[ Jauni komentāri · Dalībnieki · Noteikumi · Kodi · Meklēšana · RSS ]
Foruma moderators: eduks, Zivinens, kapracis  
Parcopi.lv Forums » Vēžošanas forums » Vēžu cienītāju klubiņš » Vēžu audzēšana (Šeit viss par vēžu audzēšanu)
Vēžu audzēšana
ZivinensDatums: Trešdiena, 14.04.2010, 15:26 | Ziņa # 46
Rūdīts copmanis
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1073
Reputācija: 13
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Sarunā kādu mednieku lai ieliek bebra slazdu,atkritīs problēma ar duļķi.
 
wernergermanDatums: Ceturtdiena, 15.04.2010, 11:15 | Ziņa # 47
Vēžu audzētājs
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 66
Reputācija: 1
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Kluba Vadiba
Nu,ilgtermiņu es viņam vienkārši nepieļaušu! prieks
 
epoksDatums: Svētdiena, 30.05.2010, 07:16 | Ziņa # 48
Grupa: Makšķernieki
Komentāri: 1
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
vēžus piemājas dīķī audzēju jau20 gadus dīķa platība apm.0.3 ir gan šaur gan plasp.nekādu acīm redzamu problēmu nav lielākais noķerts alus pud.liekumā šopavasar gribēju tīrīt zāles mazā klēpī zāļu saskaitiju25gab mazos jāgaida rudens!!! tad varēs tīrīt. bez vēžiem ir karūsas,līņi sadzīvo!
 
ZivinensDatums: Svētdiena, 30.05.2010, 11:56 | Ziņa # 49
Rūdīts copmanis
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1073
Reputācija: 13
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Vēži ar karpām nesadzīvo,šo to norij arī līdakas.
 
krabis777Datums: Svētdiena, 18.07.2010, 14:09 | Ziņa # 50
Grupa: Makšķernieki
Komentāri: 1
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
kurs varetu man izstastit cik vezi var dzivot uz vienu m2 diki?
 
parcopiDatums: Svētdiena, 18.07.2010, 17:48 | Ziņa # 51
Multimakšķernieks
Grupa: Administratori
Komentāri: 14085
Reputācija: 118
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Vip persona Kluba Vadiba
Quote (krabis777)
kurs varetu man izstastit cik vezi var dzivot uz vienu m2 diki?

Uz šo jautājumu varētu atbildēt wernergerman vai Eduks :)
 
kreisaisDatums: Pirmdiena, 19.07.2010, 17:55 | Ziņa # 52
Videomāns
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1197
Reputācija: 7
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Quote (krabis777)
kurs varetu man izstastit cik vezi var dzivot uz vienu m2 diki?

Neesmu spečuks, bet kā to var izskaitļot? domaa
Katrs kvadrātmetrs taki dīķī ir pavisam savādāks. Katrā nevar būt vienādi. vezis
 
ZivinensDatums: Pirmdiena, 19.07.2010, 18:14 | Ziņa # 53
Rūdīts copmanis
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1073
Reputācija: 13
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Tā jau ir ka tā viennozīmīgi to nevar pateikt,vienā dīķī var labi vēžī dzīvot tikai piekrastes joslā,citā dzīvo gan piekrastē gan pa vidu. Ja dīķis ir 1000m2 tad nedomāju ka īpaši piebāzt ar vēžiem tādu būtu prātīgi,jo kā likums kā ir vēžu pārapdzīvotība tā strauji izplatās slimības. Uz kvadrātu ja būtu 2-3 gab,tad tas jau būtu atliektiem galiem.Esmu gan lasijis par lielākiem cipariem,bet neuzskatu ka tas būtu vajadzīgs,mazajiem tur klātos grūti.
 
eduksDatums: Otrdiena, 05.10.2010, 11:37 | Ziņa # 54
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Pēdējie novērojumi (Latvijā) liecina, ka dzeloņvaigu vēži ļoti labi jūtas (aug, vairojas utt.) privātos dīķos. Tas gan nav nekas jauns, jo tīri zinātniski šī vēžu suga jau sen atzīta par produktīvu akvakultūrā, vienīgais kam jāseko līdzi, lai tie pārmērīgi nesavairojas - laicīgi jāatķer liekie (lielākie) eksemplāri...
 
kgasunsDatums: Piektdiena, 01.04.2011, 23:52 | Ziņa # 55
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 16
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Kluba Vadiba
Sveicināti, kolēģi!

Šis ir mans pirmais posts. Pagājušajā sezonā aizrāvos ar makšķerēšanu. Ieviesu sev mājās arī akvāriju ar vietējām zivīm. Pie viena pieliku arī dažus Kubas vēzīšus, lai tīra grunti. (Tobrīd uz sitienu vienkārši nedabūju nevienu Latvijā pārstāvētu sugu.)
No nopirktajiem vēžiem divas bija mātītes ar olām. Tā ka bija gan sadzimuši sīkie, gan asari daļu izēda, gan ir arī paspējuši izaugt krietna daļa. Nu kaut kāds ieskats tajā bioloģiskajā ciklā un par vēžu bioloģisko nišu ir.

