VIETNES IZVĒLNE
Kategorijas
Parcopi.lv raksti [65]
Stāsti [10]
Apraksti [7]
Ceļojumi [3]
Vēžošana [18]
Salidojumi [6]
Iesūtītie raksti [7]
Vītauta stāsti [10]
COPES KALENDĀRS
http://parcopi.lv/index/copes_kalendars/0-14
STATISTIKA
Online kopā: 3
Viesi: 3
Lietotāji: 0
Sakums » Raksti » Parcopi.lv raksti

Ķīniešu ražotie vobleri - pakaļdarinājumi

Ķīniešu ražotie vobleri - pakaļdarinājumi

Vēlos uzrakstīt savas pārdomas par tādu tēmu kā oriģinālo japāņu vobleru(un ne tikai) ķīniešu ražotās kopijas. Pats jau kādu laiciņu šādus voblerus izmēģinu un ir radies savs priekštats par to pielietojumu un efektivitāti. Viss tālāk rakstītais būs tikai manis personīgie novērojumi un pieredze, nepretendēju uz absolūtu patiesību. Centīšos neizcelt nevienu brendu, vai zīmolu un neko nereklamēt. Pilnīgi bez kāda zīmola pieminēšanas gan nevarēšu iztikt.

Kā vispār sākās, ka pie manis kastītē nokļuva ķīniešu vobleris, kas bija kāda zināma japāņu voblera kopija? Pirms tam jau biju izmēģinājis dažādus ķīniešu voblerus un atzinis priekš sevis par nederīgiem, bet tie nebija labu japāņu vobleru kopijas. Pirmais šāds vobleris manā rīcībā nonāca pirms vairākiem gadiem, kad sēdēju "ebajā"(ebay.com), pētīju kaut kādas makšķernieku kastītes, vēl dažādus sīkumus un manu uzmanību piesaistīja kāds vobleris. Nezināms brends, bet pēc formas likās redzēts un labs un maksāja tikai ap 2.00$. Domāju, jāpasūta un jāizmēģina. Tā arī izdarīju. Un pašā pirmajā pavasara copē šis vobleris jau otrajā metienā atnesa mēra līdaku. Pavisam drīz es to aprāvu un vairāk nebija variantu to testēt. Bet ar to, var teikt, sākās tas laiks, kad manās kastītēs parādījās arī japāņu vobleru ķīniešu ražotās kopijas.

Nekad speciāli neesmu meklējis, piemēram, "Orbit" , "Pontoon21" vai "Rudra" kopiju, bet dažādu zināmu japāņu vobleru(un ne tikai) ķīniešu pakaļdarinājumi paši mani atrod. Reizēm es pat īsti nezinu, kāda voblera kopija tā ir. Sanāk, ka nejauši ieraugu "ebajā", vai "aliekspresā" (aliexpress.com)un pasūtu. Citreiz izlasu labas atsauksmes par kādu kopiju, vai noskatos kādu video un tad nolemju izmēģināt. Katrā gadījumā es sevišķi neiespringstu uz šādu vobleru meklēšanu un negribu sev piebāzt pilnas kastes ar tiem. Fakts gan ir tāds, ka nu jau vairākus gadus manās kastēs tādi vobleri ir, tie tiek rauti nost, uz tiem tiek ķertas zivis un to krājumi pa druskai tiek arī papildināti. Jāsaka, ka divreiz vienādu kopiju es neesmu pircis, pat gadījumos, kad uz to ir bijušas vairākas zivis un tas ir norauts. Kopija tomēr ir un paliek kopija un nav garantijas, ka otrajā reizē atnāks tieši tāds pats vobleris. Tas ir viens no kopiju mīnusiem. Pat divas vienādas kopijas var atšķirties. Teiksim viena peldēs pa ūdens virsmu, otra nē.

