tikko vienu vecu ar atcerējos: vecītis par sievu apņēmis jaunu sieviņu, paiet laiciņš, un vecītis ar draugiem krogā satiekās uz vienu mēriņu, šie šim prasa: "Nu klausies, a kā tev tur gultā sanāk?" vecītis: "ui, veči perfekti - seksiņš gandrīz katru dienu" draugi: "ū, ja!!! Tavos gados????" vecītis: "A kas, ta man - Gandrīz pirmdien, gandrīz otrdien, gandrīz trešdien......."
Ritens gar zem', pats gar zem', pill mut a zem' - viss zob a pa zem'..!!!
Lielākais pārbaudījums makšķerniekam ir nevis tas, cik daudz zivju viņš noķer, pat ne tas, kā viņš tās ķer, bet gan tas, ko viņš iegūst, nenoķerot nevienu zivi.(Džons H. Bredlijs)
Tur vairāk Eduks varētu zināt, bet domāju, ka vietējo raudiņu vai citu zivtiņu, tie nesmādēs
Lielākais pārbaudījums makšķerniekam ir nevis tas, cik daudz zivju viņš noķer, pat ne tas, kā viņš tās ķer, bet gan tas, ko viņš iegūst, nenoķerot nevienu zivi.(Džons H. Bredlijs)
cik esmu smēlies šai portālā zināšanas par vēžošanu, tad par to smaciņu tomēr gribētos oponēt. svaiga zivtiņa viņiem garšo! kaut domāju, ka ar smaciņu ar viņi nesmādē. un zivis it kā labāk baltās. pagājušogad, kad sāku šo nodarbi, tad pārliecinājos, ka zivs gabals, izmantots par ēsmu, pēc kāda laika zaudē savu svaiguma aromātu un nav vairs tik tīkams. tas par signālvēžiem. citiem varbūt ir savādāk. iespējams, ka mainoties gadalaikiem, kad šiem nav diezko ko ēst, kkas ir savādāk.
domāju, ka Eduks ne tikai varētu zināt-bet zin točno!!! viņš jau kā vēžu Profesors-experts:)
Jā, ar to smaciņu ir kā ir - jābūt baigajam pro, lai ietrāpītu, jo pieļauju domu, ka zinoši pagatavota un pasniegta smaciņa strādā, bet nu ar zivīm laikam točna nē ... Pirms dažiem gadiem, kad ar draugu nolēmām atsākt vēžošanu, jo kopš bērnības nebija vēži pat redzēti , biku dabūjām pirmo reizi kurvīti no vēžiem dēļ ēsmas ... Info netā uz to brīdi nebija diezko daudz, var teikt nemaz gandrīz, tāpēc pa drupačām ņēmām no neta, šo to atcerējāmies no vectēvu pieredzes, bet lielākoties praktiskā veidā eksperimentējot un improvizējot to pieredzīti sākām krāt... Bet stāsts par ēsmu... Pirms tam noķertas zivtiņas nolēmām novest līdz kondīcijai un ievietotas maisiņā saulē, pāris dienas pirms vēžošanas, paturējām garantētam smakonītim. Vakarā salikām uz jaunizceptajiem (tajā brīdī stipri amatieriskiem) krītiņiem... No tā vēžu klājiena, kas bija vērojams tiko iestājoties tumsai, ļoti maza daļa vēlējās kāpt pie šamās ēsmas, lielāko daļu loma nācās satvarstīt ar rokām ... Šobrīd vēžojot ēsmai lieku tikai svaigu zivi - karūsu, raudu, breksi, vīķi, plici. Ne pārāk viņiem tīk asaris, līnis, līdaka (no savas pieredzes). Nesmādē arī vistas ādiņu, vardi. Lai vai kā, zivs tomēr ir tā ēsma, kas ir universāla, kas nav mazsvarīgi vēžojot sev svešos ūdeņos - tas vairo pārliecību un ticību tam, ka pasākums izdosies !