Mani sāka nomocīt jautājums par to, kādēļ Daugavā man zināmajos posmos vēžu nav. Vai tie tur vispār kādreiz ir bijuši? It kā ūdens esot mīkstāks kā citviet, bet neesmu konkrēti mērījis.

Pats ar ģimeni pa vasaru dzīvoju pie Daugavas uz Ķeguma robežas zem HES. Dabiski, ka sāk mocīt pārdomas, vai nevajadzētu ielaist vēžus un kā tas process varētu attīstīties tālāk. Es, protams, saprotu, ka tas viss ir nelikumīgi, ir ļoti jāpiedomā pie bioloģiskajām konsekvencēm utt. Bet nu kaut vai tādā fantazēšanas līmenī. taada

No tā, ko esmu novērojis akvārijā, pievienojos tiem, kas uzskata, ka vēži ūdenstilpnei būtībā var nākt tikai par labu, un tos var diezgan droši laist iekšā, kur tik nav slinkums. Neesmu arī pūrists attiecībā uz vietējām un ārzemju sugām. Tā ir normāla sugu cīņa; būtībā dabiska parādība, tikai tas kontakta ātrums ir forsēts, cilvēku dēļ. Un, ja platspīļnieks konkrētā ūdenstilpnē tāpat nevar izdzīvot, tad neredzu problēmu, kādēļ tur vēžu nišu nevarētu aizņemt kaut vai svešās sugas. Šaurspīļnieks vispār ir pat no mūsu kontinenta, un tāpat mierīgi būtu varējis atmigrēt arī līdz Latvijai - tikai ilgākā laikā.
Ja ir iespēja laist platspīļniekus, tad, es, protams, esmu par tiem, bet pret vēju arī nepačurāsi - daudzos gadījumos tas ir bezcerīgi.

Vai vispār jēga laist? (Es apzinos, ka tas labākajā gadījumā dzīvos ļoti lokāli konkrētajā posmā.)
Ja jā, tad kādu sugu?

Paldies! vezis

 
parcopiDatums: Sestdiena, 02.04.2011, 15:31 | Ziņa # 56
Multimakšķernieks
Grupa: Administratori
Komentāri: 14085
Reputācija: 118
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Vip persona Kluba Vadiba
Nu uz šiem jautājumiem Tev visdrīzāk var atbildēt Eduks vai Wernergerman :)


Lielākais pārbaudījums makšķerniekam ir nevis tas, cik daudz zivju viņš noķer, pat ne tas, kā viņš tās ķer, bet gan tas, ko viņš iegūst, nenoķerot nevienu zivi.(Džons H. Bredlijs)
 
parcopiDatums: Sestdiena, 02.04.2011, 19:08 | Ziņa # 57
Multimakšķernieks
Grupa: Administratori
Komentāri: 14085
Reputācija: 118
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Vip persona Kluba Vadiba
Kādi izskatās tie Kubas vēzīši? Vari bildi ielikt? doma
Daugavā manuprāt drusku par dziļu priekš vēžiem, bet varbūt es maldos. Iespējams, ka iedzīvotos arī taada
Quote (kgasuns)
pievienojos tiem, kas uzskata, ka vēži ūdenstilpnei būtībā var nākt tikai par labu

Tad Tavas domas sakrīt ar Eduka rakstīto!
hello


Lielākais pārbaudījums makšķerniekam ir nevis tas, cik daudz zivju viņš noķer, pat ne tas, kā viņš tās ķer, bet gan tas, ko viņš iegūst, nenoķerot nevienu zivi.(Džons H. Bredlijs)
 
kgasunsDatums: Sestdiena, 02.04.2011, 22:48 | Ziņa # 58
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 16
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Kluba Vadiba
Nu lai apdzīvo krasta zonu, kur dziļums ir atbilstošs. Kas viņiem tajā otrā krastā darāms... raksta
Mani gan vairāk tās līmeņa svārstības liek aizdomāties.

Te ir links ar Kubas vēža bildi:
http://www.planetinverts.com/Procambarus%20cubensis.html

Tā ir vistīrākā akvāriju suga. Mazāks par mūsu sugām.

 
kreisaisDatums: Svētdiena, 03.04.2011, 16:35 | Ziņa # 59
Videomāns
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1197
Reputācija: 7
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Es domāju, ka vēži iedzīvoties varētu. Sevišķi jau dzeloņvaigu vēži :)
Vēsturiski gan jau Daugavā bija vēži, bet applūdinājumi un hesi tos droši vien aizbiedēja, kaut gan dažās Daugavas attekās tepat Pierīgā joprojām ir vēži. Kaut vai pie Doles salas :)


Nav neatrisināmu problēmu, ir nepatīkami risinājumi ...
 
kgasunsDatums: Svētdiena, 03.04.2011, 17:01 | Ziņa # 60
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 16
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Kluba Vadiba
Vot, manī cīnās domas starp invazīvajām sugām un vietējiem. Gan plusu, gan mīnusu ir daudz...
 
Parcopi.lv Forums » Vēžošanas forums » Vēžu cienītāju klubiņš » Vēžu audzēšana (Šeit viss par vēžu audzēšanu)
Meklēšana:


Copyright Parcopi.lv © 2009



Epasts: parcopi@parcopi.lv