VIETNES IZVĒLNE
Kategorijas
Parcopi.lv raksti [64]
Stāsti [10]
Apraksti [7]
Ceļojumi [3]
Vēžošana [18]
Salidojumi [6]
Iesūtītie raksti [7]
Vītauta stāsti [10]
COPES KALENDĀRS
http://parcopi.lv/index/copes_kalendars/0-14
STATISTIKA
Online kopā: 6
Viesi: 6
Lietotāji: 0
Sakums » Raksti » Parcopi.lv raksti

Nakts spiningošanas festivāls - Tumsas Kauss 2020

Nakts spiningošanas festivāls - Tumsas Kauss 2020

Pagājušajā nedēļas nogalē aizritēja interesantas un aizraujošas jauna formāta sacensības spiningošanā no laivām, individuālajā vērtējumā - Tumsas Kauss 2020. Uzvarētāji tika noteikti, cīņa bija spraiga, emociju netrūka. Bet tagad par visu pēc kārtas.
Ideja par šādu formātu radās vēl ziemā un pāris dienas to panēsājis savā galvā, es ar to padalījos ar Arvi. Viena galva gudra - divas vēl gudrākas! Arvim ideja iepatikās un jau tad uzreiz nospriedām, ka vasaras periodā, kamēr ir īsās, gaišās un siltās naktis - to arī realizēsim! Principā šāda formāta sacensībām der apmēram mēnesis no visa gada perioda. Laiks, kad ir visīsākās naktis. Tad bija ļoti neskaidra situācija ar pandēmiju un to, vai būs Latvijas čempionāts spiningošanā no laivām, tāpēc uzreiz nospriedām, ka Tumsas kauss nekādā ziņā nedrīkst pārklāties ar to un tika uzreiz nolemts par jūlija sākumu, jo tas nepārklājās ar Latvijas čempionātu un tad arī zandartiem jau būtu jāķerās Rīgas akvatorijā.


Tālāk jau visu šo laiku, šo ideju bīdījām divatā, vēl pakonsultējoties ar dažiem draugiem copmaņiem, vai viņiem šāda ideja interesētu un kādi būtu ieteikumi un tā arī lēnām aizbīdījām šo ideju līdz pašam pasākumam! Pēdējā nedēļā sevišķi bija ko iespringt, tāpēc ļoti labi, ka bijām divi organizatori un mums vēl palīdzēja citi cilvēki. Pasākumam tika sarūpēts labs balvu fonds, piemiņas medaļas, kausi un diplomi, kā arī daži aksesuāri par piemiņu no sacensībām.


Tumsas kauss sapulcēja 25 entuziastus, kas bija gatavi pamēroties spēkiem jaunā formāta sacensībās un izturēt cīņu ar sevi, miegu un laika apstākļiem! Gribētāju bija vairāk, bet daļa atkrita tehnisku, vai citu apstākļu dēļ. Daļa varbūt nedaudz nobijās no nakts formāta, kad sacensības nāca tuvāk. Bet tas nav būtiski, jo konkurence un cīņa solījās būt sīva!


Dalībnieki devās uz savām izvēlētajām copes vietām stundu pirms sacensību sākuma, bet tiesnešu brigādei sākās gaidīšanas laiks. 22:00 sākās pati cope un jau kādas 5min pēc sacensību sākuma atnāca ziņa par pirmo noķerto zivi - tas bija asaris, ko noķēra Jānis Lindenblats, kurš  apbalvošanā tika pie speciālās balvas par šo faktu!
Pirmā stunda atnesa vienu līdaku, dažus asarus un divus zandartus. Pēc tam zivju iesūtīšana palika arvien gausāka, tad pieklusa pavisam un aktivizējās rīta pusē. Bet tad bira iekšā diezgan aktīvi.


Kopā sacensību dalībnieki  noķēra 45 zivis - 7 līdakas, 11 zandartus un 27 asarus. Kopējais zivju garums sasniedza 1749cm, vidējais garums 38.9cm. Lielākā sacensību zivs zandarts 78cm! (Imants Tiltiņš) Lielākā līdaka 67cm(Martins Vizbulis), bet lielākais asaris 36cm(Ingus Salenieks).


Cīņa par labāko trijnieku norisinājās līdz pēdējam brīdim un principā 4cilvēkiem bija labas iespējas un vietu kārtība izšķīrās līdz pēdējam. Lielāko sacensību daļu vadībā bija Imants Tiltiņš, bet Jurim Bārtulim sacensību noslēguma daļā izdevās izraut uzvaru. Tas tika panākts ar lielu cīņas sparu un neatlaidību! Jurim turēja līdz arī laivas biedrs Martins Vizbulis un izcīnīja vietu labāko trijniekā un kā ekipāža, abi pelnīti dabūja balvas!


