[ Jauni komentāri · Dalībnieki · Noteikumi · Kodi · Meklēšana · RSS ]
Foruma moderators: marti, Koka_Klucis, Zivinens, kapracis  
Parcopi.lv Forums » Makšķernieku forums » Spiningošana » Viss par Dropšotu (Drop Shot)
Viss par Dropšotu
martiDatums: Trešdiena, 02.03.2016, 17:46 | Ziņa # 61
Estēts
Grupa: Moderatori
Komentāri: 3493
Reputācija: 45
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Kluba Vadiba
nu par tiem 8-28.gr tu vēl padomā.
es ar biju noskaņojies uz tiem norādītajiem testa gramiem, taču dzīvē ir savādāk.
laikam tam norādītajam testam ir baigā rezerve, jo es paņēmu to vantage, kas ir līdz 16gr (ja nemaldos)
un tā pat strādāju ar 30 gr svariem un ir ideāli.
to man Jānis Briedis (rio) tā ieteica un - sasodīts, viņam bija taisnība ;)
man gan ir viendaļīgais, bet nedomāju, ka tam ir tik liela nozīme.
28 gramīgais būs baisais bomis.


Pavadiņa ir kā prezervatīvs.
Bez - riskanti, bet baigais kaifs!
 
parcopiDatums: Trešdiena, 02.03.2016, 19:29 | Ziņa # 62
Multimakšķernieks
Grupa: Administratori
Komentāri: 14084
Reputācija: 118
Statuss: Pašlaik vietnē
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Vip persona Kluba Vadiba
Es dropšotam izmantoju samērā vienkāršus kātiņus. Salmo Elite X-Tvich 5-25gr un Salmo Elite Macrotech Jig 3-12gr.
X-tvich sajūtās ir krietni bomīgāks par Macrotech un 15gr mierīgi var mest ar abiem, tāpēc pēdējā sezonā lietoju praktiski tikai Macrotech dropšotam. Uzmanīgi esmu pat ar 20gr darbojies, bet tiešām uzmanīgi. A 15gr nekādu problēmu un pārsvarā arī pietiek ar tādu svaru. Tāpēc piekrītu Marti, ka varbūt nemaz nevajag ar tiem testiem pārspīlēt.
Bet nu katram savs! alus
Dropšota tehnika man daudz maz ir iegājusies, džigs vēl joprojām īsti nē! svilpo


Lielākais pārbaudījums makšķerniekam ir nevis tas, cik daudz zivju viņš noķer, pat ne tas, kā viņš tās ķer, bet gan tas, ko viņš iegūst, nenoķerot nevienu zivi.(Džons H. Bredlijs)
 
Aigars82Datums: Trešdiena, 02.03.2016, 19:47 | Ziņa # 63
Grupa: Makšķernieki
Komentāri: 264
Reputācija: 22
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti
Marti, paldies par viedokli! Atkal ir par ko padomāt un galvu palauzīt :)

Jopcik, tagad nojuka visa mana līdz šim nostiprinātā pārliecība, ka vēlams kaut kas gana jaudīgs, paredzot, ka copē izmantojamie svari var grozīties pat virs 30gr. Tā lai kātiņš būtu ar gana lielu jaudas rezervi.

Veikalā to jaudīgāko Vantage izkratīju, bet bomīgas sajūtas mani nepārņēma. iespējams, ka nostrādājot vairākas stundas copes apstākļos, sajūtas mainītos. Daži paziņas ieteikuši izvēlēties tieši jaudīgāku un extra fast akcijas kātu, kas dod iespēju labāk izspēlēt un vairāk izjust mānekļa spēli.

Jālūdz palīgā pārējā auditorija ar saviem ieteikumiem un argumentiem, lai saprastu ko tad galu galā izvēlēties.


