Aprunājos ar paziņām un caur tiem dabūju, kas man to dīķi pavasarī izraks uz pusi lētāk nekā tas maksātu! Foreles nezinu gan, vai gribētos. Gribās parastās zivis, nu tādas kas jebkurā ezerā dzīvo Bet par to domāšu, kad dīķis jau būs gatavs
Ķīsīts brauca pār ezeru Rakstītām i kamanām, Asarītis zirgu dzina, Raudiņ' tura kamaniņas.
Man ir draugs, kurš ar šādām lietām nodarbojas. Ja vajag iedošu koordinātes. Bet dīķim bez bedres vēl arī meniķus vajag. Kā arī dīķa "grīdu" pareizi izveidot.
Sveiki! Palasīju forumu, smēlos idejas, bet radās vairāki jautājumi, tādēļ izskaidrošu informāciju. Pagājušā gada rudenī tika uzsākts dīķis, kurš tagad ir 140x30m, ar pussalu pa vidu. Dīķī ir vairāki dziļumi, sākot ar 1m (tilta un laipiņu lēzenumos) līdz apmēram 6-7m dziļumu, kur tika izrakti pirmie dolomīta gabali. Bedres ir vairākas, gan ēnas pusē, gan saules pusē. Pārsvarā vidējais dziļums 4m. BET dīķi paplašinās, un te rodas pirmais jautājums, kādu to tālāk rakt, galīgi seklu (1-2,5m) ar bedrēm un pauguriem vai kā savādāk? Par strautiem nezinu, dīķis rakts ļoti slapjā vietā un rokot bija gandrīz ar krastiem. Zeme- melnzeme kopā ar mālu. Tātad, zivju ķeršana ir ļoti lielā cieņā,bet apnicis,ka vienmēr zini, ko noķersi (karpu+līņu dīķi utml) tādēļ rodas jautājums, cik,cik lielas un kādas zivis laist? Zivis ir doma laist nākošgad,jo tad būs izveidojusies daudz maz ekosistēma un viss noskaidrojies. Ūdens ļoti skaidrs un var dzirdrs ir līdz metram. Iekšā ir doma laist karpas,līņus pāris amūrus,lai neaizaug. Bet nevar saprast,cik un kādas zivis pārējās laist, lai nerastos kādas sugas mazo zivju pārapdzīvotība,jo ar līdakām arī negribas aizrauties, jo daudzos dīķos gadu laikā dzīvojas līdakas vien. Dīķis ir atvērts forelēm, platpierēm, storēm, orfām un visām parējām zivīm. Sludinājumos tiek rakstīts, ka platpieres filtrē ūdeni, vai tā ir? Jo ir doma tās arī ielaist, lai ūdens saglabā dzidrumu. Tā, lai interesanti makšķerēt. Būtu ļoti labi, ja kāds būtu tik laipns un palīdzētu ar zivju daudzumiem, lielumiem. ss.lv tiek pārbaudīts. Dīķis domāts gan kā peldvieta, gan copes vieta. P.S. Arī ļoti liela uzmanība tiek pievērsta vēžiem, ir doma laist platspīļu vēžus un arī kādā daudzumā un lielumā? Ir doma iemest iekšā vairākus celmus ar saknēm, bet mest dziļumā vai tomēr seklumā? Ir doma ierīkot meliorācijas caurules kā alas, bet kur un kādā dziļumā tās ievietot? Barošanai tiks sataisīts sieta platforma, kuru iegremdē apmēram 0,5-1m dziļumā un uz tās mērcēti(stāvējuši ūdenī ap 12h) kvieši. Ir pieejami arī mieži un dzirnavas, varbūt malt vai miksēt kopā ar miežiem? Gaidu visus viedokļus. Mazliet aizrāvos, bet būšu priecīgs, ka kāds lietpratējs palīdzēs. Veiksmi copē!