Tātad pirmā nakts spiningošanas festivāla Tumsas Kausa 2020 uzvarētājs ir Juris Bārtulis!
Otrā vieta Imantam Tiltiņam, bet trešā vieta Martinam Vizbulim, kurš pirms sacensībām bija visai skeptiski noskaņots par labu rezultātu! Ceturtā vieta, jeb koka medālis - Madaram Milleram!


Sacensības notika individuālajā ieskaitē, tomēr tika paredzēta balva arī labākajai ekipāžai un labākā ekipāža Tumsas Kausā 2020 ir Martins Vizbulis un Juris Bārtulis!


Finišā sacensību dalībnieki tika sagaidīti ar karstu tēju un kafiju, kā arī, brokastu maizītēm. Domāju, ka pirmais kauss ir aizritējis godam un izdevās gandrīz viss, kā bija plānots. Cerams, ka šis iedzīvosies kā tradīcija, jo ir jau idejas kā kausu padarīt vēl interesantāku un palaist vēl augstākā līmenī, saglabājot tā demokrātiskumu. Bet, vai kausam būs turpinājumus, būs atkarīgs no dalībnieku atsauksmēm, kas pagaidām šķiet pozitīvas. Sīkāk par organizatorisko daļu un sacensību dalībnieku viedokļus varēs redzēt sacensību video. Video arī bija domāts, ka būs daži video no sacensību dalībniekiem, bet šoreiz azarts, tumsa un lietus darīja savu. Uz nākamajiem kausiem par šo būs jāpadomā, jo organizatorisko pusi jau vairs nebūs vērts rādīt.


Šo sacensību interesantākā un sīvākā cīņa izvērtās sacensību beigās. Adrenalīns bija sajūtams pat tiesnešu brigādē. Kad stundu pirms beigām, pārtraucām publicēt onlaina rezultātus, domāju, ka daudziem palika karsti, neskatoties uz laika apstākļiem!
Apsveicu uzvarētāju un visu godalgoto trijnieku! Vēlos izcelt un paspiest roku par cīņas sparu Madaram Milleram un Jānim Lindenblatam, kuriem dienu pirms sacensībām nojuka laivas dzinējs, pēc tam sekoja vēl virkne nelabvēlīgu faktoru, bet viņi līdz pēdējam darīja ko varēja un pārvarēja visus iespējamos šķēršļus, bet sacensībās nostartēja un godam. Ja būtu sagatavots kauss par cīņas sparu un uzņēmību, tad tas tiktu viņiem!

Paldies sacensību atbalstītājiem:
Makšķerlietu ražotājam un tirgotājam SALMO -Salmo.lv
Reklāmas aģentūrai EpicPrint - EpicPrint/
Cash & Carry tipa veikalam Abrands.lv - Abrands.lv/

Liels paldies Arvim Ančevskim par to, ka piekrita šai idejai un ļoti palīdzēja tās realizēšanā un par izturību! Arvis tiešām paveica lielu darba apjomu!

Paldies manam copes komandas biedram Gintam Irbem. Par palīdzēšanu sacensību laikā un izturību visas nakts garumā! Mēs vēl iestartēsim!

Paldies cilvēkiem, kuri palīdzēja - Jurim Janušķim, Jurim Jariginam, Evitai Viduskalnei.

Un pats LIELĀKAIS PALDIES - visiem sacensību dalībniekiem! Visi, kas nenobijās no tumsas un laika apstākļiem - visi ir pelnījuši MILZĪGU PALDIES un personīgu rokasspiedienu no organizatoriem! Bez jums mači nenotiktu!

 
Sacensību protokolu var apskatīt - šeit!!!
 
SACENSĪBU VIDEO:

Ne asakas visiem, tiekamies ūdeņos un iespējams, pēc gada - Tumsas Kausā 2021!

Aigars Garais, parcopi.lv

Kategorija: Parcopi.lv raksti | Pievienoja: parcopi (06.07.2020) | Autors: Aigars
Skatījumu skaits: 1388 | Komentāri: 1 | Birkas: spiningošana no laivām, nakts spiningošanas festivāls, parcopi.lv, tumsas kauss 2020, sacensības, cope naktī | Reitings: 5.0/6 |
Komentāru kopskaits: 1
1 Boroda   (06.07.2020 21:20) [Materiāls]
Ja kas tāds būs nākošo gadu, ceru, ka ņemšu dalību. Šogad atlikušo laiku veltīšu savas meistarības uzlabošanai. Lai veicās! Un ne asakas!

100%" cellspacing="1
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
PROFILS
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:18.206.48.243
IEEJAS FOMA
Lietotāja vārds:
Parole:
SAVĒJIE
https://www.facebook.com/Lielais-Loms-108094701064355/

https://www.facebook.com/SarkandaugavasunTumsasKauss/

https://www.facebook.com/CMSBIEDRIBA/ http://www.vesturesklubs.lv/
VIETNES DRAUGI

Copyright Parcopi.lv © 2009Epasts: parcopi@parcopi.lv