VIETNES IZVĒLNE
Kategorijas
Parcopi.lv raksti [64]
Stāsti [10]
Apraksti [7]
Ceļojumi [3]
Vēžošana [18]
Salidojumi [6]
Iesūtītie raksti [7]
Vītauta stāsti [10]
COPES KALENDĀRS
http://parcopi.lv/index/copes_kalendars/0-14
STATISTIKA
Online kopā: 5
Viesi: 4
Lietotāji: 1
parcopi
Sakums » Raksti » Parcopi.lv raksti

Septītā parcopi.lv kausa izcīņa bļitkošanā

Septītā parcopi.lv kausa izcīņa bļitkošanā

Šī gada 9.februārī, Dzirnezerā, jau septīto reizi, norisinājās parcopi.lv kausa izcīņa bļitkošanā. Dzirnezerā bļitkošanas kauss notika piekto reizi. Ziemā lielais makšķernieku vairums ķer no ledus ar mormiškām, tomēr daudziem makšķerniekiem tuvāka ir cope ar bļitkām, tāpēc arī ideja par tādu sacensību rīkošanu kādreiz radās. Protams, var ķert arī ar šķērsbļitkām, tagad tik populārajiem vibiem, vai silikona mānekļiem, tomēr šāda veida cope jau ir specifiskāka. Kamēr bļitka bija, ir un būs makšķernieku mānekļu kastēs vienmēr. Tas ir izteikts ziemas copes asaru māneklis jau no seniem laikiem, tas ir samērā viegli apgūstams un ar to var darboties gandrīz tikpat rezultatīvi(un citreiz pat rezultatīvāk), kā ar mormiškām.
Sacensības, dēļ savas specifikas, ir izteiktas tautas klases sacensības un šoreiz tās pulcēja 26 dalībniekus, kuri savā starpā mēģināja noskaidrot veiksmīgāko bļitkotāju, kurš iegūs savā īpašumā ceļojošo parcopi.lv bļitkošanas kausu!
Laiks sacensību rītā nelutināja, pūta diezgan jūtams vējš, bija nomācies un uz ledus bija neliela ūdens kārtiņa, bet tas viss netraucēja 26 dalībniekiem labā noskaņojumā doties uz ledu. Tiesneši prognozēja, ka uzvarētāja loms varētu būt ap 2kg un, ka beidzot varbūt kādam trāpīsies arī mēra līdaka.


Apsekojot dalībniekus uz ledus, uzreiz bija skaidrs, ka uzvarēs tas, kur mērķtiecīgāk un ātrāk ķers nelielus asarus. Bija skaidrs, ka nosacīti lielajiem asariem mutes bija ciet un tie trāpīsies tikai dažos eksemplāros. Sacensību dalībniekam Vladimiram Dobrenkovam pieķērās arī ilgi gaidītā līdaka, tomēr diemžēl tā nebija mērā - nedaudz pāri 30cm! Sacensības vēl nebija pusē, kad diezgan pārliecinoši vadībā atkal bija izvīrzījies trīskārtējais bļitkošanas kausa ieguvējs - Voldemārs Sosins, kamēr pārējiem rezultāti šķita samērā līdzīgi. Vēl bija kāds kuriozs gadījums uz ledus, kad sacensību tiesnesis Arvis piegāja pie dalībnieka Ginta un mēģināja tam parādīt savu slepeno driblu ar viņa makšķeri un bļitku. Tajā brīdī sekoja kārtīgs belziens kātā un Ginta bļitka tika līdakai. Tā, pateicoties tiesneša darbībām, dalībnieks palika bez bļitkas!
Tuvojoties sacensību beigām, tika iekārtota apbalvošanas vieta un pagatavota silta maltīte sacensību dalībniekiem. Kamēr tiesneši svēra zivis un skaitīja punktus, lai noteiktu uzvarētājus, tikmēr dalībnieki varēja ieturēt siltu maltīti.  