hmmm..interesanti..cik nu reizes esmu ar krītiņiem darbojies, tad liekas, ka tieši smaciņa ir nostrādājusi tas gan varbūt vienkārši sakritība, bet tajos krītiņos, kur bija zivtiņa, kas pāris dienas bija pastāvējusi, vēži līda iekšā vairāk...bet ja jūs šitā, tad turpināšu eksperimentēt :)))
Ritens gar zem', pats gar zem', pill mut a zem' - viss zob a pa zem'..!!!
hmmm..interesanti..cik nu reizes esmu ar krītiņiem darbojies, tad liekas, ka tieši smaciņa ir nostrādājusi tas gan varbūt vienkārši sakritība, bet tajos krītiņos, kur bija zivtiņa, kas pāris dienas bija pastāvējusi, vēži līda iekšā vairāk...bet ja jūs šitā, tad turpināšu eksperimentēt :)))
Smaciņa arī nostrādā, bet ne puvuma, bet asiņu, sašķaidītas svaigas gaļiņas... Tamdēļ jau zivi pirms likšanas par ēsmu, notīru, uzšķēržu, gar sāniem izdaru vairākas dziļas rētas un tik tad uz krītiņa virsū. Ja uzlikt vnk zivi, tad vēzis to var neuzskatīt par beigtu/viegli iegūstamu upuri...
Smirdīgu zivi manā pusē vēži neēd,patīk zivis ar aromātu piemēram reņģe.reiz biju aizmirsis vienu murdiņu uz 2 dienām labā vēžu vietā,aizbraucu pakaļ nolēmu ka ielikšu ar to pašu sasmakušo zivi,rezultāts 0,bet 5 metri blakus uz svaigu ēsmu vēži bija ļoti atsaucīgi.Pie liela bada gan jau ka kādreiz ēd arī smirdīgu paiku..........bet pamatbarība 90% vēzim ir augi.
apsveiciens visiem svētkos! gribēju uzjautāt spečukiem ar pieredzi-kā labāk saglabāk un galvenais ilgāk var vēžus saglabāt pie dzīvības!?? pats zinu paņēmienu, ka sausā veidā saliek kastēs ar daudz nātrēm un pagrabā vēsumā tur? bet nesen kkur redzēju bildes un aprakstu, ka šos tur ūdens lielā bļodā un tur nātres samestas. un pie bildes komentiem bij rakstīts, ka labs paņēmiens tas esot...
Sumināti Jāņos. Audzētāji uzglabā kastēs ar sūnām, liekot kārta vēži kārta mitras sūnas,izdzīvojot pat līdz nedēļai.Par to ūdens bļodu gan ir pilnīgs blefs ja vien tur nav vairāk par kādiem 10 vēžiem.pagājušo gadu kad biju signālniekus ķert,čoms kas mani paķēra līdzi ar bija kategorisks ka jāuzglabā bļodā ar ūdeni,pēc 3-4 stundām vēži jau bija ļoti gurdeni un nācās ūdeni noliet lai nenobeigtos
papīra kastes, nez, der? un tās sūnas ir jāapskalo no zemēm vai nē? man šis jautiens par uzglabāšanu ir aktuāls, jo gribu ciemiem galdā vēžus uzlikt, bet pats tik tieku vēžot 3 dienas pirms pasākuma.... kastes ar vēžiem jau droši vien vēsākā vietā jātur? un vai starp tām sūnām nebūtu labi nātres ielikt?
Ja uzglabāsi pagrabā tad tās 3 dienas vispār nekādu problēmu,pat bez nātrēm un sūnām,pats tā esmu darijis.katru dienu pārbaudiju vai nav kāds gurdenais,tos atlasiju un vāriju,pārējos taupiju pasākumam.man ir bijis gadijums kad kāds vēzis pagrabā izmūk un ilgākais termiņš ko ir aukstā un mitrā pagrabā izvilcis ir mēnesis.
Kartona kastēs tiku glabājis un man pagrabs zem mājas un ļoti silts,3 dienām nekādu problēmu.laukos man ir ļoti auksts un mitrs pagrabs jo nav zem mājas.Sūnas nevajag mazgāt tik samitrini nedaudz lai no viņām nepil ūdens.Par tām nātrēm,tas īstenībā ir mīts ka liekot viņas vēzis ilgāk dzīvos,tas no personīgās pieredzes jo vēžoju jau kādi 30 gadi.