Laiks Copei/OSHELURE
 
ZivnieksDatums: Ceturtdiena, 03.03.2016, 09:28 | Ziņa # 64
Stāstnieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 3480
Reputācija: 41
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Kluba Vadiba
Nu...es teikšu tā...esmu izkratijis, gan marti aprunāto kātu gan to līdz 28. Pagājušo gadu ar DS es nomaucu anormāli daudz un pat ja 30 gramus var iemest ar marti pieminēto, es tik un tā sliektos uz 28. Kad Daugava padod straumi, un apakšā kādi 8 metri, tad vajag pat 35 gramus, ar kuriem pilnīgi mierīgi var strādāt ar 28. Vēl viena lieta ir piecirtiens, es viņu žanim taisu konkrētu un tādu, lai man nebūtu jāuztraucas par kāta pārslodzi tajā mirklī. Zivi arī velku ārā ar gandrīz nogrieztu bremzi lai nebūtu iespēja pret kauliem atsist āķi. Izcili jau būtu ja būtu abi kāti. Nenoliedzu, ka ar mazāko ir patīkamāk strādāt, īpaši ja jāstrādā ar 15-20 gramiem, bet ja nosacīti universālu, tad to līdz 28. Un par bomīgumu varētu vēl pastrīdēties, jo šī sērija viņiem tiešām ir labi sanākusi. Es strādāju ar kātu 10-30 grami, un man nebūt nekas mazāks neprasās, ja nu vienīgi seklākām vietām uz asari, bet tur tad arī vajag ne tikai mazāku testu, bet arī mīkstāku kātu, kurš asarim padosies un lūpas neplēsīs, bet tā kā mana mērķa zivs priekš DS ir zandarts, tad diez ko neiespringstu.
Un jā...vēl viena būtiska lieta - rudenī bija jāstrādā ar 5'', 6'', 7'', 8'' collu gumijām, lielākās no kurām sver ja nemaldos pie 20 gramiem, tad nu parēķiniet cik sanāk reāli mest 30 gramu svins+tāda gumija. Ar marti kātu es neriskētu ko tādu atļauties. Jāapsver arī šāds aspekts, kas nav mazsvarīgs. Bet katram protams savs.


Ritens gar zem', pats gar zem', pill mut a zem' - viss zob a pa zem'..!!!
 
Aigars82Datums: Ceturtdiena, 03.03.2016, 12:22 | Ziņa # 65
Grupa: Makšķernieki
Komentāri: 264
Reputācija: 22
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti
Zivnieks, gandrīz esi manas domas nolasījis. Šorīt braucot uz darbu prātoju, kā kātiņš ar testu līdz 18gr varētu droši tikt galā ar Daugavas straumi un dziļumiem situācijās kad prasās kārtīgi svari + uz āķa 20centimetrīga gumijzivtiņa. Sanāk afigennā kāta pārslodze. Kā jau daudzās lietās, arī šajā gadījumā noteikti viena ideālā risinājuma nav, un ideāli ja var piemeklēt atbilstošu kātu katrai konkrētai situācijai. Tā kā šis būs mans pirmais komplekts, tad tomēr pieturēšos pie universālāka varianta ar pietiekošu jaudas rezervi.


Laiks Copei/OSHELURE
 
urmaasDatums: Ceturtdiena, 03.03.2016, 19:10 | Ziņa # 66
Grupa: Savējie
Komentāri: 1688
Reputācija: 19
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba
DS kātiņu ir jāņem tādu, lai rokas nepiekūst visu dienu tirinot. Ar savu līdz 24gr testa kātinu esmu pat 40gr svinus mētājis. Protams ar izjūtām. Bet nav daudz tādu dienu kad vajag tik niknus svinus. Vismaz man nav trāpijies regulāri tikt lielā straumē. Un pie straumes pietiek kad gummi izšūpina, nevis tirina. Tad kad nav straumes, jeb tā ir minimāla, tad gan var ar spēli variēt kā vien tik patīk.


Vienīgais darbs kurš baro,tā ir ēsšana! ;)
 
BorodaDatums: Ceturtdiena, 03.03.2016, 21:12 | Ziņa # 67
Vīrs ar pieredzi
Grupa: Savējie
Komentāri: 1749
Reputācija: 22
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba
Quote urmaas ()
Protams ar izjūtām.

Es neko no DS nesaprotu, bet vienmēr vados pēc izjūtām. To tak var just - iemetiena brīdī, cik tad rezerves vēl kātiņam palicis. Esmu ar diezgan vecu Salmo 50gr fīderīti metis i 100gr, bet ļoti uz izjūtām. Parasti jau kātiņa testam vēl ir nosacīta rezervīte. Špini esmu mētājis. Bija viens 5-25gr. Bet ar izjūtām pat 100gr mironi spēju iemest, nedarot ļaunu kātiņam. Tā kā - es par jūtām. :) A spēle - to nezinu, neesmu DS speciālists.
 
BorodaDatums: Ceturtdiena, 03.03.2016, 21:17 | Ziņa # 68
Vīrs ar pieredzi
Grupa: Savējie
Komentāri: 1749
Reputācija: 22
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba
Quote urmaas ()
DS kātiņu ir jāņem tādu, lai rokas nepiekūst visu dienu tirinot.