Kad rezultātii bija apkopoti, sekoja labāko apbalvošana:

  • Maza specbalviņa tika sacensību jaunākajam dalībniekam Maksimam Staševskim, kurš ļoti cītīgi urba āliņģus,  meklēja zivis un izrādīja ļoti lielu cīņas sparu.
  • Simbolisku balviņu saņēma arī vienīgā sacensību dalībniece - Maija Locāne.
  • Makšķernieku biedrības "Carnikavas Makšķerēšanas Skola" speciālās nominācijas balvu "Trīs lielākie asari" ieguva - Mārtiņš Jurušs, kura trīs lielākie asari svēra 600g
  • Balva par sacensību lielāko zivi arī tika - Mārtiņam Jurušam, kura lielākais asaris svēra 370g
  • Koka medaļa, jeb ceturtā vieta - Kasparam Bukovam 1210g
  • Trešā vieta  - Jānim Muciņam 1420g, kurš pavisam nedaudz apsteidza Kasparu (1210g) un Andri (1190g).
  • Otrā vieta  - Mārtiņam Jurušam 2120g, kurš savu otro vietu izrāva sacensību otrā pusē, ar savu mērķtiecību, meklējot zivis.
  • Pirmā vieta, un jau ceturto reizi iegūts parcopi.lv bļitkošanas kauss - Voldemāram Sosinam! Pie tam Voldemārs uzstādīja bļitkošanas kausa rezultāta rekordu - 3560g! Otrās vietas ieguvēju apsteidzot vairāk kā pa kilogramu, bet trešās vietas ieguvēju apsteidzot vairāk kā par 2kg! Visu cieņu par tādām bļitkas pārvaldīšanas iemaņām!

Kopā sacensību dalībnieki nosvēra 16560g zivju. Savas dažas zivis nesvēra Anatolijs un arī Agris nosvēra tikai lielāko asari. Bet tas lielu lomu nespēlē, tātad pa 4 stundām 26 makšķernieki noķēra gandrīz 17kg zivju.

Kurš savu lomu paturēja pats, kurš palaida vaļā, bet kurš nezināja, kur lomu likt, bija iespēja to salikt vienā kaudzītē un šīs zivis pēc sacensībām tika aizvestas un izbarotas dzīvniekiem.


Gribēju pateikt paldies visiem sacensību dalībniekiem, jo bez jums šīs sacensības nebūtu iespējamas.


Paldies sacensību tiesnešiem un palīgiem citos organizatoriskos jautājumos - Arvim Ančevskim un Armandam Smiltenim. Ļoti novērtēju jūsu palīdzību, jo tas nav algots darbs.


Paldies SIA "Ževs" par iespēju dalībniekus pacienāt ar siltu maltīti pēc sacensībām.


Paldies Imantam Rapam - par palīdzību organizatoriskos jautājumos un par balvu fonda palielināšanu.


Paldies makšķernieku biedrībai "Carnikavas Makšķerēšanas Skola", kuri vienmēr atbalsta parcopi.lv bļitkošanas kausa norisi.


Paldies visiem par pozitīvajām emocijām un labo atmosfēru sacensību laikā! Tiksimies nākamajā kausa izcīņā un varbūt jau vēl kuplākā pulciņā!

Ne asakas! ;)

Sacensību video:

Aicinām Jūs apmeklēt arī mūsu forumu http://parcopi.lv/forum/ , kur varēsiet uzzināt vēl daudz jaunas informācijas, vai arī pats varēsiet ņemt dalību foruma tapšanā, piedaloties diskusijās par visu, kas saistīts ar vēžiem un copi!

 
Kategorija: Parcopi.lv raksti | Pievienoja: parcopi (11.02.2019) | Autors: Aigars
Skatījumu skaits: 1988 | Komentāri: 1 | Birkas: zemledus makšķerēšana, bļitkošana, bļitkošanas kauss, asaru cope no ledus, parcopi.lv, parcopi.lv kauss | Reitings: 5.0/5 |
Komentāru kopskaits: 1
1 Boroda   (11.02.2019 17:57) [Materiāls]
Man tā bilde ar īkšķiem patika. Aigars slaidāks par mani. :)

100%" cellspacing="1
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
PROFILS
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:44.197.101.251
IEEJAS FOMA
Lietotāja vārds:
Parole:
SAVĒJIE
https://www.facebook.com/Lielais-Loms-108094701064355/

https://www.facebook.com/SarkandaugavasunTumsasKauss/

https://www.facebook.com/CMSBIEDRIBA/ http://www.vesturesklubs.lv/
VIETNES DRAUGI

Copyright Parcopi.lv © 2009Epasts: parcopi@parcopi.lv