[ Jauni komentāri · Dalībnieki · Noteikumi · Kodi · Meklēšana · RSS ]
Foruma moderators: marti, Koka_Klucis, Zivnieks  
Parcopi.lv Forums » Makšķernieku forums » Viss iesācējiem » Jautājumi un atbildes (Šeit var uzdod jautājumus par jebkuru copes tēmu)
Jautājumi un atbildes
BorodaDatums: Ceturtdiena, 21.07.2016, 21:13 | Ziņa # 316
Vīrs ar pieredzi
Grupa: Savējie
Komentāri: 1749
Reputācija: 22
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba
Quote 88skorpions88 ()
Kads pateiks ka isti zvejot juras lici no mola? Meginaju ar pludinu. Nekas nesanaca. Trauce vilni. Tad uz grunti ar barotavu.. Makskere feeder. Trauce vejs. Sanaca tikai vienu breksi 2kg izvilkt. Zveja neko nesaprotu un nemaku atrast info ka isti salikt pareizi makskeri un ko likt esmai . ceru uz jusu palidzibu. Katra veikala saka savadak. Sanak tik naudas izmesana.

Nu ja 2kg breksi izvilki, tad viss super! plaude Tad jau Tavas zināšanas ir pietiekamā līmenī. Makšķerēšana ir ļoti dārgs vaļasprieks, tā ka, ja vēlies, tad turpini. Naudas izmešana sanāk bieži, bet ja tiešām gribi zivis ēšanai, tad Centrāltirgus zivju paviljons ir vislētākā iespēja. :)
 
ZivnieksDatums: Piektdiena, 22.07.2016, 08:37 | Ziņa # 317
Stāstnieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 3480
Reputācija: 41
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Kluba Vadiba
Kāpēc tagad ir jācopē jūrā ar fīderi, barotavu un vēl trakāk ar pludiņu??? Tieši ko tu tur taisies noķert? Man jau liekas, ka tik pat labi var necopēt vispār. Labāk izvēlies upi vai ezeru.


Ritens gar zem', pats gar zem', pill mut a zem' - viss zob a pa zem'..!!!
 
ZorroDatums: Sestdiena, 23.07.2016, 15:19 | Ziņa # 318
Grupa: Makšķernieki
Komentāri: 280
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti
Quote 88skorpions88 ()
Kads pateiks ka isti zvejot juras lici no mola? Meginaju ar pludinu. Nekas nesanaca. Trauce vilni. Tad uz grunti ar barotavu.. Makskere feeder. Trauce vejs. Sanaca tikai vienu breksi 2kg izvilkt. Zveja neko nesaprotu un nemaku atrast info ka isti salikt pareizi makskeri un ko likt esmai . ceru uz jusu palidzibu. Katra veikala saka savadak. Sanak tik naudas izmesana.

Skatoties ko gribi ķert. Pašlaik no mola ķer asarus. Var izmantot gan pludiņmakšķeres, gan spiningu, gan grunteni ar vieglu svinu un vairākām pavadām. Uz āķa liek tārpu. Ja gribi ķert ar pludiņu, tad peldini pusūdenī. Pluds liels, spilgts(10-15gr). Ja ar spini, tad ir iespēja izvēsrties. Rezultatīvākais ir mikro, vai "otvadnoi" pavadiņas sistēmu. Visvieglākais ir gruntenīte. Viegls sviniņš kādi 10-15gr, virs svina 2-3īsas pavadiņas uz kurām sliekas. Iemet. Paturi. nedaudz pievelc. Atkal paturi. Atkal nedaudz pievelc. Cik pavadas, tik arī bieži vien asari izvilksies.
Ja gribi ķert brekšus, tad arī var gan ar pludu, gan grunteni. Bet atkal pludam jābūt gana lielam un labi redzamam. Ar grunteni būs vairāk "zacepu", vairāk sanāks noraut. Tas būs dārgi, sevišķi, ja tās būs barotavas.
Ja gribi ķert reņģes, tad jau esi nokavējis.
Ja gribi ķert bullīšus, tad tāda pati gruntenīte kā uz asariem. Tikai jāmet tuvāk molam un vnk ilgāk jāpatur ūdenī. Pēc 5min droši vari vilkt ārā, kāds bullītis sēdēs ar garantiju.
Principā ķeršanai no mola var izmantot jebkuru copes metodi.Tāpat kā jebkur. Jāsaprot ko gribi noķert un jāņem vērā, ka tā ir jūra. Tur būs daudz zacepu, var gadīties lieli viļņi, bet zivis pie moliem parasti ir. Kad sapratīsi ko gribi noķert, tad ar nelielu eksperimentiņu palīdzību, gan jau atkoddīsi, kā to zivi noķert ar mazākiem zaudējumiem sev.
Kaut kā tā. Skaties uz pārējiem, jautā, domā, mēģini - būs arī rezultāts. Ne asakas! hello


