[ Jauni komentāri · Dalībnieki · Noteikumi · Kodi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 6
  • 7
  • »
Foruma moderators: eduks, Zivinens, kapracis  
Parcopi.lv Forums » Vēžošanas forums » Vēžu cienītāju klubiņš » Vēžu audzēšana (Šeit viss par vēžu audzēšanu)
Vēžu audzēšana
parcopiDatums: Ceturtdiena, 14.05.2009, 19:34 | Ziņa # 1
Multimakšķernieks
Grupa: Administratori
Komentāri: 14085
Reputācija: 118
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Vip persona Kluba Vadiba
Pielikumi: 0441797.jpg (92.7 Kb)
 
parcopiDatums: Ceturtdiena, 14.05.2009, 22:08 | Ziņa # 2
Multimakšķernieks
Grupa: Administratori
Komentāri: 14085
Reputācija: 118
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Vip persona Kluba Vadiba
Vēžus arī var audzēt dīķos kā karpas, vai viņi tur aizies bojā?
 
eduksDatums: Piektdiena, 22.05.2009, 12:11 | Ziņa # 3
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Latvijas vēžu un zivju audzētāju asociācijas mājaslapa:
http://www.lvzaa.lv/
Informācija par vēžiem kā tādiem gan ļoti skopa sad ...
 
eduksDatums: Piektdiena, 22.05.2009, 12:49 | Ziņa # 4
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Quote (parcopi)
Vēžus arī var audzēt dīķos kā karpas, vai viņi tur aizies bojā?

Platspīļu vēža, kurš ir ļoti kaprīzs, audzēšana ir ļoti smags un darbietilpīgs process, bet mazāk prasīgās vēžu sugas palielos dīķos un mazos ezeriņos iedzīvojas uz urrā. Latvijā ne viens vien privātīpašnieks ir salaidis savbos ūdeņos šaurspīļu vēžus, arī, droši vien, signālvēžus un dzeloņvaigu vēžus, jo tie atzīti par visai parocīgām vēžu sugām priekš to audzēšanas dīksaimniecībās... Pats es tieši neesmu saskāries praksē ar vēžu audzēšanu, esmu strādājis tikai zivju audzēšanas sfērā, tāpēc sīkāk par vēžu audzēšanu neko pastāstīt, diemžēl, nevarēšu...
 
eduksDatums: Trešdiena, 27.05.2009, 13:09 | Ziņa # 5
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Interesants informatīvs raksts par vēžkopību Latvijā šeit:
http://www.agropols.lv/meklesa....s=60522
 
CrazyChikenDatums: Sestdiena, 30.05.2009, 16:57 | Ziņa # 6
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 42
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Kluba Vadiba
man platspilu vezi dzivo diki 2 gadus pagadiam nav problemu! kautgan dikis ir viss malains un udens zales nav parak daudz bet dzivot dzivo vinu tur!!!
 
eduksDatums: Pirmdiena, 01.06.2009, 16:21 | Ziņa # 7
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Quote (CrazyChiken)
man platspilu vezi dzivo diki 2 gadus pagadiam nav problemu! kautgan dikis ir viss malains un udens zales nav parak daudz bet dzivot dzivo vinu tur!!!

Kā tu domā, ko viņi tur ēd, ja zāļu nav!? smile ūdenszāles sastāda vismaz 70-80% no to ēšanas klāsta un tikai 20-30% būs visādi kāpuri, gliemji, pa kādai slimai vai nosprāgušai zivij... Es domāt, ka šamējie visai bieži tevis radītajos apstākļos uzņammā viens ar otru biggrin , kad maina čaulu... Tāpēc pieļauju domu, ka mazākie vēži tiek apēsti jau augot, jo tie gadā vairākas reizes maina čaulu... Vai ik pa laikam pārbaudi vēžu esamību savā dīķi? Vai kādreiz tos tur iebaro!? Der jebkādi dārzeņi - zaļi kartupeļi u.c., arī tās pašas nātres sliktākajā gadījumā... Un pats galvenais, lielākos eksemplāros ieteicams atķert lai tie neatņem lielāko daļu barības bāzes no pārējiem vēžiem... Jebkurā gadījumā būtu interesanti palasīt par tavu dīķi, kur tu tos vēžus turi, man te radiņš arī baigi noskaņots savā dīķī ielaist platspīļniekus...
 
