[ Jauni komentāri · Dalībnieki · Noteikumi · Kodi · Meklēšana · RSS ]
Foruma moderators: marti, Koka_Klucis, Zivnieks  
Parcopi.lv Forums » Makšķernieku forums » Viss iesācējiem » Jautājumi un atbildes (Šeit var uzdod jautājumus par jebkuru copes tēmu)
Jautājumi un atbildes
BorodaDatums: Pirmdiena, 15.06.2015, 19:15 | Ziņa # 301
Vīrs ar pieredzi
Grupa: Savējie
Komentāri: 1749
Reputācija: 22
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba
Kura tā Pēterupe iraid? Tjipa Saulkrasti?
 
BorodaDatums: Pirmdiena, 15.06.2015, 19:18 | Ziņa # 302
Vīrs ar pieredzi
Grupa: Savējie
Komentāri: 1749
Reputācija: 22
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba
Quote Bebrs ()
Āķīgi uzdevumi brīviem brīžiem


Bebr, tas viss man par sarežģītu. :D Sen neesmu skolā gājis. :D Pie pirmā uzdevuma apjuku un izdomāju rīt uzcept pankūkas. :D
 
MartinsrlvDatums: Pirmdiena, 15.06.2015, 19:29 | Ziņa # 303
Grupa: Makšķernieki
Komentāri: 22
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Quote Boroda ()
Kura tā Pēterupe iraid?

Jā, Saulkrasti.

Principā es esmu bez transporta un laivas (pagaidām, doma uz brīvāku laiku - augustu paņemt, tikai jāizdomā kā viņu nogādāt līdz ezeriem). Diezgan patālu ar kājām/riteni manā pusē bija viens (viens konkrēts, nevis tikai nosacīti viens) ezers, ašukus no krasta var tīri ok vilkt, bet es pamazām vēlos iepazīt jaunus ūdeņus un pašu spiningošanu.


Ziņojumu laboja Martinsrlv - Pirmdiena, 15.06.2015, 19:29
 
BorodaDatums: Pirmdiena, 15.06.2015, 21:05 | Ziņa # 304
Vīrs ar pieredzi
Grupa: Savējie
Komentāri: 1749
Reputācija: 22
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba
Quote Martinsrlv ()
Jā, Saulkrasti.

Aizripini līdz Aģei. Jūras pusē no šosejas (gandrīz osta) upe paliek mierīgāka, tur var pamakšķerēt. Iespējams, ka zivis tur vēl grozās. Augstāk, kur straujāks - sen atpakaļ bija foreles. Vai tagad ir nezinu... Par Pēterupi nezinu, bet varbūt pavasaros kaut kas ienāk. Tās abas laikam skaitās lašupes, tā ka palasi noteikumus, kad var, kad nevar špini mētāt. No ezeriem gan tiešā tuvumā nav nekas nopietns. Tālāk ir Pabažu ezers, uz Rīgas pusi viens mazais, un tad jau Lilastes ezers... Bet visas lašupes vai foreļupes, kas tek caur vasarnīcu kooperatīviem jau padumjos laikos visādi indivīdi centās iztīrīt..
 
MartinsrlvDatums: Pirmdiena, 15.06.2015, 23:31 | Ziņa # 305
Grupa: Makšķernieki
Komentāri: 22
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Apmēram 10km sanāk braukt līdz Aģei, bet izskatās tīri tā neko upīte. Atkal jāsāk lauzt galva kā vislabāk braukt - vai uzreiz braukt un meklēt vietu, vai kādu dienu aizbraukt papētīt krastus... :D Pabažu ezers laikam bija tas, kur jau pieviesojos. Gribētu uz turieni vēl aizbraukt ar laivu, jo no krasta tikai 1-2 labas vietiņas ir (bez zābakiem), bet, ja ir zābaki līdz ceļiem vai garie, tad jau arī nekādu problēmu ķert tur nav.
 
parcopiDatums: Pirmdiena, 15.06.2015, 23:42 | Ziņa # 306
Multimakšķernieks
Grupa: Administratori
Komentāri: 14083
Reputācija: 118
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Vip persona Kluba Vadiba
Pēterupē dažos posmos jau arī "svēto grālu", var noķert :D
Bet tā vispār manuprāt patukša upe, lai tur mācītos spiningot. Tad jau Aģe izklausās labāk, vai ezers, kurā točna jābūt līdakām un asariem. Kaut gan.....kas to lai zin. Pēterupē esmu copējis divreiz. Vienreiz Saulkrastos, otreiz čuķ citā posmā, bet neteikšu, ka baigi labo iespaidu atstāja. Sevišķi Saulkrastu posms svilpo


