Nezinu vai līnim patiks zaļa barība, bet drīzumā pamēģināšu :)
Patiks, patiks. Es gan domāju, ka maijā vēl baigi barot nevajag, vēlāk jau gan kaut kā jāpiesaista tas sarkanacis, lai neknābā vietējās delikateses, bet ēd tavējo.
Lielākais pārbaudījums makšķerniekam ir nevis tas, cik daudz zivju viņš noķer, pat ne tas, kā viņš tās ķer, bet gan tas, ko viņš iegūst, nenoķerot nevienu zivi.(Džons H. Bredlijs)
Sveiki. Varbūt jūs zināt kuros Rīgas veikalos var nopirkt “ baltos “ tārpiņus vairumā un labā cenā - apmēram puslitriņa iepakojumos. Tās mazās kastītes ir par mazu un padārgas.
Jau daudzus gadu makšķernieki labprāt izmanto šos krāsainos kāpurus savās copes reizēs, bet kas ir šie kāpuri?
Šie kāpuri ir mušu kāpuri, bet no citas mušu šķirnes, nekā "baltie" mušu kāpuri.
Pinka(Pinkies) ir mazās zaļās mušas kāpuri(Small Green Bottle Fly), - Lucilia sericata.
Pinka izmērs var svārstīties no 1-10mm. Ierastākais ir 2-3mm. Dabīgos apstākļos pinka kāpuri attīstās dzīvā vai nedzīvā gaļā, zivīs, putnos.
Lucilia sericata iedēj līdz 20 olām brūcēs, gaļai, zivīm, mājputniem, vai citam dzīvniekam vai putniem. Bāli dzelteni, vai pelēcīgi balti, kāpuri izšķīlās dažu stundu, līdz trīs dienu laikā un sāk baroties ar noārdītajiem audiem, kuros tie ir izšķīlušies un maina krāsu uz rozīgo toni.
Rozīgais tonis ir dabīgā pinka kāpuru krāsa, bet tie tiek iekrāsoti dažādās krāsās.
Mājas apstākļos vēlamo krāsojumu iegūt grūti, jo kāpuri no krāsvielām var iet bojā.
Pilnībā izauguši pinka kāpuri ir divu līdz desmit dienu laikā. Pinkas kāpuri ir izturīgāki par "baltajiem" un nesāk pārkūņoties ļoti ilgi pat, ja tie tiek glabāti siltā un karstā laikā. Pie +28 grādiem tie var nepārkūņoties pat līdz 18 dienām. Glabājot tos no 0C līdz +5C temperatūrā, tos var uzglabāt pat līdz pusgadam. Bez dienas gaismas un vēsuma kāpuriem iestājas anabioze un tie gandrīz nekustās, bet tikko tie tiek siltumā un saules gaismā, tie sāk kustēties un paliek gana žiperīgi.
Nav ieteicams tos turēt seklā un mazā trauciņā, jo attaisot vāciņu - liela daļa kāpuru mēģinās uzreiz pamukt.
Ne asakas visiem!
Lielākais pārbaudījums makšķerniekam ir nevis tas, cik daudz zivju viņš noķer, pat ne tas, kā viņš tās ķer, bet gan tas, ko viņš iegūst, nenoķerot nevienu zivi.(Džons H. Bredlijs)