VIETNES IZVĒLNE
Kategorijas
Parcopi.lv raksti [64]
Stāsti [10]
Apraksti [7]
Ceļojumi [3]
Vēžošana [18]
Salidojumi [6]
Iesūtītie raksti [7]
Vītauta stāsti [10]
COPES KALENDĀRS
http://parcopi.lv/index/copes_kalendars/0-14
STATISTIKA
Online kopā: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Sakums » Raksti » Parcopi.lv raksti

Makšķerēšana, zvejniecība, laši, pārdomas...

Makšķerēšana, zvejniecība,
laši, pārdomas...


    Sakarā ar nesenajām lašveidīgo aktivitātēm un dažu zvejnieku izteikumiem man radās pārdomas par tēmu "makšķerēšana un zvejošana". Uzreiz saku, ka man pret zvejniekiem nekas nav pretī(licencētajiem), bet ir lietas, kuras es nesaprotu un atsakos saprast.    
Tas gan mazāk no zvejniekiem atkarīgs, bet vairāk no pastāvošās likumdošanas.
    Par cik pieminēju lašu aktivitātes, tad sākšu uzreiz ar tām. Sanāk, ja godīgs makšķernieks vēlās noķert lasi, tad viņam par to jāmaksā liela nauda, vai arī atliek mēģināt to nomakšķerēt jūrā, Buļļupē, vai Sausajā Daugavā un Daugavā, posmā no ietekas jūrā līdz Rīgas HES. Tikai ar to pēdējo ir viena problēma - tur viņu nav, jo visi saskrien zvejnieku tīklos un murdos, kuri izlikti lašu "atslaukšanai". Nez no kurienes centrāltirgū tajā laikā parādās daudz vietējo lašu?     Kāpēc bija vajadzīgs licencētais posms, ja pat samaksājot godīgi 10Ls laikam(neesmu pārāk iedziļinājies), es lasi varu noķert tikai stipri teorētiski šajā posmā, kur nu vēl to paturēt? Tas pats ir ar taimiņiem.
    Labi, pieņemsim, ka tas ir taisnīgi, ka makšķernieks drīkst lašus un taimiņus ķert tikai dažās vietās bez papildus samaksas un paturēt lomā drīkst tikai vienu, bet kā ir ar pārējām zivīm? Kāpēc kaut kādi izmēri neattiecās uz zvejniekiem? Es saprotu, ka piņķerēt ārā zivis no tīkla un mērīt tās nav prātīgi, bet tikpat tas nav taisnīgi pret makšķerniekiem, kas zemmērus laiž vaļā, bet pēc tam viņiem paliek arvien mazāk ko ķert, jo zvejniekiem nekas nav jālaiž vaļā. Pilns tirgus ir ar zemmēra zandarteļiem un līdaciņām....
Zvejnieki vienmēr aizbildinās, ka viņiem ir jāmaksā par laivas apkopi, tīkliem, benzīnu, zvejošanas licenci u.t.t., bet reti kurš pasaka, ka viņi taču ar šo nodarbi pelna naudu! Es nezinu, cik maksā zvejošanas licences, jo neesmu tajā iedziļinājies, bet 100% esmu pārliecināts, ka samaksājot par tīklu likšanas licenci un atrēķinot tekošos izdevumus, zvejnieki nopelna. Man tas neskauž, lai jau pelna un darbs paliek darbs, bet kaut kā tas viss šķiet ļoti nesakārtots.
    Makšķernieki arī maksā naudu par to, lai varētu ķert zivis, pie tam makšķernieki lielu daļu sava loma atbrīvo un par makšķernieku naudu zivis tiek atražotas. Tikai rodas jautājums kāpēc? Lai zvejniekiem būtu ko izmakšķerēt ar tīkliem un gūt no tā peļņu? Nezinu kā citiem, bet man tas šķiet kaut kā neloģiski! Domāju, ka makšķernieki ienes lielāku naudu valsts budžetā un zivju fondā, nekā zvejnieki, bet ir daudz nepateicīgā stāvoklī. Kas attiecās uz izdevumiem, tad makšķerniekiem ir TIKAI izdevumi, ar makšķerēšanu peļņu negūst, atšķirībā no zvejniecības. Ok, piekrītu, tas ir hobijs, par kuru ir jāmaksā un jātērējas uz inventāru, bet tas viss liekas netaisnīgi, kad ieraugu zvejnieku izceltos tīklos. Kāpēc vispār ir atļaut zvejot iekšējos ūdeņos? Uzskatu, ka normāli būtu, ja zvejot drīkstētu tikai jūrā. Par to, ka zvejnieki ne visus savus lomus fiksē un viņus neviens nepārbauda, es pat nerunāšu.
    Lūdzu piedodiet godātie zvejnieki, negribu nevienu aizvainot, bet manuprāt visa šī lieta ir ļoti nesakārtota. Un manas domas ir, ka iekšējos ūdeņos jums nav ko meklēt, piedevām pārbaudes vajadzētu tādas pašas kā makšķerniekiem. Savādāk tagad sanāk tā, kā jau ar pieminētajiem lašiem un taimiņiem , ka makšķerniekam, lai noķertu kaut vienu lasi, vai taimiņu ir jāpapūlas, piedevām lašus grib sargāt visi, un visur, kur ir laši, ir stingra kontrole,  bet zvejnieki samaksājot par murda licenci mierīgi tos ķer ārā, ne jau vienu un praktiski bez nekādas kontroles.
    Vēlreiz atvainojiet zvejnieki, bet tādas pārdomas man galvā grozās jau ilgāku laiku. Nezinu tieši kā, bet kaut kas likumdošanā būtu jāmaina. Tāpat nav pareizi, ka zvejnieki par makšķernieku naudām ķer lomus un gūst vēl no tā peļņu. Tas bija viss, kas šoreiz bija uzkrājies! Ne asakas visiem!

Aicinām Jūs apmeklēt arī mūsu forumu , kur varēsiet uzzināt vēl daudz jaunas informācijas, vai arī pats varēsiet ņemt dalību foruma tapšanā, piedaloties diskusijās par visu, kas saistīts ar vēžiem un copi!
Kategorija: Parcopi.lv raksti | Pievienoja: parcopi (16.12.2010) | Autors: Aigars
Skatījumu skaits: 4347 | Komentāri: 2 | Birkas: zvejniecība, laši, makšķerēšana | Reitings: 5.0/9 |
Komentāru kopskaits: 2
2 kreisais   (16.01.2011 17:53) [Materiāls]
Nu jau atkal katrs grib izbīdīt savas intereses un kliedz, ka pārstāv visus makšķerniekus....ta jau manīs kādi brūnumi atkal būs jaunajos noteikumos, kad tos izštukos domaa
A zvejniekiem vvienmŗ ir par maz un viņi uz zivīm skatās kā zemnieks uz kartupeļiem, kas ir jānolasa. Viņi citu variantu nesaskata! Tā nu tas ir!

100%" cellspacing="1
1 sancho76   (16.01.2011 00:47) [Materiāls]
Pilnīgi piekrītu Tev Aigar, bet nebrīnos par šādu lietu stāvokli mūsu valstī.

100%" cellspacing="1
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
PROFILS
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:18.207.160.97
IEEJAS FOMA
Lietotāja vārds:
Parole:
SAVĒJIE
https://www.facebook.com/Lielais-Loms-108094701064355/

https://www.facebook.com/SarkandaugavasunTumsasKauss/

https://www.facebook.com/CMSBIEDRIBA/ http://www.vesturesklubs.lv/
VIETNES DRAUGI

Copyright Parcopi.lv © 2009Epasts: parcopi@parcopi.lv