Lielākais pārbaudījums makšķerniekam ir nevis tas, cik daudz zivju viņš noķer, pat ne tas, kā viņš tās ķer, bet gan tas, ko viņš iegūst, nenoķerot nevienu zivi.(Džons H. Bredlijs)
 
kapracisDatums: Otrdiena, 16.06.2015, 15:57 | Ziņa # 307
Grupa: Moderatori
Komentāri: 1233
Reputācija: 26
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba
Martinsrlv, ir tajā upē dažādas zivis, atkarībā no gadalaikiem un ūdens līmeņa to intensitāta un uzturēšanās vietas ir dažādas. tā ka vajag tikai vazāties ar pīcku gar upi un mēģināt. var aizkājot vai ar ričuku aizmīties kādu gabalu tālāk un arī pamēģināt. es esmu vilcies pa brikšņiem 20 km uz vienu galu, tad pa mežu un ceļu to pašu gabalu atpakaļ. vasarā tas ir visai mazohistisks pasākums:)
 
BorodaDatums: Otrdiena, 16.06.2015, 17:57 | Ziņa # 308
Vīrs ar pieredzi
Grupa: Savējie
Komentāri: 1749
Reputācija: 22
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba
Quote Martinsrlv ()
Apmēram 10km sanāk braukt līdz Aģei, bet izskatās tīri tā neko upīte.

Nu 10 km nav daudz. Bet špiņot un cerēt uz foreli....var jau, protams. Bet neticās, ka kāda vēl saglabājusies. Kad ienāk lasis, tad jau ar dūrēju netrūkst. Nezinu kā tagad, bet kādus padsmit jaunības gadus tās krastos pavadīju vasaras mājiņā. Upē gan necopēju. Tikai jūrā un i to braucām uz Dunti, jo tur laiva bij pieejama. :)
 
MartinsrlvDatums: Otrdiena, 16.06.2015, 18:58 | Ziņa # 309
Grupa: Makšķernieki
Komentāri: 22
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Quote Boroda ()
Kad ienāk lasis, tad jau ar dūrēju netrūkst.

Kad viņi ienāks? Viņiem jau ir kādi skaita ierobežojumi, ko var vilkt ārā arī, vai ne?

Quote Boroda ()
Upē gan necopēju. Tikai jūrā un i to braucām uz Dunti, jo tur laiva bij pieejama.

Heh, izklausās neslikti. Pašam arī bijusi velme jūrā iemēģināt to visu, bet baigi tālu tēmēts, ņemot vērā, ka upes un spinings vēl nemaz nav apgūts. :D

Kapraci, nu skaidrs. Visai sarežģīta upe. Šodien nedaudz pabraukāju gar viņu, nenormāli izmainījusies kopš pēdējo reizi tur pabiju. Ūdens šķiet zemāks, vietām pat tikai padsmit centimetru dziļums šķita ka ir. Nekādas zivju esamības pazīmes arī nemanīju, lai gan ko es tur varu manīt, gan jau slēpjās dziļāk kā redzu, ja jau tur kaut kas esot. :D


Ziņojumu laboja Martinsrlv - Otrdiena, 16.06.2015, 19:00
 
BorodaDatums: Trešdiena, 17.06.2015, 18:33 | Ziņa # 310
Vīrs ar pieredzi
Grupa: Savējie
Komentāri: 1749
Reputācija: 22
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba
Quote Martinsrlv ()
Kad viņi ienāks? Viņiem jau ir kādi skaita ierobežojumi, ko var vilkt ārā arī, vai ne?

Izlasi makšķerēšanas noteikumus. ;)
 
MartinsrlvDatums: Trešdiena, 19.08.2015, 10:29 | Ziņa # 311
Grupa: Makšķernieki
Komentāri: 22
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Sveki, šeit atkal es. :D

Beidzot arī es iegādājos savu laivu (seahawk 4), nedaudz sasteidzu iegādi, bet vismaz man kā iesācējam problēmas ar šo pašu nebūs, vai ne?

Vai ir kādi padomi, ko ieteiktu darīt, ko nedarīt? Kā labāk makšķerēt? Brālis jau 100% ies uz spiningu, bet es neesmu ar to pazīstams tik ļoti, tādēļ labāk izvēlos pludiņu, bet pludiņmakšķerēšanā no laivas arī esmu nepieredzējis.

