VIETNES IZVĒLNE
Kategorijas
Parcopi.lv raksti [64]
Stāsti [10]
Apraksti [7]
Ceļojumi [3]
Vēžošana [18]
Salidojumi [6]
Iesūtītie raksti [7]
Vītauta stāsti [10]
COPES KALENDĀRS
http://parcopi.lv/index/copes_kalendars/0-14
STATISTIKA
Online kopā: 17
Viesi: 16
Lietotāji: 1
kapracis
Sakums » Raksti » Parcopi.lv raksti

Parcopi.lv kauss maina īpašnieku!


Parcopi.lv kauss maina īpašnieku!


Nu jau pagājis otrais gads, kopš Eduka ideju par bļitkošanas sacensībām ir sanācis realizēt. Šoreiz sacensības notika Ādažu rajona Dūņezerā un pulcēja jau krietni kuplāku cilvēku skaitu nekā pirmajā gadā. Arī no organizācijas viedokļa sacensības bija ieguvušas jau profesionālāku noskaņu, salīdzinot ar pirmo gadu. Bet, protams ka, ir vēl ko pielabot un ir kur tiekties. Ir nepilnības, kuras censtīsimies novērst nākamgad un sacensības arvien pilnveidot.
Bet tagad par visu hronoloģiskā secībā.
No rīta visi sapulcējāmies stāvlaukumā, kur notika sacensību dalībnieku reģistrācija. Tad notika nolikuma nolasīšana un starta signāla došana. Sacensību dalībnieki devās uz ledus. Šoreiz parcopi.lv ceļojošā bļitkošanas kausa izcīņā ņēma dalību 19dalībnieki. Viens cilvēks copēja ārpus sacensību norisei, bija divi tiesneši un operators.
Sacensību dalībnieki izformējās gandrīz pa visu ezeru, tā ka tiesnešiem bija ko norauties.  Īstenībā staigāšana sanāca tiešām liela un brišana pa diezgan dziļu sniegu, darbu neatviegloja. Ja nākamgad arī būs tāds sniegs, tad tiesneši būs uz slēpēm. Lai nu kā, bet tiesneši savu darbu mēģināja veikt pēc labākās sirdsapziņas, bet apstaigājot dalībniekus nācās secināt, ka šodien nav copes diena. Nevienam nekā nebija. Pirmās zivis mēs ieraudzījām Je6kam. Viņam neilgi pirms tiesnešu pienākšanas bija palaimējies tikt pie diviem asariem. Daudzi makšķernieki, kas nepiedalījās sacensībās uzskatīja, ka mēs esam inspektori. Kaut gan inspektori arī tieši tajā laikā staigāja pa ezeru, bet varu saderēt, ka nenogāja pa ledu pat pusi no tās distances, ko mēs.
Vēlāk tiesneši pārvērtās par ceļojošo bufeti un dalībniekiem tika pievesta un piedāvāta karsta tēja. Jau iepriekš atvainojamies tiem dalībniekiem, kurus ar tēju neatradām. Pamazām sacensības tuvojās noslēgumam, kad mūsu klātbūtnē Stauts noķēra sacensību lielāko zivi - asari 350gr. Uz to brīdi gan mēs vēl nezinājām, vai tā būs lielākā. Sacensību dalībniekam Armandam palaimējās arī tikt pie līdakas, kura gan nebija mēra un vēl viena līdaka nokoda viņam arī bļitku. Bet kopumā ezers nebija devīgs pret sacensību dalībniekiem un  lomi bija visai niecīgi. Jāsaka, ka ezers nebija devīgs arī pret tiem, kas sacensībās nepiedalījās. Apstaigājot ezeru un aptaujājot makšķerniekus, vien retajam redzējām pa kādai zivij.
Lai nu kā, bet sacensības tuvojās noslēgumam. Visi sāka pulcēties norunātajā vietā un varēja sākties zivju svēršana. Te uzreiz mācība uz nākamo gadu - vajag labus mehāniskos svarus. Elekrtroniskie auksumā atsakās normāli strādāt. Ā, vēl japiemetina, ka operatoram kamera no aukstuma uzreiz nosēdās un pārsvarā visa sacensību norise tika filmēta ar fotokameru, bet videokameras baterija tika sildīta iekškabatā un pāris minūtes vēl bija spējīga pēc tam nofilmēt. Fotokameras baterija arī visu laiku bija jāsilda.
Pēc lomu nosvēršanas bija nepieciešama tiesnešu apspriede, jo trim cilvēkiem bija vienāds loms. Visiem pa 350gr. Tad nu tiesneši izsverot visus jautājumus, nolēma, ka 1.vieta pienākās tam, kam ir vislielākā zivs, otrā vieta pienākās pagājušā gada uzvarētājam, bet trešā vieta pienākās sacensību dalībniekam no komandas Vecmīlgrāvis. Tāds vietu sadalījums tāpēc, ka komanda Vecmīlgrāvis aizgāja uz ezeru ātrāk par pārējiem un arī finišs tika nokavēts. Lai nu kā, es domāju, ka nevienam nevajadzētu būt neapmierinātam ne ar sacensībām, ne vietu sadalījumu. Komandu konkurencē 1.vietu dabūja komanda Bridēji. 3.vietu tiesneši piešķīra komandai Rāpulis, kaut gan pēc svara 3.vietu bija nopelnījusi komanda Po barabanu. Bet tam nav būtiskas nozīmes, jo komandas Po barabanu pārstāvis vinnēja individuālos mačus un dabūja savā īpašumā parcopi.lv ceļojošo bļitkošanas kausu.
Domājams, ka sacensības var uzskatīt par izdevušāmies un ir ko pielikt uz nākamo gadu.
Nākamgad iespējams(ja ledus stāvoklis to ļaus) par sacensību vietu tiks izvēlēta upe.
Būs noteikta teritorija, tāpat kā pirmajā gadā, jo reāli visu ezeru nav iespējams apstaigāt un izkontrolēt.
Būs jāsadabū labi mehāniskie svari.
Jāpadomā kā risināt problēmu ar aparatūras bateriju neizturību pret aukstumu.
Būs stingrākas prasības pret sacensību nolikumu. Ātrāka starta, vēlākas finišēšanas, vai noteikumu pārkāpumu gadījuma sekos diskvalifikācija. Neskatoties uz to, kāds būs dalībnieku loms un vai dalībnieks ir draugs, vai nē.
Ir vēl dažas nianses no organizatorikās puse, ko vajadzētu pielabot, bet domāju, ka ejam pareizajā virzienā un šīs sacensības jau bija augstākā līmenī kā pirmās. Domājams tāda tendence saglabāsies. Tas arī šoreiz viss, tiekamies jau nākamā gada kausa izcīņā, kas domājams, būs vēl labāka un feināka! Ne asakas visiem!
Sacensību protokols:


Labāko trijnieks:


Sacensību video:


Aicinām Jūs apmeklēt arī mūsu forumu http://parcopi.lv/forum/ , kur
varēsiet uzzināt vēl daudz jaunas informācijas, vai arī pats varēsiet ņemt dalību foruma tapšanā, piedaloties diskusijās par visu, kas saistīts ar vēžiem un copi!
Kategorija: Parcopi.lv raksti | Pievienoja: parcopi (13.01.2013) | Autors: Aigars
Skatījumu skaits: 2621 | Komentāri: 1 | Birkas: parcopi.lv kauss bļitkošanā, zemledus makšķerēšana, sacensības | Reitings: 5.0/4 |
Komentāru kopskaits: 1
1 kreisais   (20.01.2013 12:23) [Materiāls]
Izskatās, ka bijis viens feins pasākums! ja alus

100%" cellspacing="1
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
PROFILS
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:18.206.13.203
IEEJAS FOMA
Lietotāja vārds:
Parole:
SAVĒJIE
https://www.facebook.com/Lielais-Loms-108094701064355/

https://www.facebook.com/SarkandaugavasunTumsasKauss/

https://www.facebook.com/CMSBIEDRIBA/ http://www.vesturesklubs.lv/
VIETNES DRAUGI

Copyright Parcopi.lv © 2009Epasts: parcopi@parcopi.lv