CrazyChikenDatums: Pirmdiena, 01.06.2009, 20:10 | Ziņa # 8
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 42
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Kluba Vadiba
nu pirms 10 dienam vini vel tur bija!!! mans variants ir udens limena mainas tad vini tiek pie zales kas ir malas bet diezvai ar to pietiek !!!dikim tik 5 gadi un tur tirakais mals pilniba nekas neaug sogad izraku vel 2 dikus!!!!! man pat majas akvarija vezi dzivo var redzet caulu maninas ka vini ikrus tur zem astes smile
 
parcopiDatums: Ceturtdiena, 04.06.2009, 13:06 | Ziņa # 9
Multimakšķernieks
Grupa: Administratori
Komentāri: 14085
Reputācija: 118
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Vip persona Kluba Vadiba
A kas, vēži arī viens otru ēd nost? surprised
 
eduksDatums: Ceturtdiena, 04.06.2009, 17:16 | Ziņa # 10
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
Quote (parcopi)
A kas, vēži arī viens otru ēd nost? surprised

Kāpēc gan ne smile , ja tas otrs vēzis maina čaulu un ir pilnīgi bezpalīdzīgs biggrin ...
 
CrazyChikenDatums: Svētdiena, 07.06.2009, 23:29 | Ziņa # 11
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 42
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Kluba Vadiba
sodien nofotgrafeju savus dika vezus!!

ritgi smuli!! visi netetiri ar malu!!

Pielikumi: 4289402.jpg (167.1 Kb) · 1897390.jpg (119.2 Kb)


Ziņojumu laboja CrazyChiken - Svētdiena, 07.06.2009, 23:30
 
eduksDatums: Pirmdiena, 08.06.2009, 09:50 | Ziņa # 12
Vēžu cienītājs-makšķernieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1377
Reputācija: 15
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba Kluba Vadiba Kluba Vadiba
A kā tev tur dīķī sastāv ar vēžu jauno paaudzi!?Ir!?
 
CrazyChikenDatums: Otrdiena, 09.06.2009, 00:27 | Ziņa # 13
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 42
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Kluba Vadiba
nezinu nesmu petijis!! nedzivoju uz vietas !! un pa nakti tur nekad nesmu ta ka nezinu!!
 
MārisDatums: Trešdiena, 24.06.2009, 21:23 | Ziņa # 14
Grupa: Moderatori
Komentāri: 313
Reputācija: 3
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Kluba Vadiba
Re kur jums, vēžu maniakiem, citāts no zive.lv:

Quote
wernergerman, 20:18

Pārdod platspīļu vēžus.6-12 cm. Dzimuši un auguši dīķī,adaptējušies.1Ls/gab.
Tel:22149318.

