VIETNES IZVĒLNE
Kategorijas
Parcopi.lv raksti [64]
Stāsti [10]
Apraksti [7]
Ceļojumi [3]
Vēžošana [18]
Salidojumi [6]
Iesūtītie raksti [7]
Vītauta stāsti [10]
COPES KALENDĀRS
http://parcopi.lv/index/copes_kalendars/0-14
STATISTIKA
Online kopā: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Sakums » Raksti » Apraksti

Ķīšezers


Ķīšezers

Ievads:
Gribu uzrakstīt par vēl vienu manis ļoti iecienītu ūdenstilpni, kurā es bieži makšķerēju, tas ir Ķīšezers. Ķīšezers atrodās Rīgā un ir pieejams no daudziem Rīgas mikrorajoniem. Ezers ir pietiekami liels, kā kura datubāze uzrāda, bet 15lielāko ezeru vidū Latvijas teritorijā ezers ir noteikti. Ezeram ir viena izteikta īpatnība - ir ļoti maz vietu, kur var makšķerēt no krasta. Nav tā, ka vispār tādu vietu nav, tādas vietas var atrast no jebkura Ķīšezera gala, bet tādu vietu nav daudz. Toties ar laivu Ķīšezerā katrs var atrast kādu labu vietu, kur makšķerēt.

Ezera raksturojums:
Ezers atrodas Rīgā, aizņem 1,730.0 hektārus platības, vidējais dziļums ezerā ir pāri 2m, bet maksimālais pāri 8m. Ezeru datubāzē minēts, ka maksimālais dziļums Ķīšezerā ir 4,2m, bet es pats zinu vairākas vietas, kur dziļums ir krietni lielāks. Viena no vietām, manuprāt dziļākā, ir Vecmīlgrāvja galā pie Sniķera salas, otra vieta, kur dziļums pārsniedz minēto ir Mežaparkā, un vēl es zinu dziļāku vietu pie Jaunciema gatves, netālu no divstāvu garāžu kompleksa. Ezeram ir trīs salas - bet tāda uz kuras var izkāpt un pastaigāt ir tikai viena, tā ir jau pieminētā Sniķera sala. Ezerā dzīvo arī dažādas putnu sugas un zīdītāji, bet no zivju sugām ir pieejamas praktiski visas Latvijā sastopamās. Visas uzskaitīt nav vērts. Ezers caur Mīlgrāvja kanālu savienojas ar Daugavu un caur to ar Jūru, tāpēc ezerā ir daudzas jūrā mītošās sugas. Vēl ezers savienojās ar Baltezeru, Juglas ezeru un mazu upīti Langu. Ūdens līmenis ezerā svārstās atkarībā no vējiem. Kad vējš pūš no jūras un dzen ūdeni caur Daugavu un Mīlgrāvja kanālu ezerā, tad ūdens līmenis kāpj, bet kad vējš pūš no otras puses, tad ūdens līmenis krītās.

Makšķerēšanas vietas:
Ezerā var atrast labas vietas jebkura makšķerēšanas veida piekritējs. Ķīšezerā var makšķerēt ar grunteni, pludiņmakšķeri, vai spiningu, manuprāt var arī ar mušiņmakšķeri. Vislabāk gan ir ķert no laivas, bet var atrast pietiekami labas vietas arī no krasta. Vecmīlgrāvja galā pārsvarā ir vērts mērķēt uz brekšiem, asariem un līdakām, kā arī, Mīlgrāvja kanālā var cerēt uz kādu zandarta lomu.Vislabākie asaru lomi ir augustā-septembrī, kad ezerā nāk iekšā asari no jūras. Kad uztrāpa uz tādu asaru baru, tad tie ķeras ļoti straujā tempā. Vēl labi asaru lomi gadās ziemā. Nabas kaktā pavasarī iespējams noķert arī kādu līni. Karūsas un ruduļus tur var noķert arī vasarā, bet jāņem vērā, ka vasarā tas līcītis stipri aizaug un tikai ar laivu var atrast spraugas starp ūdenszālēm, lai tur iebarotu un makšķerētu karūsas, vai ruduļus.
No Zundaga kakta līdz pat Sužiem visa piekraste ir samērā sekla un vietām ļoti aizaugusi, tur ir vērts mērķēt uz līdakām, kā arī ruduļiem un pličiem. Gadās, protams, arī citas zivis. Ziemā tur tīri labi ķer asarus.
Sužos ir divi smuki un stipri aizauguši līči, tajos var mērķēt uz līņiem un karūsām, kā arī, uz līdakām. Uz līņiem un karūsām vislabāk ir agri rītā, vai vēlu vakarā.
Mežaparkā ir ļoti labas brekšu un asaru vietas un, protams, var mērķēt arī uz līdakām.
Vissliktāk pārzinu Ķīšezera galu pie Juglas, tāpēc neko par to pusi nerakstīšu.
Tās vietas, ko es minēju, ir tikai aptuveni orientieri, kur ko ir vērts ķert un runa vairāk bija par piekrastes zonu. Vietas var atrast pa visu ezeru. Ļoti daudzās vietās var ķert skaistas raudas, ir atrodamas brekšu bedres, var ezera vidū atrast līdakas vai zandartus. Ir pašiem jāmeklē, jāeskperimentē un jāsaprot kādas zivis un ar kādu metodi gribat noķert.