Es nezinu, cik bieži DS jāpārmet, bet fīderī gadās, ka ik pa 2-3 min. 3.6 m kāts, barotava 70 plus. Sacenes notiek parasti 5 stundas. Vai DS mīļotājiem tā roka baigi gurst? :))))
 
martiDatums: Ceturtdiena, 03.03.2016, 22:00 | Ziņa # 69
Estēts
Grupa: Moderatori
Komentāri: 3493
Reputācija: 45
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Kluba Vadiba
pārmetot jau tīrā atpūta, tajā momentā nekas negurst.
gurst, kad jātirina ;)


Pavadiņa ir kā prezervatīvs.
Bez - riskanti, bet baigais kaifs!
 
BorodaDatums: Ceturtdiena, 03.03.2016, 22:21 | Ziņa # 70
Vīrs ar pieredzi
Grupa: Savējie
Komentāri: 1749
Reputācija: 22
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba
Quote marti ()
pārmetot jau tīrā atpūta, tajā momentā nekas negurst.
gurst, kad jātirina ;)

Ja godīgi, tad gribās to DS kādreiz izmēģināt. :) Vai cik sen neesmu nevienu žanīti izvilcis, praktiski no bērnības... :)
 
urmaasDatums: Ceturtdiena, 03.03.2016, 22:52 | Ziņa # 71
Grupa: Savējie
Komentāri: 1688
Reputācija: 19
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Kluba Vadiba
Boroda
Ja Tu fīderīti noliec vismaz uz 2-5min, tad DS netiek nolikts ne uz mirkli. Visu laiku kustībā. Izņemot pārbraucienus. :)


Vienīgais darbs kurš baro,tā ir ēsšana! ;)
 
martins_Datums: Piektdiena, 04.03.2016, 09:46 | Ziņa # 72
Grupa: Makšķernieki
Komentāri: 1478
Reputācija: 18
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs
Uhh, ku sen nav nekas rakstīts :)
Ja par kātiem, divas sezonas tagad esmu noDSojis ar nu jau veco labo tiogu 2,30m 7-23 grami. Metienā labi ļauj žvidzināt arī 30gr, ar ko aŗī pamatā Daugavā strādāju, kopā ar 6'' ļurļakiem. Lai arī jau ir daudz visa kā jauna un interesanta pa šo laiku saražots, kātiņu vēl mainīt netaisos, man šis patīk. Izstrādāt jau var arī ar vieglāku kātiņu, bet, kā jau te minēja, lai izsistu kaulainā žokli, bremzi gribās maksimāli aizgriezt, un tad ir bail, ka ar vieglāku kātiņu riktīgi ievelkot tieši zem laivas paņēmušam žanim, rokās var palikt tikai skangali, jo ne jau zivis lauž kātus, bet mēs :)


Ja veiksme pagriež tev mugurpusi - izmanto situāciju, noliec to!
 
ZivnieksDatums: Piektdiena, 04.03.2016, 10:28 | Ziņa # 73
Stāstnieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 3480
Reputācija: 41
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Kluba Vadiba
Jā, šī tioga ir arī man vienam čomam, ar ko nereti kopā maucam. Šim kātam ir smuka rezerve, un 30 gramus ar gummi (bet ne lielākajām) var vālēt droši. Bet man personīgi tiogas sērija priekš DS nepatīk, copi just var labi, bet svinu un to kas uz grunts notiek man nesanāca nolasīt.


Ritens gar zem', pats gar zem', pill mut a zem' - viss zob a pa zem'..!!!
 
martins_Datums: Piektdiena, 04.03.2016, 10:37 | Ziņa # 74
Grupa: Makšķernieki
Komentāri: 1478
Reputācija: 18
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs
Pašā sākumā varbūt gribējās lai biki sausāk nodod info uz roku, bet tad pieradu un nesūdzos :)


Ja veiksme pagriež tev mugurpusi - izmanto situāciju, noliec to!
 
ZivnieksDatums: Piektdiena, 04.03.2016, 15:44 | Ziņa # 75
Stāstnieks
Grupa: Moderatori
Komentāri: 3480
Reputācija: 41
Statuss: Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Parcopi.lv biedrs Parcopi.lv goda biedrs Parcopi.lv valdes loceklis Kluba Vadiba
Un vispār PIIIIIIEKTTDIIIIIIIEEEENAAAAAAAAAAA DZERT UN PIS*IEEEEEEEEEEEEEEEESSSSSS!!!!!!!!!!!!!!!!!! alus alus alus


Ritens gar zem', pats gar zem', pill mut a zem' - viss zob a pa zem'..!!!
 
Parcopi.lv Forums » Makšķernieku forums » Spiningošana » Viss par Dropšotu (Drop Shot)
Meklēšana:


Copyright Parcopi.lv © 2009



Epasts: parcopi@parcopi.lv