[ Jauni komentāri · Dalībnieki · Noteikumi · Kodi · Meklēšana · RSS ]
Foruma moderators: eduks, Zivinens, kapracis  
Parcopi.lv Forums » Vēžošanas forums » Vēžu cienītāju klubiņš » Vēžotāju pļāpātava (Šeit varam papļāpāt par vēžiem, nesteidzīgi malkojot aliņu)
Vēžotāju pļāpātava
eduksDatums: Sestdiena, 11.07.2009, 16:44 | Ziņa # 16
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Nu vakarrvakarā atbraucu apciemot sievasmāti, bet ja reiz liktens mani šeit iemetis, tad nepalaidu garām iespēju apciemot arī dzeloņvaigu vēžus. Var redzēt, ka čaulas maiņa nākusi par labu šamējo aktivitātei, jo aktīva kustība jau uzsākas uzsākoties nelielam mikrēslītim - ap 10.30. Vēži ļoti aktīvi uzreiz ķeras pie barības meklēšanas. Smuki kāpj uz līdzpaņemtajiem 3 jaunās konstrukcijas krītiņiem un arī nāk pie kaprona tīkliņā saliktajām zivīm, kas piesietas pie mietiņa, mietiņš iesprausts gruntī. Ar rokām arī veicas visai labi, bet nedrīkst bremzēt - dzeloņvaigu vēzis visai aši aizmūk, ja kaut mirklīti kavējies ar tā satveršanu... No 10.30 līdz 12.00 112 gab smuki (smuki priekš dzeloņvaigu vēžiem) vēži vidusmērā 7-9 cm, kas šiem ir visai augsts rādītājs :), mazo vēžu arī bija daudz, bet šamējos es liku mierā - lai vien aug... Tagad ar ciemiņiem ēdam šamējos nost un aizdzeram ar aliņu smile (es otreiz esmu krusttēva godā...)...
Vakarvakara vēžošanu uzskatu par ļoti izdevušos, jo nepieciešamo ēšanai daļu vēžu man garantēja 3 jaunās konstrukcijas krītiņi un saliktās 2 vietās kaprona tīkliņos zivis + neaizmirstamas sajūtas sagādāja ķeršana ar rokām - veiklie dzeloņvaigu vēži ir īsts izaicinājums un veiklības pārbaudījums jebkuram vēžotājam!... Vēžošanas sezonas skaistums veiksmīgi turpinās... Lai dzīvo vēži!!! smile
 
eduksDatums: Pirmdiena, 20.07.2009, 11:14 | Ziņa # 17
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Piektdienas vakarā ar bračku izlasījāmies pavēžot dzimtajā pusē. Laiciņš super un vēžuki neliek ilgi gaidīt - pirmie aktīvie kāpieni uz krītiņiem jau pēc plkst. 20.15 un visu laiku pamazām kāpa arī turpinājumā līdz plkst.23.30. Tad iestājās klusuma brīdis un itkā šķita, ka viss šovakar būs beidzies, bet tomēr nē - pirms vieniem naktī viss sākās ar jaunu sparu, vēzis atkal bija kļuvis aktīvs. Tā turpinājās līdz trijiem naktī, kad vienā brīdī vēzis apklusa pavisam, tā bija zīme, ka šai reizei būs gana. Uz abiem noķērām 62 gab. , neskaitot atpakaļ atmestos, kuru nebija īpaši daudz. Par vēžu izmēru, lieki teikt, ka bijām ļoti apmierināti - mājās pārnestie bija no kategorijas "lielie un ļoti lielie"...
Par vēžu uzvedību runājot, vēl joprojām manāms liels izsalkums, pēc čaulas maiņas laikā izciestās "diētas", tāpēc spīļaiņi klūp uz ēsmu daudz nedomājot, gandrīz acumirklīgi, protams, ja grib. Baroties no vakara sāk diezgan agri, tad uz kādu mirkli pieklust un pēc pāris stundām atsāk ar jaunu sparu. Lielākie eksemplāri trāpījās ap plkst. 2.00 naktī, kad visi tika noķerti pēc kārtas īsā laika sprīdī. Jā, par ēsmu lietoju sudrabkarūsas, kas ķertas vectēva dīķī. Kā parasti zvīņas tika notīrītas, pa sāniem izdarītas pa 2-3 dziļas rētas un uzšķērsts vēders. Uz rīta pusi no zivs maz kas bija palicis pāri.
No rīta kā nākas tika izvārīti un pēcpusdienā pēc siena vākšanas tika celti galdā kopā ar aliņu. Lai arī bijām 3 ēdāji, tāpat pēc lielās vēžu bļodas pievarēšanas jutos manāmi paguris biggrin , tagad kādu laiciņu laikam ka iepauzēšu ar vēžošanu, tik daudz pozitīvu emociju gūts šajā reizē, par ko jāpateicas vēžiem - vēžu medības izdevās vnk izcilas...
P.s. Fotosesija šoreiz izpalika sad - kundze nožmotojās ar fočiku un paņēma sev līdzi', kas izrādījās man ļoti bēdīgi gala rezultātā, jo kā par skādi bija tik daudz burvīgu skatu, ko nobildēt, pat neskaitot vēžus. Tāpēc būs vien jums jātic man uz vārda biggrin wink ...