Ziņojumu laboja mambo - Trešdiena, 06.07.2016, 21:37
Es zinu, ka daudzi laiž iekšā amūrus, tad arī dīķis mazāk aizaug. Par vēžiem dīķī. Cik zinu, tad kamēr ūdens kvalitāte ir ok, tad tie tur dzīvos. Bet Tev tik daudz to jautājumu, ka diez vai kāds makšķernieks Tev uz visiem atbildēs. Paņem bibliotēkā kādu grāmatu par zivsaimniecību, vai internetā pameklē. Domāju atradīsi vairāk atbildes uz saviem jautājumiem!
Pirms vair'akiem gadiem biju pie viena nosacīti pazīstama čoma, pie viņa senča uz laukiem. Viņš arī dulls makšķernieks un arī dīķi izracis, bet noteikti mazāku kā Tavs. Dziļums laikam lielākais bija 7 metri, viņam tur bija lieli līņi, karpas, sami, varavīksnes foreles, amūri. Viss ļoti labi savā starpā sadzīvoja...uz pludiņa ar kukurūzu pamocījos ar amūriem un arī lielajiem līņiem. Par izmēriem - jo lielākas laidīsi, jo ātrāk sāksies dzīvība, notiks nārsts utt.... tie paši līņi, cik zinu no mazuļiem līdz normāliem izmēriem aug savus 6-7 gadus, tad nu es laistu jau lielos, kas gatavi nārstam, gan mazos lai aug...amūri tam čalim bija laikam kādi 10 gab dīķī izmērā 3-5 kg...foreles bija daudz un lielas, bet vienā anormāli karstā vasarā diemžēl izbeidzās...salaida jaunu porciju ar tādām 200 gramīgām, varēja redzēt, ka jūtas labi...sīko retināšanai es laikam ieteiktu asarus nevis līdakas, tāpat ar laiku ieviesīsies pa kādai...pīles dara brīnumus
Ritens gar zem', pats gar zem', pill mut a zem' - viss zob a pa zem'..!!!
No foruma Eduks un Zivinens varētu ko palīdzēt šajos jautājumos, bet Zivinens 100gadus te nav manīts. Vari Edukam privāti pajautāt, vai varbūt viņš pats te atbildēs Bet, jā - piekrītu arī Bravo, talkā var nākt arī literatūra!
Lielākais pārbaudījums makšķerniekam ir nevis tas, cik daudz zivju viņš noķer, pat ne tas, kā viņš tās ķer, bet gan tas, ko viņš iegūst, nenoķerot nevienu zivi.(Džons H. Bredlijs)
Dīķis tika kopts, laistas zivis.... bet ja neesi uz vietas, tad ... vietējie visu izsmeļ.... Šā dīķa izmērs 7 hektāri. Čoms visu pārdeva, jo nav jēgas laist zivis, ja ir forši kaimiņi....vienīgi naudas tērēšana....
Viss atkarigs no vietas, nav juura, pieskatit ja vajag un nodroshinat pieeju var vienmer (protams atljaujas un ziimes). Grandiozs pasakums aber ka jau augstak tika rakstits, putni izdaris savu iznjemot ekskluzivas sugas. Ja nav atklata udens pieplude, jarekinas ar mazu skabeklja padevi ziemaas! Sabert visu zivju daudzveidibu nav jegas ja neesi tendets uz noteiktam sugam, bet sakums banals, pashmaju diikju zivis , velams pieaugushas kuras var dot nakamo paaudzi un pielagoties.Zhel nau caurtece, tad varetu foreles labi justies.Vezhiem diezvai ir varianti ja nu vienigi tos okupantus:)
Viņām jau dziļus ūdeņus vajag. Siltumu viņas diez ko nemīl. Ja dīķis ir ar dziļumiem un dīķim pieplūst pazemes avoti, vai kāds strautiņš, tad jau nevajadzētu būt problēmām!
Nav neatrisināmu problēmu, ir nepatīkami risinājumi ...