Zivis iebarot, ja izmantošu pudiņu? Tā kā par zivīm salīdzinoši maz zinu, man pirkt kādu universālo, lai der jebkuram ezeram?
 
parcopiDatums: Trešdiena, 19.08.2015, 12:07 | Ziņa # 312
Multimakšķernieks
Grupa: Administratori
Komentāri: 14083
Reputācija: 118
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Vip persona Kluba Vadiba
Makšķerē tā, kā Tev pašam vislabāk patīk. Ja uz pludiņu, tad uz pludiņu. Barību vislabāk pirkt tādu, kādas sugas zivis Tu gribēsi ķert. Ja brekšus vai raudas, tad iebarot nāksies diezgan daudz un diezgan intensīvi. Ja karūsu, vai līni(tagad pēdējais laiks vēl to paspēt, uz rudens pusi tas būs arvien grūtāk), tad barību vajadzēs diezgan maz. Tāpat ar pludiņiem. Ja gribēsi ķert nelielā dziļumā, tad foršāk to būs darīt ar fiksēto pludu, kurš pie auklas piestirinās ar gumijiņām, bet ja gribēsi ķert lielākā dziļumā, tad ērtāk būs ar slīdošo pludiņu, kurš aizslīdēs līdz mezglam vai stoporam. Uz līni un karūsu var likt diezgan palielu āķi, bet toties raudām un brekšiem labāk būs ar maziem āķiem un diezgan smalkām pavadām. Jo tuvāk uz rudens pusi, jo mazāk aromātiskas barības labāk izvēlēties. Tās indīgi saldās galīgi nederēs. Copei no laivas ar pludu ir vairāki varianti. Teiksim uz līni un karūsu pats var stāvēt zālēs un mest brīvos no zēles logos, vai aiz zālēm un tajās vietās arī barot. Vai pašam stāvēt uz dziļuma pusi un mest uz niedrēm, vai zāļu pusi. Ja uz breksi un raudām, bieži vien nostrādā tālā distance no laivas. Iebaro vietiņu, pats aizpeldi ar laivu no tās vietas uz metriem 30-40 un no tāluma met uz iebaroto vietu. Lai vietu nepazaudētu, iebarotajā vietā var ielaist auklā piesietu plastmasas pudeli, bet auklas apakšā akmeni. Tā Tev būs kā boja un zināsi kur ie iebarotā vieta. Kaut kā tā. A ja ar spiningu, tad tik jāmeklē, jāpeld un jāmeklē :D


Lielākais pārbaudījums makšķerniekam ir nevis tas, cik daudz zivju viņš noķer, pat ne tas, kā viņš tās ķer, bet gan tas, ko viņš iegūst, nenoķerot nevienu zivi.(Džons H. Bredlijs)
 
MartinsrlvDatums: Trešdiena, 19.08.2015, 12:17 | Ziņa # 313
Grupa: Makšķernieki
Komentāri: 22
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Man jau labāk patīk fiksētais pludiņš, bet tagad gan laikam vajadzēs taisīt slīdošo. Laikam stulbs jautājums, bet cik daudz viņam atļaut slīdēt? Kādu gabalu atstāt no āķa līdz zemākajai noslīdēšanas vietai?
Dikti atkarīgs no dziļumiem, kur makšķerēs, vai ne?
 
urmaasDatums: Trešdiena, 19.08.2015, 21:50 | Ziņa # 314
Grupa: Savējie
Komentāri: 1688
Reputācija: 19
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba
Viena no daudzmaz iesācējiem cienīgā upe būtu Aģe. Bet ir viens BET! Normāli copējama vieta ir īss posms no dzelzs tiltiņa līdz līkumam un nedaudz aiz uz jūras pusi. Pārējais ir ostas teritorijā. :(


Vienīgais darbs kurš baro,tā ir ēsšana! ;)
 
88skorpions88Datums: Ceturtdiena, 21.07.2016, 17:05 | Ziņa # 315
Grupa: Makšķernieki
Komentāri: 1
Reputācija: 0
Statuss: Izgājis
Kads pateiks ka isti zvejot juras lici no mola? Meginaju ar pludinu. Nekas nesanaca. Trauce vilni. Tad uz grunti ar barotavu.. Makskere feeder. Trauce vejs. Sanaca tikai vienu breksi 2kg izvilkt. Zveja neko nesaprotu un nemaku atrast info ka isti salikt pareizi makskeri un ko likt esmai . ceru uz jusu palidzibu. Katra veikala saka savadak. Sanak tik naudas izmesana.
 
Parcopi.lv Forums » Makšķernieku forums » Viss iesācējiem » Jautājumi un atbildes (Šeit var uzdod jautājumus par jebkuru copes tēmu)
Meklēšana:


Copyright Parcopi.lv © 2009



Epasts: parcopi@parcopi.lv