Ziņojumu laboja eduks - Pirmdiena, 20.07.2009, 11:18
 
ZivinensDatums: Pirmdiena, 20.07.2009, 14:43 | Ziņa # 18
Rūdīts copmanis
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1073
Reputācija: 13
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Tad jau Tev labs pasākums padevies,nav kā man kad čoms manu vizulu kasti atvērtu noslīcināja,atguvu tik kādus sešus,apakšā baigā dūņa un no niršanas tolka nebija diezkāda.Tagad vis inventārs no jauna jāpērk.Labāk būtu vēžojuši biggrin Eduk uz krītiņa paprovē kādreiz reņģi uzlikt,vismaz cik esmu provējis nāk labāk kā uz karūsu,vismaz Vaidavas ezerā tā bija ņamma nr 1.
 
eduksDatums: Pirmdiena, 20.07.2009, 16:16 | Ziņa # 19
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Quote (Zivinens)
uz krītiņa paprovē kādreiz reņģi uzlikt,vismaz cik esmu provējis nāk labāk kā uz karūsu,vismaz Vaidavas ezerā tā bija ņamma nr 1.

Obligāti pamēģināšu reņģi! Man toreiz nebija īpaši izvēles, ja būtu, tad labāk karūsas vietā liktu raudu, breksi vai plici, varbūt pat ruduli...
 
eduksDatums: Pirmdiena, 20.07.2009, 16:57 | Ziņa # 20
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Ja kāds lapā reģistrēts makšķernieks (vēžotājs) jūtas stiprs vēžošanas jautājumos un grib uzrakstīt kādu rakstu par vēžiem/vēžošanu, lai to varētu publicēt šīs mājaslapas rakstu sadaļā, tad to var droši darīt, sazinoties ar lapas administratoru vai ar mani. Pilnīgi tukša niša, pagaidām, mums ir ar informāciju par šaurspīļu vēžiem un signālvēžiem, var rakstīt arī par citām tēmām. Ja ir/rodas interesenti, tad var rakstīt adminam/man privāto vēstuli un visu sarunāsim... Būšu ļoti pateicīgs!...
 
ZivinensDatums: Pirmdiena, 20.07.2009, 18:11 | Ziņa # 21
Rūdīts copmanis
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1073
Reputācija: 13
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Kautko varētu mēģināt uzrakstīt par šaurspīļniekiem,bet no sērijas kā gājis viņus ķerot Vaidavas ezerā,reizes 100 kā minimums esmu tur bijis,ja tāda infa Jums der tad labprāt uzrakstīšu vēžošanas piedzīvojumus+kā kopā ar inspektoru šņabi dzērām vienreiz biggrin Ar to pašu ar kuru Zveja vai Olte reiz kopā vienā raidijumā bija smile
 
eduksDatums: Pirmdiena, 20.07.2009, 19:37 | Ziņa # 22
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
O.k., tad jau gaidam rakstu ! smile ...
Kad būs gatavs, tad uzraksti man vai Aigaram (adminam) privāto vēstuli vai vienkārši vari uzrakstīt man e-pastu - es parūpēšos lai raksts nonāk tur, kur tam jānonāk!...