Ķīsīts brauca pār ezeru
Rakstītām i kamanām,
Asarītis zirgu dzina,
Raudiņ' tura kamaniņas.
 
parcopiDatums: Sestdiena, 23.07.2016, 15:25 | Ziņa # 319
Multimakšķernieks
Grupa: Administratori
Komentāri: 14083
Reputācija: 118
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Vip persona Kluba Vadiba
Quote Zorro ()
Visvieglākais ir gruntenīte. Viegls sviniņš kādi 10-15gr, virs svina 2-3īsas pavadiņas uz kurām sliekas. Iemet. Paturi. nedaudz pievelc. Atkal paturi. Atkal nedaudz pievelc

Piekrītu! hello


Lielākais pārbaudījums makšķerniekam ir nevis tas, cik daudz zivju viņš noķer, pat ne tas, kā viņš tās ķer, bet gan tas, ko viņš iegūst, nenoķerot nevienu zivi.(Džons H. Bredlijs)
 
kreisaisDatums: Pirmdiena, 25.07.2016, 07:46 | Ziņa # 320
Videomāns
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1197
Reputācija: 7
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Pats reti copēju no mola. Pārsvarā tikai reņģu laikā. Bet Zivnieka skepse nevietā. Tur gandrīz cauru gadu nāk klāt zivis. Asari un brekši jau nu noteikti un lieliem bariem. Pieeju gan vajag pareizu. Man tādas nav, tāpēc es labāk tur i nerādos
Labāk mierīgi pavelcēju laivā pa upi, vai ezeru, vai pasēžu pie kādas upes ar fīderi un/vai skatoties uz zvaniņu! svilpo


Nav neatrisināmu problēmu, ir nepatīkami risinājumi ...
 
LaacisDatums: Pirmdiena, 10.07.2017, 16:42 | Ziņa # 321
Grupa: Makšķernieki
Komentāri: 2
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Labdien!
Esmu iesācējs šajā lietā. Gribēju apjautāties. Ja man ir makšķerēšanas karte, bet es makšķerēju ar vienu makšķeri. Vai ar otru var makšķerēt sieva, nepērkot makšķerēšanas karti, vai viņai jāpērk sava?
 
AnatolijsDatums: Pirmdiena, 10.07.2017, 16:47 | Ziņa # 322
Zvērināts pludiņmakšķernieks
Grupa: Savējie
Komentāri: 1033
Reputācija: 18
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba
Labdien! Makšķerēšanas karte ir uz uz cilvēku, nevis makšķeri. Vienalga, vai izmanto vienu, vai divas makšķeres. Jā makšķerēsiet divatā, vajadzēs divas kartes! hello


Za ribalku!
 
LaacisDatums: Pirmdiena, 10.07.2017, 16:53 | Ziņa # 323
Grupa: Makšķernieki
Komentāri: 2
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Quote Anatolijs ()
Makšķerēšanas karte ir uz uz cilvēku, nevis makšķeri. Vienalga, vai izmanto vienu, vai divas makšķeres. Jā makšķerēsiet divatā, vajadzēs divas kartes!

Paldies!
 
parcopiDatums: Pirmdiena, 10.07.2017, 17:14 | Ziņa # 324
Multimakšķernieks
Grupa: Administratori
Komentāri: 14083
Reputācija: 118
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Vip persona Kluba Vadiba
Quote Anatolijs ()
Labdien! Makšķerēšanas karte ir uz uz cilvēku, nevis makšķeri. Vienalga, vai izmanto vienu, vai divas makšķeres. Jā makšķerēsiet divatā, vajadzēs divas kartes!

Tā tas ir. Vienīgais mīnuss makšķerēšanas kartēm, ka nav opciju tās nopirkt uz dažādiem termiņiem. Mūsdienās tak pavisam vienkārši būtu iegādāties karti uz vienu dienu, vai nedēļu ar sms palīdzību. Ērti un ātri būtu. Piedevām daži tiešām makšķerē pāris reizes gadā un šāda opcija būtu noderīga! svilpo


Lielākais pārbaudījums makšķerniekam ir nevis tas, cik daudz zivju viņš noķer, pat ne tas, kā viņš tās ķer, bet gan tas, ko viņš iegūst, nenoķerot nevienu zivi.(Džons H. Bredlijs)
 
HiuxDatums: Sestdiena, 22.07.2017, 18:36 | Ziņa # 325
Grupa: Makšķernieki
Komentāri: 1
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Sveiki! Man butu jautajums! Kur var iegadaties lielu zvejas tiklu. Velos laukos uztaisit lielu supul tiklu. Vai ari kadam ir majas, apmeram 4m×12m vai ari vairaki, sasiesu kopa. Nedomajat, kad es kko nelikumigu darisu! :) Pats esmu ar makskeresanu aizravies, bet man vairak tas ka sports nevis vedera tiesu. Labi palielisos, mans rekords ir 7.780kg Karpu nokert un Lidaku, 4.086kg. Ja varat ludzu izpalidziet, iznakumu es iemuzinasu un jus varesiet novertet. ;)
 
urmaasDatums: Svētdiena, 23.07.2017, 10:57 | Ziņa # 326
Grupa: Savējie
Komentāri: 1688
Reputācija: 19
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba
Quote Hiux ()
Kur var iegadaties lielu zvejas tiklu

https://www.firmas.lv/profile/laboratorija-1-sia/40003315759


Vienīgais darbs kurš baro,tā ir ēsšana! ;)
 
