Vakar vārda dienas svinībās saņēmu dāvanā ziemas makšķerītes komplektu, kur bij makšķerīte ar 30m 0,25mm auklu un kautkāda bļitka. Tas laikam plēsoņām. Iepriekš biju vācis informāciju par mormiškām, bet jāsāk skatīties kā viss notiek ar bļitkām. Šodien moš vannā jāiemēģina. Tā nu izskatās.
Es ar līdzīgu vienu laiku tirināju bļitkas, tad nomainīju uz tādu, kurai garāks kātiņš. Man tā ērtāk Kā iesācējam manuprāt visvienkāršāk apgūt to nelielo bļitkiņu spēli, kurām ir divi nekustīgi āķi. Pats tās visātrāk apguvu un arī tagad patīk. Lielos dziļumos gan ar tām jau pagrūtāk
Lielākais pārbaudījums makšķerniekam ir nevis tas, cik daudz zivju viņš noķer, pat ne tas, kā viņš tās ķer, bet gan tas, ko viņš iegūst, nenoķerot nevienu zivi.(Džons H. Bredlijs)
Vakar vārda dienas svinībās saņēmu dāvanā ziemas makšķerītes komplektu, kur bij makšķerīte ar 30m 0,25mm auklu un kautkāda bļitka.
Nu bļitkiņa nav no tām švakākajām, vari mēģināt droši, tik man tie ielīmētie pilieni uz troiņika nepatīk. Aigar, pieļauju domu, ka tās ar kustīgo āķi tu pārāk bieži rausti (pauzi vajag garāku kā ar nekustīgo āķi), tāpēc sokas švakāk. neapšaubāmi, bļitkām ar ielodētiem āķiem (āķi - man patīk ar vienu), spēle ir labāka, taču ir jāpačakarējas ar bļitkas pieregulēšanu, lai tā labi strādātu, attiecīgi bļitka ar kustīgo āķi pieļauj mazliet lielāku brāķa pakāpi ...
Ar bļitkiņas spēli ir interesanti. Ir gadījies raustīt, tirināt dažādos veidos, ātrumos utt, bet ņikā...bet tad kādreiz palīdz ar mazmakšķerītes kāta galiņu mēģinot gaisā rakstīt dažādus vārdus...un hop uzreiz ašuks galā:)))) Nu tos slepenos vārdus neteikšu, tie katram savi...:D
Tajos pilienos kāreiz ir tā sāls Eduk,tikai pareizais tonis katrai dienai jāpiemeklē un viss notiek.Esmu bļitkai provējis trijnieku īsā ķēdītē bļitkai augšas cilpiņā pielikt un vismaz puse ašuku taisni trijnieku iekāro.Karinot lejā pauzes garākas vajag jo copes parasti seko āķim apstājoties,vismaz man rezultatīvāk trijnieks strādā ja ir ķēdītē,uz trijnieku bez ķēdītes copes stipri retāk,vēl bļitku ar trijnieku ķēdītē pa retam var uzraustīt kā agresīvi mormišku kacinot,bieži vien seko cope. Ķerot uz šķersenes 70-80% ašuku man paņem trijnieku ar pilīti,esmu provējis pliku trijnieku likt,bet ķerās sliktāk.Tas tāds mans viedoklis no manas pieredzes.
Māri, tu mani nepareizi saprati , man uz troiņika vienmēr ir "mērķis" pa kuru ašukam bliezt un tas ir paindīgas krāsas, bet tā nav tā pērlīte vai piliens. Tikai manā skatijumā, piliens rullē tikai ja tas ir no vieglāka meteriāla, bet nu tas "svarovski" vai kā to h-ņu sauca man netīk ...
Uz bļitkām ar ielodētiem āķiem ar kādreiz liku dažādas krāsas stikla pērlītes, bet tās sevi galīgi neattaisnoja - manuprāt, bojāja spēli, salīdzinot ar citiem risinājumiem.
Par kristāliem nedomāju Eduk,bet gan par dažādām krāsu kombinācijām kuras spēj rosināt ašuku apetīti,piemēram miglainās un tumšās dienās ļoti labi fosforizēta pilīte uz troņika šancē,bet saulainā dienā fosforizēto ņem reti,tas pats attiecās uz mormiškām.
Neatceros vai stāstīju (rakstīju) vienu "aņuku" no makšķernieku dzīves: Atbraucu vienreiz no ziemas copes, izberu zivis veļas bļodā. Lomā kā ierasts dažādu kalibru asari un 1 smuka līdaka uz karoga. Ienāk mans dēlēns (toreiz nepilni 4 gadi vecs) ievērtēt lomu. Pēc īsa brīža iesaucas: "Tēti, nu beidzot tu paņēmi līdzi spiningu !"
No gara laika nolēmu sev uzmeistarot to superjūtīgo bļitku makšķerīti, kam aukla pa vidu iet, ar karbona spici. Sanāca lūk šāds rīciņš:
Ko lai saka, gandrīz neko nesver, tiešām patīk rezultāts. Aukliņu uzliku tievāko pieļaujamo priekš bļitkām, kas manā gadījumā pēc noklusējuma ir 0.16 mm. Tāpat pieliku tievu un jūtīgu sardziņu, auklas galā maza sakabīte. Šādas jau lieto Mirtins un Martins_ , jāsaka, ka daudz nav melojuši lielot šādu copenīti. Atliek tik uz ašukiem izmēģināt ...