Gadalaiki:
Pavasarī, kad ūdens sāk iesilt, ezerā vislabāk ir ķert seklajos ezera līčos. Tur var cerēt uz diezgan labiem lomiem.
Vasarā, rudenī un ziemā var makšķerēt pa visu ezera akvatoriju. Tikai jāņem vērā konkrētās vietas dziļums un to, kādas zivis gribat noķert. Teiksim līni 4m dziļumā, ezera vidū, kur nav ūdenszāļu, neviens taču nemēģinās noķert.

Zivis:
Visvairāk tomēr ezerā dabū trūkties asari. Pirmais asaru genocīds sākas augustā-septembrī, kad ezerā nāk iekšā asari no jūras. Tad pārsvarā visi makšķernieki mēģina medīt tieši šos asarus, kaut gan tajā laikā ļoti skaisti ņem brekši, piedevām tas ir pēdējais laiks, kad tos vēl var sastapt netālu no krasta. Tajā laikā arī līdakas paliek aktīvas un bieži vien ir vērts likt mierā asarus un varbūt labāk uzlikt prāvāku mānekli un pievarēt kādu prāvu līdaku. To var mēģināt arī uz velci. Otrais periods, kad asari dabū kārtīgi trūkties no makšķerniekiem, ir ziemas sezona. Periodā, kad ezeru klāj ledus, strīpainos izķer ļoti lielos kvantumos. Piedevām ir tā, ka ziemā asarus var atrast jebkur. Tie ir pa visu ezeru, ir tikai jāstaigā, jāurbj un jāmeklē. Gadās arī ļoti skaisti eksemplāri. Līdakas arī ķerās cauru gadu, tikai jāņem vērā, ka no 1.marta līdz 1.maijam ir aizliegums un līdakas paturēt nedrīkst! Ezerā ir vēl ļoti daudz dažādu zivju sugu, gadās, ka ezerā iepeld arī laši un taimiņi. Var tikt pie ļoti labiem vīķu lomiem. Gadās labi zandartu lomi. Ezerā arī ir sami un zuši, bet ir jāzin vietas, kurš ir vērts mēģināt tos izmānīt. Ir arī citas zivju sugas, kā piemēram - sapals, salate, salaka, ālants un vimba. Bet šīs sugas manuprāt gadās lomos vairāk nejauši, jo pa lielo ezera platību ir grūti atrast vietas, kur šīs zivis uzturās. Kas attiecās uz ķīšiem, kam par godu dots ezera nosaukums, tad to ezerā ir pietiekami daudz. Ja gribās uzvārīt zivju zupu, tad atliek atrast vietu, kur ir pietiekami dziļš, paņemt grunteni un ķīšus zupai noteikti saķersiet! Ziemā arī tie diezgan aktīvi traucē asaru copei.

Ēsmas:
Ar spiningu man vislabākie lomi gadās uz bleķiem - šūpiņiem un rotiņiem. Bet ir dienas, kad strādā tikai gumijzivis vai pat vobleri. Tāpēc ir vērts kastē turēt dažāda tipa mānekļus, nekad nevar zināt, kas labāk tajā dienā patiks zivīm. Uz grunteni viennozīmīgi vislabākā ēsma ir nakts tārps. Vēl laba ēsma uz asariem un zandartiem, makšķerējot ar grunteni, ir mazas ēsmas zivtiņas. Jāatzīmē fakts, ka Ķīšezerā asari ļoti bieži ņem tieši uz mazu asarīti. Ar pludiņu viennozīmīgi labākās ēsmas nav - var ķert uz visu un vienmēr jābūt līdz vairākām ēsmām. Uz baltajām zivīm Ķīšezerā ļoti labā strādā mannas kultenis.

