vēžotāju pļāpātava (Šeit varam papļāpāt par vēžiem, nesteidzīgi malkojot aliņu)
Meklēšana:


Copyright Parcopi.lv © 2009



Epasts: parcopi@parcopi.lv