Ziņojumu laboja eduks - Pirmdiena, 20.07.2009, 19:39
 
StautsDatums: Otrdiena, 21.07.2009, 13:56 | Ziņa # 23
Grupa: Savējie
Komentāri: 34
Reputācija: 8
Statuss: Izgājis
Kluba Vadiba
Nu bij tas gods ar vēžošanā piedalīties,vairāk gan ,kā vērotājam-mugura sačakarēta:(
Vēži bij!Un iespējam pat platspīļu,cik nu es no viņiem saprotu.
Labākie lomi protams vakars ,rīts-vis tika ķerts uz krītiņiem,liekot iekšā vistu spārniņus-gan apdedzinātus,gan jēlus cik nopratu rezultāts vienāds.Pa divām diennaktīm uz 8 krītiņi kādus ~150 jau dabūjām,skaitot tikai mēra.Izmērs brīnumaini labs.Ezerā vel mīt līņi,asari,zemmēra līdacēni,plaudēni utt.Blakus upītēs ir foreles-pārbaudīts:)
Atrodās tas viss Madonas raj. VT īpašumā. PP2 cienītāji zin par kuru Propilkieti ir runa,prasiet vietu paši.
Skaistums neaprakstāms,man ,kā Rīdziniekam viss ,kā pasakā.Ja ezeram apkārt tusētos ~100 copmaņi un uz gultnes būtu 500 krītiņi labais iespaids ietu mazumā.
 
eduksDatums: Otrdiena, 21.07.2009, 14:29 | Ziņa # 24
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Jā, Stauta kungs, vēžošana ir iespaidiem pārbagāts pasākums :)!!!... Pēc bildēm spriežot, izskatās, ka platspīļnieki, jā un izmērs arī tīri ok...


Ziņojumu laboja eduks - Otrdiena, 21.07.2009, 14:32
 
parcopiDatums: Trešdiena, 22.07.2009, 16:12 | Ziņa # 25
Multimakšķernieks
Grupa: Administratori
Komentāri: 14083
Reputācija: 118
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Vip persona Kluba Vadiba
Lūdzu ieskatamies te - http://parcopi.lv/forum/7-46-1

Un jaunākie raksti par vēžošanu ir te -
http://parcopi.lv/publ/5-1-0-30
http://parcopi.lv/publ/5-1-0-32

 
perpendikulsDatums: Pirmdiena, 27.07.2009, 20:49 | Ziņa # 26
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 6
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Kluba Vadiba
Sveiki!

Ja loms pirmajā dienā bija diezgn mazs un ir ideja nākamajā, vai aiznākamajā dienā atkārtot copi, kā paildzināt vēža dzīvi, lai katlā nenonāktu beigts eksemplārs? Es ieliku vannā ar ūdeni no krāna, no 40 vēžiem, 4 atmetās pēc 15.h.

 
eduksDatums: Pirmdiena, 27.07.2009, 22:26 | Ziņa # 27
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Nu krāna ūdenī jau tiešām labāk neliec... Var glabāt tajā pašā ezerā ielaižot uzglabājamo tīkliņu, vai kādā plašā traukā, ieklājot tajā mitras nātres -vēzis bez ūdens var nodzīvot visai ilgi, pat ilgāk kā ielaists kkādā traukā ar ūdeni...
 