Nekārtības:
Ar nožēlu jāatzīst, ka ezerā ir arī ļoti daudz negodīgu makšķernieku. Paturēt zemmēra zandartus un līdakas dažiem liekas gandrīz goda lieta. Braucot uz Vecmīlgrāvi ap pusnakti, bieži var novērot, ka Mīlgrāvja kanālā pie tilta makšķernieki mērķtiecīgi mēģina ar spiningu noķert zemmēra zandartus, kas migrē pa Mīlgrāvja kanālu. Tas pats notiek kanālā arī pa dienu, cilvēki no laivas aizķer mazu zandartiņu, paskatās, ka neviens uz viņu neskatās, un bāž tik somā iekšā. Visi, protams, nav tādi, bet tādu ir pietiekami daudz. Tāpat ezerā tiek likti tīkli. Posmā no Sniķera salas līdz divstāvu garāžu kompleksam, tīkli reizēm mudž.  Inspektorus ezerā es neesmu redzējis jau gadiem. Reizēm nobrauc pašvaldības policija, vienreiz viņi pajautāja arī makšķernieku karti, bet viņi jau lomus nepārbauda un tīklus nemeklē.
Galerija:
Ezera karte:


Nobeigums:
Lai nu kā, tomēr godīgu un apzinīgu makšķernieku paliek arvien vairāk un tas priecē. Jo vairāk būs godīgu makšķernieku, jo mazāk varēs uzdarboties negodīgie. Bet nobeigumā par pašu ezeru gribēju uzrakstīt, ka Ķīšezers tomēr ir labs un zivīm bagāts ezers. Piedevām ezera lielākais pluss ir tas, ka tas atrodas tepat Rīgā un rīdziniekiem nav nekur tālu jābrauc, lai nodarbotos ar savu hobiju - makšķerēšanu. Sevišķi aktuāli tas ir ziemā. Citreiz klausos no citiem kolēģiem, kuri bija aizbraukuši nez kur tālu un neko nedabūjuši, bet tepat Ķīšezerā var tikt pie skaistiem lomiem! Par cik ezers savienojās ar jūru un citiem ezeriem, tad neskatoties uz zivju kāšanu, zivis te ir!
Tiekamies pie ūdeņiem un ne, asakas!

Ķīšezera lomi:


Aicinām Jūs apmeklēt arī mūsu forumu http://parcopi.lv/forum/ , kur varēsiet uzzināt vēl daudz jaunas informācijas, vai arī pats varēsiet ņemt dalību foruma tapšanā, piedaloties diskusijās par visu, kas saistīts ar vēžiem un copi!


Kategorija: Apraksti | Pievienoja: parcopi (16.06.2010) | Autors: Aigars
Skatījumu skaits: 17901 | Komentāri: 7 | Birkas: Ķīšezers, ezeri | Reitings: 5.0/11 |
Komentāru kopskaits: 7
7 jutrix   (12.03.2012 02:17) [Materiāls]
Interesanti! ja

100%" cellspacing="1
6 Johnny_Bravo   (06.02.2012 22:11) [Materiāls]
ja

100%" cellspacing="1
5 Alberts   (04.02.2012 22:08) [Materiāls]
Euuu, baigi labs! ja hello

100%" cellspacing="1
4 Koka_Klucis   (19.06.2010 17:56) [Materiāls]
Tiešām interesants apraksts! :)

100%" cellspacing="1
3 kreisais   (19.06.2010 17:48) [Materiāls]
Tiešām labs apraksts! ja

100%" cellspacing="1
2 eduks   (17.06.2010 09:56) [Materiāls]
Super labs apraksts!
Aigar tev cepums!

100%" cellspacing="1
1 Briedis   (16.06.2010 20:42) [Materiāls]
Labs apraksts! ja

100%" cellspacing="1
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
PROFILS
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:18.206.13.203
IEEJAS FOMA
Lietotāja vārds:
Parole:
SAVĒJIE
https://www.facebook.com/Lielais-Loms-108094701064355/

https://www.facebook.com/SarkandaugavasunTumsasKauss/

https://www.facebook.com/CMSBIEDRIBA/ http://www.vesturesklubs.lv/
VIETNES DRAUGI

Copyright Parcopi.lv © 2009Epasts: parcopi@parcopi.lv