Liek glāzē zemenes un baziliku un rūpīgi sastampā. Pievieno sīrupu un liek pilnu glāzi ar ledu, un rūpīgi izmaisa, pa virsu pārlej mīnerālūdeni. Dekorē ar bazilika lapiņu.
Daudz dažadu svaigu augļu(pēc izvēles,bet nevajadzētu ļoti aizrauties ar citrusaugļiem) Ņem liela tilpuma sarkanvīna vai longdrink glāzi, ieliek sagrieztus augļus vidēji lielos gabaliņos, pievieno pilnu glāzi ar ledu, tad salej visas sulas un sīrupus un rūpīgi izmaisa. Dekors nav nepieciešams.
1 litram aukstā dzēriena vajadzīgs: Ledus – 2 – 3 saujas Piens – ½ l Saldais krējums – 50 ml Šķīstošā kafija – 4 tējkarotes (1 tējkarote uz porciju) Ūdens – 1 krūze Farīna cukurs – 4 tējkarotes Čili – ½ gab. Kaķumētra vai piparmētra – 2 stiebri
Lai pagatavotu kafijas frappe, vispirms jāizvāra stipra, salda kafija. Karstā ūdenī ber šķīstošo kafiju, pieliek sagrieztu čili pipara pusīti un vienu stiebru mētras. Pievieno arī farīna cukuru un ļauj, lai visas sastāvdaļas savārās. Kā saldinātājs farīna cukura vietā derētu arī jebkurš cits cukurs, tiesa, ar farīna cukuru dzēriens iegūtu ne tikai saldumu, bet arī specifisku garšas niansi. Kad kafija un cukurs izšķīduši, šķidrums uzsūcis čili un kaķumētras aromātu, šķidrumu nokāš un ļauj tam mazliet atdzist. Lai dzērienam piešķirtu gaisīgu un skaistu veidolu, tam jāpievieno piena putiņas. Vispirms jāatceras, ka no pavisam liesa piena nekādas putiņas nesanāks – saputot var tikai treknu pienu. 50 ml piena sajauc ar 50 ml saldā krējuma un liek sildīties uz lēnas uguns. Kamēr piens sildās, to kuļ ar putojamo slotiņu, līdz izveidojas gaisīgas putiņas. Lai tās nesaplaktu, frappe veidošana jāveic ļoti ātri: traukā ber sasmalcinātu ledu, virsū lej auksto pienu, tam pāri – saldo garšaugu kafiju. Visu pārklāj ar siltajām piena putiņām.
1 litram ledustējas: Ūdens – 1 krūze Melnā tēja – 1 tējkarote Kaķumētra – 4 stiebri Ananass (sulīgs) – ½ gab. Smiltsērkšķu sula – 1 krūze Ledus – 3 saujas
Ledustējas pamatā ir 2 lietas – ledus un tēja. Vispirms izvāra stipru melno tēju, kurai pievieno arī pāris stiebrus kaķumētras vai piparmētras – tad tēja iegūs īpaši vasarīgu aromātu. Kad tēja gatava, ievilkusies, to nokāš. Palielos gabalos sagriež pusi ļoti gatava, sulīga ananasa (ja nevar dabūt gatavu, ļoti sulīgu augli, derēs arī konservētie ananasi). Lai ledus sniegtais aukstums vienmērīgāk izplatītos pa trauku, ledu sasmalcina sīkākos gabaliņos – līdzīgi kā klasiskajam mohito (mojito). Ledustējas gatavošana: Karafē ieber ananasa gabaliņus, pievieno sasmalcināto ledu, uzlej smiltsērkšķu sulu un nokāstu stipru melno tēju. Ja vēlas saldāku ledustēju, izvārītajā tējā var izšķīdināt cukuru vai medu. Atspirdzinošo ledustēju dekorē ar svaigām mētrām un bauda veldzējumu!
Šī ledus tēja ir ne vien atspirdzinošs un slāpes remdējošs, bet arī veselīgs dzēriens. Nepieciešams: Saldēti ķirši bez kauliņiem 1 paciņa Malts kanēlis 1 ēd.k. Medus 2 ēd.k. Ūdens 1.5 l (gāzēts/negāzēts – pēc vēlēšanās)
Pagatavošana: Katliņā liec vārīties ķiršus kopā ar kanēli. Kad novārījies šķidrums uz pusi, pārlej ķiršus citā traukā un pievieno medu. Nedaudz atdzesē. Liec pa glāzēm un pielej ūdeni. Ja vēlies pievieno dzērienam pāris ledus kubiņus.
Notīra ananasu, sagriež mazākos gabaliņos un liek blendera krūzē. Pievieno svaigās piparmētru lapiņas, laima sulu un pavisam nedaudz laima miziņu. Sarīvē ingveru un pievieno kokteilim kopā ar ūdeni. Dzērienu sakuļ blenderī.
Pasniedzot kokteili, pievieno pāris kubiņus ledus.
Sastāvdaļas: Rabarberi (sagriezti šķēlītēs) – 1 l Ķirši (bez kauliņiem) – 500 g Medus – 130 ml Laima sula – no 2 gab. Svaigs ingvers (sarīvēts) – 1 tējk. Dzeramais ūdens – 2 l
Pagatavošana: Liek katlā sagrieztus rabarberus, ķiršus bez kauliņiem, ingveru, medu un ūdeni. Sakarsē līdz vārīšanai un noregulē mazāku temperatūru. Turpina karsēt 15 minūtes. Pievieno laima sulu. Limonādi nokāš caur sietu un liek ledusskapī atdzesēties. Pasniedzot limonādi, var pievienot izvārītos rabarberus vai arī no tiem pagatavot varbūt debesmannu. Atceries! Medus vietā vari izmantot arī citus saldinātājus, piemēram, brūno cukuru, bet ja vēlies, lai limonāde sanāktu īpaši veselīga, izmanto agaves vai stēvijas sīrupu.
