VIETNES IZVĒLNE
Kategorijas
Parcopi.lv raksti [64]
Stāsti [10]
Apraksti [7]
Ceļojumi [3]
Vēžošana [18]
Salidojumi [6]
Iesūtītie raksti [7]
Vītauta stāsti [10]
COPES KALENDĀRS
http://parcopi.lv/index/copes_kalendars/0-14
STATISTIKA
Online kopā: 2
Viesi: 1
Lietotāji: 1
parcopi
Sakums » Raksti » Parcopi.lv raksti

Par ierobežojumiem Ķīšezerā

Par ierobežojumiem Ķīšezerā

Šajā rakstā pavisam īsi, kodolīgi un saprotami mēģināšu apkopot tos ierobežojums un liegumus, kas skar makšķerniekus ūdenstilpnē - Ķīšezers. Neskaitot visus sezonālos ierobežojumus un liegumus, kas aprakstīti makšķerēšanas noteikumos, Ķīšezerā ir trīs teritorijas, kurās ir vispārēji un sezonāli ierobežojumi. Šos ierobežujumus nosaka likums "Dabas lieguma "Jaunciems" individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi". Ar šiem noteikumiem pilnībā var iepazīties - šajā vietā - Dabas lieguma "Jaunciems" individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi

Dabas liegumu veido trīs atsevišķas teritorijas:


Pirmā no tām aizņem   53   ha   lielu   platību   Ķīšezera   ziemeļu   krastā   no   Kalmju   ielas   gar   Mangaļu mežniecību un Jaunciema gatvi līdz apdzīvotai vietai Jaunciems.


Otrā teritorija (90 ha)atrodas   Ķīšezera   austrumu   krastā,   posmā   no   Jaunciema   7.   šķērslīnijas   līdz   Sužiem.


Trešā teritorija (platība – 210 ha) izvietota Ķīšezera dienvidaustrumu piekrastē no Sužu pussalas līdz Juglas ietekai, ietver Pils kaktu un tā piekrastes teritoriju.


Pamatojoties uz esošajām dabas vērtībām un to sastopamību, dabas liegumā izdalītas divas funkcionālas zonas:
a) regulējamā režīma zona, kurā nodalīts sezonāls liegums (ar platību137 ha) Milnas dūckā
b) ainavu aizsardzības zona(vissezonas liegums)


Sezonālais liegums ir  no 15. marta līdz  1. jūlijam. Ierobežojums noteikts, lai lieki netraucētu šeit ligzdojošos ūdensputnus. Dabas liegums izveidots, lai nodrošinātu aizsardzību Latvijas un Eiropas Savienības nozīmes īpaši aizsargājamiem biotopiem un īpaši aizsargājamām augu un dzīvnieku sugām, kā arī nodrošinātu rekreācijai un izglītībai piemērotu teritoriju aizsardzību pilsētvidē un kultūrvēsturiskās ainavas saglabāšanu.


Ar visiem liegumiem un ierobežojumiem var iepazīties likumā, bet svarīgākais, kas jāņem vērā ir tas, ka lieguma zonās nedrīkt:

  • kurināt ugunskurus ārpus īpaši norādītām vai speciāli ierīkotām vietām
  • ierīkot nometnes un celt teltis
  • pārvietoties ar kuģošanas un citiem peldošiem līdzekļiem (tajā skaitā upju pasažieru un atpūtas kuģiem), kuru mehāniskā dzinēja vai motora jauda pārsniedz 3,7 kW (izņemot pārvietošanos Juglas upes posmā pa šo noteikumu 1.pielikumā norādīto pasažieru kuģu ceļu un izņemot valsts un pašvaldības institūciju amatpersonas, kuras pilda dienesta pienākumus).

Sezonas lieguma teritorijā aizliegta cilvēku uzturēšanās, tajā skaitā pārvietošanās ar jebkādiem ūdenstransporta līdzekļiem, izņemot valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu pārvietošanos, pildot dienesta pienākumus, un izņemot sezonas lieguma teritorijas šķērsošanu pa īsāko ceļu no Ķīšezera Pils kaktā esošajām laivu piestātnēm, nepārsniedzot ātrumu 5 km/h.
Makšķerniekiem tas nozīmē, ka 15.marta līdz 1.jūlijam šajās teritorijās nedrīkt makšķerēt un pat atrasties. Jāņem vērā, ka zonās, kas iezīmētas ar zaļu krāsu(pašas piekrastes zonas visās trijās teritorijās) ir liegums pārvietoties ar laivu, kuras dzinēja jauda pārsniedz 3.7kW un šis liegums ir spēkā visu gadu.
Iesaku telefonā lietot aplikāciju "ManaCope", kurā šīs teritorijas ir iezīmētas. Tad vienmēr varēs apskatīt, kur sākas lieguma teritorija un to nešķērsot.
Visiem patīkamu atpūtu uz ūdeņiem, ievērojam visus noteikumus un ne asakas visiem!

Kategorija: Parcopi.lv raksti | Pievienoja: parcopi (06.10.2019) | Autors: Aigars
Skatījumu skaits: 3115 | Komentāri: 1 | Birkas: ierobežojumi un liegumu ķīšezerā, parcopi.lv, cope rīgā, Ķīšezers, cope ķīšezerā | Reitings: 5.0/4 |
Komentāru kopskaits: 1
1 Boroda   (18.10.2019 17:12) [Materiāls]
Ļoti skaidri pateiksts ikvienam. Par to noteikti paldies.
p.s. es te iedomājos terminu - telts. Ja guļu zemē, tad man nav telts, ja apsedzos, man nav telts, ja savu segu paceļu uz diviem zariem - nu tā nevar būt telts, bet nojume, Ja pacelto materiālu uz diviem mietiem, aizklāju no priekšas un pakaļas ar audumu - tā ir telts, vai vnk sega, kura pacelta virs manis un siltuma nolūkos aizvērta ar citu segu no abiem galiem. Aigar, ieliec telts skaidrojumu LV likumu izpratnē. :)

100%" cellspacing="1
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
PROFILS
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:44.197.101.251
IEEJAS FOMA
Lietotāja vārds:
Parole:
SAVĒJIE
https://www.facebook.com/Lielais-Loms-108094701064355/

https://www.facebook.com/SarkandaugavasunTumsasKauss/

https://www.facebook.com/CMSBIEDRIBA/ http://www.vesturesklubs.lv/
VIETNES DRAUGI

Copyright Parcopi.lv © 2009Epasts: parcopi@parcopi.lv