 
wernergermanDatums: Pirmdiena, 05.10.2009, 14:06 | Ziņa # 15
Vēžu audzētājs
Grupa: Vēžotāji
Komentāri: 66
Reputācija: 1
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Kluba Vadiba
Re,arī mans sludinājums tepat!
Sezona bija labvēlīga un es iztirgoju vairākus simtus savu mazo draugu.Dīvaini-jo vairāk man viņu ir,jo mazāk paši vārām.Man šī radība patīk un sagādā lielu prieku viņus vērot pa nakti manā dīķī.
Dīķis ir apm 40X60 m,apakšā smilts un kūdra,ko nevarēju izrakt pilnībā,jo nebija kur novietot.dīķis apm 5 gadi vecs,pieaudzis ar zālēm Ūdens nav caurtekošs,vismaz ne pa virspusi,varbūt,ka sūcas pa pazemi caur smiltīm.Pieplūst caur divām āderēm, kas tika atraktas. Tur apakšā ir rupja, kaļķakmens grants pilna ar ūdeni.Spiež augšā ar mutulīti-kā mazi avotiņi. Pieņemu, ka ūdens stipri kaļķains,jo uz līmeņmērītāja ir nosēdumi balti-kaļķaini.
Ielaidu vēžus pirmajā gadā, kad vēl nebija nekādu ūdenszāļu un par viņiem aizmirsu uz vairākiem gadiem.Ūdens bija kristāldzidrs visus gadus.Redzēju mazu zivtiņu barus gar krastu, laikam pīļu un gulbju atnestie. Putni atpūtās regulāri pavasaros un rudeņos,bet ligzdas netaisa.
Tad pirms pusotra gada notika traģēdija- mani radi ielaida karpas un līņus dīķī. Man bija nojauta, ka nebūs labi, bet ,ka viss notiks tik strauji, nevarēju iedomāties. 2 nedēļu laikā kūdra tika uzduļķota un ūdens ieguva kafijas bez piena krāsu. Sediments-nosēdumi bija visur-uz tīkliem, akmeņiem,pat makšķerauklas, ja pa nakti palika ūdenī.Beigtus vēžus neredzēja, laikam tak viņi to pacieta.Un tad es sāku cīņu ar dubļēdājiem. Tīklus un murdus pa visu dīķi.Veselu vasaru nenogurstoši. Rezultāti neizpalika-skaits reducējās, es izsmēlu tūkstošiem mazo līnīšu un ap simtu lielu karpu. Ap 1 kg!Līņi bija paspējuši 1.gadā iznārstot. Bet stāts nav par dubļuzivīm,bet par vēžiem. Kas viņu tur nebija! Murdos bija regulāri padsmitiem katrā! Arī tīkli bija pilni. Es murdos liku rupjmaizi,zivju pievilināšanai,vēži to ēda.Es viņus amnestēju un laidu atpakļ dīķī,izņemot tos, ko pārdevu, bet arī tie tika citos dīķos. Ceru,ka viņiem pie jums pārējiem iet labi.
Naktī viss krasts ir pilns ar vēžiem,uz tekošo metru krasta līnijas ap 6-7 var saskaitīt, reizēm vairāk.viņi nāk ārā un ēd zāli un alkšņu lapas,kas iebirst no krastā augošiem kokiem.Es visus zivju atlikumus- galvas un asakas no karpām izbaroju viņiem. Apetīte ir varena! Dodam arī vīngliemežus,viņi tos nes ar spīlēm dziļumā un tur noēd.
Devām vārītus uzbriedinātus kviešus.Ir tāda sajūta, ka viņi ēd pilnīgi visu.
Vēl tagad rudenī gar krastu dzīvo jaunā paaudze- tādi no 2 cm līdz kādi 5 cm gari.Jūlijā bija arī vēl mazāki-pilnīgi caurspīdīgi,tikai zarniņa pa vidu tumša.
Liekas, ka cīņa ar dubļēdājāmzivīm ir nesusi rezultātus un ūdens ir atguvis savu sākotnējo dzidrumu,vēl gan ir nedaudz tumšāks,bet jau redzu dibenu visā dīķī un vākšu ārā tīklus, lai vēži nepinās iekšā-viņus grūti pēc tam atbrīvot.Murdus gan atstāšu,no tiem viegli izkratīt.
Vēl viens novērojums-man viņi noēda tīklā sapinušamies karpām galvas! Un tas vienas nakts laikā! Tātad viņi uzbrūk lielām dzīvām zivīm ,ja tās nespēj aizmukt!
Man te dzīvo tikai un vienīgi platspīļnieki.Ir arī milzu eksemplāri.
Jā,un vēl smiltīs krastā viņi rok alas-stumj izrakto materiālu ārā,laikam dzīvo tai alā iekšā, nēesmu roku iekšā gan bāzis.
Mammām olu apakšā vēl nav. Man tas dīķis ir stipri sekls un dibens tumšs, tamdēļ ūdens ātri sasilst un vasarās turās stipri silts.Liekas, ka viņiem tas patīk. Ja kādi jautājumi-lūdzu.Es par viņiem nezināju neko,visu,ko esmu apguvis, tas no paša pieredzes un mana dīķa.
Zinu,ka mammas ir mazākas un spīles slaidākas,bet bezolu stādijā nekļūdīgi atšķirt nespēju. Vai kāds nevar nobildēt no apakšas tēti un mammu,lai redzamas atšķirības ar tām kājiņām-labāk vienreiz redzēt nekā desmit reizes dzirdēt!
 
Parcopi.lv Forums » Vēžošanas forums » Vēžu cienītāju klubiņš » Vēžu audzēšana (Šeit viss par vēžu audzēšanu)
  • Lappuse 1 no 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 6
  • 7
  • »
Meklēšana:


Copyright Parcopi.lv © 2009



Epasts: parcopi@parcopi.lv