ZivinensDatums: Otrdiena, 28.07.2009, 21:09 | Ziņa # 28
Rūdīts copmanis
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1073
Reputācija: 13
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Es ar ieteiktu turēt pagrabā,tad trīs dienas bez problem smile
 
CrazyChikenDatums: Svētdiena, 02.08.2009, 02:23 | Ziņa # 29
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 42
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Kluba Vadiba
32801. Vēži ir ķerami tādos mēnešos, kur nav r iekšā,
t.i. maijā, jūnijā, jūlijā, un augustā.
/S. Gūberts, 1688./

32802. Vēžus ķerot vajag nodīrāt vardi, bet lai āda pa-
liek uz acīm. Ja acis paliek vaļā tad vēzis neiet
klāt. /Z. Lancmanis, Lejasciems./

32803. Vēži jāķer pilnā mēnesī, citādi viņi ir tukši.
/E. Gaile, Trikāta un Rūjiena./

32804. Vasarā, kad zirņi zied, vajag vēžos iet, tad esot
vēžiem vis gardākā gaļa. Vēžos ejot, vardes ne-
vajag saukt par vardēm, bet vāverēm, tad vēži labi
ķeroties. /K. Cobriks, Ezere./

32805. Vēžojot vardes sauc par kauķiem.
/K. Jansons, Plāņi./

32806. Kad iet vēžot un ķer vēžošanai vardes, tās ir jā-
sauc par putniņiem, jo tad ķeras daudz vēžu.
/J. Bikša, Daugmale./

32807. Vēžus visvairāk ķēruši zirņu laikā. Par nakti vēži
ēd zirņu ziedus. /Z. Lancmanis, Lejasciems./

32808. Kad zirņi zied, tad vēži nāk uz ķeselēm.
/J. Ķikuts, Nīca./

32809. Vēži labi nāk uz ķeselēm, kad alkšņiem tik lielas
lapas kā vēžu (peļu) ausis.
/K. Lielozols, Nīca./

32810. Uz pērkonu vēži nāk uz ķeselēm.
/J. Ķikuts, Nīca./

32811. Vēžot jāiet zirņu ziedā, tad vēži nāk malā.
/E. Laime, Tirza./

32812. Vēžojot nedrīkst vēžus skaitīt, ja tos izskaita,
tad viņi vairs neķeras. /K. Jansons, Plāņi./
32813. Kad vēžus ieliek kulē, tad jāuzspļauj virsū.
/E. Hiršsone, Talsi./



Ziņojumu laboja CrazyChiken - Svētdiena, 02.08.2009, 02:24
 
Martins_79Datums: Otrdiena, 18.08.2009, 14:47 | Ziņa # 30
Grupa: Makšķernieki
Komentāri: 3
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Vēlējos padalīties pieredzē, kā saglabāt "izcilus eksemplārus". Varbūt kādam tas nebūs jaunums, taču varbūt noderēs.

Lai saglabātu skaistu un lielu eksemplāru (gluži kā izbāzeni muzejā), esmu darījis tā:
* izvāri vēzi,
* uz cietas pamatnes to novieto tā, lai pēc iespējas vairāk tam piekļūtu tiešie saules stari,
* spīlēs ievieto, piem., sērkociņkastīti, dzēšgumiju u.t.m.l,
* uz astes daļas uzliec ko samērā smagnēju (salīdzinoši ar vēža parametriem),
Atstāj, lai kalst uz pāris dienām (līdz pat nedēļai).
Pēc nedēļas šis eksemplārs būs elegats suvenīrs, kuru var likt sekcijā aiz stikla!
Jautājums 1.: vai nebūs nepatīkam aromāts no kaltētā vēža? - nē, ja tas tika uzglabāts pēc iespējas intensīvākos saules staros.
Jautājums 2.: Kāpēc spīles k-kas jāliek? - it kā gaumes jautājums. Pēc izkaltēšanas spīles būs vaļā - smuki izskatīsies.
Jautājums 3.: Kāpēc k-ko likt uz astes? - ir tā, ka kaltējot vēža "gaļiņa" saraujas, līdz ar to aste saliecas.
Pēc laika vēzis svērs tik, cik tā čauliņa ( pāris grami).
Garantija - pāris gadi.

 
Parcopi.lv Forums » Vēžošanas forums » Vēžu cienītāju klubiņš » Vēžotāju pļāpātava (Šeit varam papļāpāt par vēžiem, nesteidzīgi malkojot aliņu)
Meklēšana:


Copyright Parcopi.lv © 2009



Epasts: parcopi@parcopi.lv