MartinsrlvDatums: Piektdiena, 02.02.2018, 14:51 | Ziņa # 327
Grupa: Makšķernieki
Komentāri: 22
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Pagājušā vasarā copes sezonu noslēdzu ar salūzušu makšķerkātu. Iepriekš izmantoju vairāku posmu kātu. Uz ko tagad skatīties pērkot jaunu makšķerkātu? Pārsvarā eju uz pludiņu, bet reizēm izmantošu kā spiningu.
Parasts spinings būs ok vai tomēr labāk atkal ņemt vairāku posmu kātu?

Šodien gribēju ieiet vietējā veikalā, aizej līdz viņam un izrādās, ka tāda vairs nav. :/
 
ZivnieksDatums: Piektdiena, 02.02.2018, 15:20 | Ziņa # 328
Stāstnieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 3480
Reputācija: 41
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Kluba Vadiba
Pa lielam grūti apvienojamas lietas.

Ar kādiem mānekļiem copē spiningojot, kāda tipa, cik smagus? Uz kādu zivi? No krasta, vai no laivas?
Ar kādiem pludiņiem makšķerē? cik tālu vajadzīgi metieni, uz kādu zivi?

Spiningam viennozīmīgi iesaku divdaļīgu kātu, garums atkarīgs no tā kur makšķerē, ja no krasta tad 2.4m līdz 2.7m, ja laivā tad ap 2m.
Pludiņam tad jāskatās vai nu saliekamo, vai kko trīsdaļīgu mačkāt veidīgo, bet arī atkarīgs no daudz kā.
Jautājumi te var būt vēl un vēl. Pa lielam iesaku aizbraukt uz kādu no Salmo bodēm, tur pārdevēji parasti ir saprotoši un izskaidros un parādīs kas ir kas.


Ritens gar zem', pats gar zem', pill mut a zem' - viss zob a pa zem'..!!!
 
MartinsrlvDatums: Piektdiena, 02.02.2018, 15:56 | Ziņa # 329
Grupa: Makšķernieki
Komentāri: 22
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Pagaidām vēl netaisos neko pirkt, tikai mēģinu izdomāt virzienu kurā skatīties.
Pārsvarā makšķerēju no laivas, pludiņam metieni nekādi tālie nebūs. Pats pludiņš ap 3g, reizēm uzlieku smagāku. Par zivīm nemācēšu pateikt, pēc nekā konkrēta nebraucu, pārsvarā sanācis makšķerēt ap Saulkrastiem, tur pārsvarā asari ķerās.

Spinings man šķiet dikti sarežģīts - jāzina ko likt, kā mest, kur mest.. :D To tikai vēl mācos. Par mānekļiem konkrēti nepateikšu - ir dažādi, mēģinu dažādus. Ir gumijas, ir komplekts ar vobleriem dažādās krāsās, ir metāla rotoriņi.
Par cik īsti nezinu ko un kā, mēģinu gandrīz vai visus pēc kārtas, īpaši nekas neķerās, tādēļ vairāk piekopju pludiņu.

Papildinājums:
Par to spininga kātu tā teicu, jo brālis bieži spiningot braukā, ar mani mašķerējot pārtaisa uz pludiņu, šķiet nekāda vaina, tādēļ tā prasīju.


Ziņojumu laboja Martinsrlv - Piektdiena, 02.02.2018, 16:01
 
BorodaDatums: Piektdiena, 02.02.2018, 20:38 | Ziņa # 330
Vīrs ar pieredzi
Grupa: Savējie
Komentāri: 1749
Reputācija: 22
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba
Quote Martinsrlv ()
Par to spininga kātu tā teicu, jo brālis bieži spiningot braukā, ar mani mašķerējot pārtaisa uz pludiņu, šķiet nekāda vaina, tādēļ tā prasīju.

Nu puis, tu pats izdomā. Spinings ar pludu, nav spinings, tā ir debīli īsa makšķere, kas nepilda makšķeres funkciju. Spinings ir spinings. Makšķere ir makšķere. Nu izdomā, ko vēlies, tad raksti.


Ziņojumu laboja Boroda - Piektdiena, 02.02.2018, 20:40
 
Parcopi.lv Forums » Makšķernieku forums » Viss iesācējiem » Jautājumi un atbildes (Šeit var uzdod jautājumus par jebkuru copes tēmu)
Meklēšana:


Copyright Parcopi.lv © 2009



Epasts: parcopi@parcopi.lv