Sastāvdaļas: Āboli – 4 gab. (visgardākie būs zaļie āboli) Svaigie spināti – 100 g Svaigs baziliks – 25 g Svaiga piparmētra – 25 g Gurķis – 1 gab. Citrons – 1 gab. (1/2 miza + sula) Svaigs ingvers – 1/2 tējk. Ledus kubiņi
Pagatavošana: Ābolus un gurķus nomazgā, sagriež mazākos gabalos, bet nemizo – mizā ir liela daļa vērtīgo vitamīnu. Visas sastāvdaļas liek sulu spiedē un izspiež sulu. Lej veselības dzērienu glāzēs, iemet tajās arī pāris ledus gabaliņu, lai dzēriens būtu atspirdzinošāks. Iegaumē, ka svaigās sulas ir domātas, lai tās dzertu uzreiz. Tās nevajag uzglabāt, karsēt vai censties iekonservēt. Vērtīgie vitamīni būs zaudēti, ja rīkosies citādi! Atceries! Izvēloties dārzeņus, augļus un garšaugus, vienmēr ņem tikai svaigus produktus! Priekšroku dod ekoloģiski tīriem produktiem!
Sastāvdaļas: Mellenes – 400 g Sojas piens bez cukura – 350 ml Medus – 1–2 ēdamk. Citrons – 1 gab. Godži ogas – 1 sauja
Pagatavošana: Liek visas sastāvdaļas blendera krūzē un samaļ viendabīgā kokteilī. Šo recepti var dažādot, izvēloties citas ogas, bet sojas piena vietā liekot auzu, mandeļu vai rīsu dzērienu. Atceries! Svaigo augļu un ogu kokteiļus ieteicams izlietot uzreiz pēc pagatavošanas, lai nezustu vērtīgie vitamīni.
Sastāvdaļas: bērzu sula svaigs ingvers svaigās cidonijas ar cukuru vai cidoniju sīrups jāņogas
Pagatavošana: Ingveru sagriež mazākos gabaliņos, ieber glāzē un saspaida, pievieno ēdamkaroti cidoniju vai ēdamkaroti cidoniju sīrupa, pielej bērzu sulu un ieber jāņogas, lai kokteilis vizuāli būtu krāsaināks. Ingvera sakne ir ļoti vērtīga - vairo enerģiju, palīdz attīrīt organismu, tādēļ šāds kokteilis lieti noderēs, lai pēc sporta nodarbībām atjaunotu možumu.
Ķīsīts brauca pār ezeru Rakstītām i kamanām, Asarītis zirgu dzina, Raudiņ' tura kamaniņas.
Pagatavošana: Gurķi sagriež ripiņās, ieber glāzē un pārlej ar bērzu sulu. Ja vēlas, lai gurķa garša ir izteiktāka, gurķi var saspaidīt, lai iztek sula vai arī papildus pievienot gurķu sīrupu. Dekoram var izmantot gurķa mizas - nomizo plānas, garas strēmeles un liek glāzē. Kokteilis ir viegls un atsvaidzinošs.
Ķīsīts brauca pār ezeru Rakstītām i kamanām, Asarītis zirgu dzina, Raudiņ' tura kamaniņas.
Pagatavošana: Blendera krūzē ieber trešdaļu tējkarotes brūnā cukura, gabaliņos sagrieztu mango, ielej bērzu sulu, iespiež nedaudz laima sulas un sablendē, beigās pievieno smalki sakapātu svaigo piparmētru un/vai piparmētru sīrupu (ja nav sīrupa, pietiks ar svaigo piparmētru), lej glāzē. Kokteilis vislabāk garšos ļoti auksts, tādēļ glāzē, kurā servēs dzērienu, var iebērt vai nu smalko ledu vai ledus kubiņus. Mango auglis satur daudz A, C, E vitamīna, kalciju, dzelzi, magniju un mangānu. Lai maksimāli saņemtu visas vērtīgās vielas, jāpērk nogatavojies auglis. Kā atpazīt labu, nogatavojušos mango? Tomass Godiņš, pirms likt augli iepirkumu grozā, iesaka to pārbaudīt - nedaudz stiprāk piespiežot ar pirkstu, tajā jāpaliek mazām iedobītēm. Šis kokteilis ir salds, bet tajā pašā laikā gana svaigs un ir lieliski piemērots nesteidzīgai baudīšanai divatā ar mīļoto cilvēku.
Ķīsīts brauca pār ezeru Rakstītām i kamanām, Asarītis zirgu dzina, Raudiņ' tura kamaniņas.
Kefīrs 0.5 L Laims (sula) 0.5-1 gab. Medus 0.5-1 ĒK Zaļumi (spināti, skābenes, nātres, Kale salāti, piparmētras) 2-2.5 saujas
Pagatavošana:
Zaļumus pārlej ar kefīru un pievieno 1 laima sulu un 1 ēdamkaroti medus. Samal kokteilī. Ja vēlies vēl pastiprināt skābumu, pievieno vēl sulu, bet, ja vēlies nedaudz līdzsvarot dzērienu ar saldumu, pievieno medu.