es tieku pamakskeret daugava pie mukusalas apla 2 dienas biju aizgajis pilnigi neko nedabuuju un cope principa vsp nebija! varbuut vari ieteikt ar ko iebarot? varbuut ir kas labs ko pasam uztaisiit?
Pats var taisīt daudz un dažādi, bet labāk tomēr nopirkt paciņu ar barību. Vienai reizei, jaucot kopā ar zemi, vai rupjmaizi - pietiks. Var pirkt universālo, var karūsu-līņu. Es īsti nezinu kādas zivis tur dzīvo, bet domāju, ka baltās zivis točna tur ir un varētu būt arī kāds līnis vai karūsa, jo tur jau sanāk tāda kā atteka no Daugavas. Mēģini un eksperimentē. Tārpi, baltie tārpi, kukurūza, grūbas, rupjmaize, mīkla - tas ir viss tas ko var likt uz āķa. Galvenais baro vienā vietā, vislabāk kaut kur uzreiz aiz jaunajām ūdenszālēm(lēpju lapām) un tur arī eksmerimentē ar ēsmām iebarotajā vietā. Kā jau balto zivju copē ir ierasts, tad labākā cope ir agri no rīta un vēlu vakarā. Tad arī var cerēt uz kādu līni. Pa dienu reti trāpās šamējie, ja vien nezin kādas speciālās vietiņas. Ja ar finansēm pašvakāk, tad var arī iebarot ar parastu rupjmaizes ķieģeli. Tieši uz līni, tas tāpat var nostrādāt. Sagriez rupjmaizers ķieģeli tādos kā kubikos, nedaudz samercē un uztaisi rupjmaizes bumbiņas. Bet ne pārāk cietas, tā lai tās ātri izjuktu zem ūdens. Nu kaut kā tā. Īsumā ir tā - labāk iet uz rīta, vai vakara copi. Vajag barot vienā vietā un eksperimentēt ar ēsmām! Ne asakas!
Lielākais pārbaudījums makšķerniekam ir nevis tas, cik daudz zivju viņš noķer, pat ne tas, kā viņš tās ķer, bet gan tas, ko viņš iegūst, nenoķerot nevienu zivi.(Džons H. Bredlijs)
Domāju, ka smagāks par 5gr toč nav vajadzīgs. Principā, ja tur nav tālu metienu, tad 2-3gr būs pašā laikā. Pats uz līni sēžu ar 3gr pludu Ne asakas!
Lielākais pārbaudījums makšķerniekam ir nevis tas, cik daudz zivju viņš noķer, pat ne tas, kā viņš tās ķer, bet gan tas, ko viņš iegūst, nenoķerot nevienu zivi.(Džons H. Bredlijs)
sveiki man tads jautajums cik ilgi tas grubas ir jatur termosa un apm kada atieciba jalie grubas ar udeni?
Es, kādreiz kad to dariju, pirms copes bēru pussauju litrīgajā termosā. Aplēju ar vārošu ūdeni un braucu uz copi. Izturēšanas laiks vajadzīgs apmēram 40 minūtes. Pēc tam lej ūdeni nost un lieta darīta - vari spraust uz āķa.
Pavasarī baltās zivis noteikti labāk jem uz gaļu-tārpiem. Ja daudz nepārspīlē tad tagad jau var izmantot sāskābmaizi atjauktu ar medu. Bet pa lielam neko daudz nevaru komentēt kamēr neesi uzrakstijis vismaz kādas zivis vēlies ķert.
Uz vispārinātiem jautājumiem parasti konkrētas atbildes nav. Vispirms izdomā ko, raudas/pličus/brekšus.karūsas/līņus/asarus/līdakas/utt/, gribi ķert un tad var saākt domāt. Netālu no tavas izvēlētās vietas ir "piparbode" Gemos. Tajā ieteiktu iegriezties copmaņiem kuri paši gatavo barības, vai ari pēc piedevām. Tur ir TAS ko nevar atrast copesbodēs.
vairaak taka sliecos uz asariem karusam liniem! uzgrubam vsp ir jegas vinus kert? ir arii iegadatas sliekas! un kur vairaak vinas uzturas? kkur pie niedru puduriem?