Nedaudz tomēr par zīmoliem. Laikam Latvijā viszināmākais brends, kuru produkcija nāk no Ķīnas, ir - "Kosadaka". Tomēr uzreiz jāpiebilst, ka tā ir japāņu firma, kas savas ražotnes izvietojusi Ķīnā. Tie ir kvalitatīvi mānekļi, kas maksā lētāk par japāņu firmu Japānā ražotajiem vobleriem, tomēr ir krietni dārgāki par ķīniešu pakaļdarinājumiem. Ļoti iespējams, ka kāds no manā rīcībā esošajiem vobleriem arī ir japāņu firmas ražojums, bet taisīts Ķīnā. Neesmu baigi iedziļinājies šajā jautājumā un to firmu ir pietiekoši daudz, tāpēc visām neizsekosi. Esmu kaut ko, pa ausu galam, arī dzirdējis, ka vairākus ļoti zināmus japāņu voblerus arī vairs netaisa Japānā, jo ražošana ir pārcelta uz citu valsti. Tā kā vairs tieši neatceros, uz kuru valsti pārcelta ražošana, tāpēc labāk neminēšu, lai nesanāk dezinformācija. Kas attiecas uz kopijām, tad ļoti zināms brends "ebajā" un "aliekspresā" ir "Bearking". Šīs firmas vobleri pārsvarā atnāk glīti noformēti, skaistās kastītēs un ir gana kvalitatīvi nostrādāti.

Nekas neļurkājās, kopijas ir gana precīzas, krāsojums uzklāts vienmērīgi un bez defektiem.

Vēl viena firma, kuras produkcija arī ir kvalitatīva kopija ir "Ilure". Arī šīs firmas vobleri būs akurāti nostrādāti un vizuāli defektu nebūs.

Bet tādu firmu ir ļoti daudz. Ir pavisam nezināmas firmas un arī tās ražo voblerus. Ar tiem nezināmajiem būs vislielākā loterija. Arī iepakojums parasti ir pavisam vienkāršs, kastītes nav un krāsojums uzklāts nevienmērīgi.

Jāsaka gan, ka arī cena šādiem vobleriem ir visai smieklīga.  

Tātad nedaudz par cenām. Cena ir galvenais pluss šāda tipa vobleriem. Kopija nekad nebūs oriģināls, lai cik labi nostrādāta tā būtu, bet kopijas galvenais pluss ir cena. Manā rīcībā esošie ķīniešu vobleri ir cenu kategorijā no 1-6€! Jā, var nopirkt pat par 1€! Tāpēc arī droši saku, ka galvenais kopiju pluss ir labvēlīga cena. Laikam ir lieki piebilst, cik maksā labs japāņu vobleris, un cik ķīniešu kopijas var sanākt par to pašu summu. Tas gan, protams, nekādā mērā negarantē, ka ar visu to kopiju kaudzi varēs noķert vairāk zivis kā ar vienu oriģinālo vobleri. Tomēr zivis ķeras arī uz kopijām var un arī kopijām ir sava vieta ēsmu kastītē.

Par kvalitāti. Kā jau iepriekš minēju, kopiju kvalitāte mēdz būtiski atšķirties, tomēr, ja pērk zināma voblera kopiju par 2€, tad laikam gan nevajadzētu būt pāŗāk prasīgam. Galvenais mīnuss šādām kopijām ir āķi. Tos iesaku nomainīt uzreiz, kaut gan pēdējā laikā arī tur ķīnieši ir pielikuši klāt kvalitāti un vismaz dažas copes var ķert arī ar oriģinālajiem āķiem, bet pēc tam, iespējams, vobleris vairs nebūs. Ja arī būs, tad gan steidzami jāmaina āķi. Vadoties no personīgās pieredzes, neiesaku pirkt mazos ķīniešu voblerus. Tas ir, maza izmēra. Es vairs nepērku mazākus par 7cm. Ir mēģināts un pārsvarā izmesti arī tie daži eiro. Ķīnieši neprot uztaisīt labas, miniatūras lietas. Tas ir tāpat kā ar rotiņiem. Liela izmēra ķīnietim lapiņa griezīsies labi, bet mazajiem reizēm pat ezerā tai zudīs rotācija, nerunājot par to, kas ar tādu notiek straumē. Līdzīgi ir arī ar vobleriem. Salīdzinoši lielo vobleru kopijas būs tuvākas oriģinālam pēc spēles un īpašībām, nekā mazo vobleru kopijas. Papildus, visiem ķīniešu vobleriem iesaku pārbaudīt cilpiņas, kurās ir āķi un priekšējo cilpiņu. Pēdējā laikā nav trāpījušies tādi, kuriem kaut kas kustās, bet tomēr drošs paliek drošs.

Kopiju plusi

Jau iepriekš minēju, ka pats galvenais pluss ir cena. Tādu vobleri nebūs žēl noraut un ar tādu arī "zacepiem" bagātā vietā nebūs žēl uztvičot. Otrs būtiskākais pluss ir "treniņš". Pieņemsim, ka jums ir tvičojamais spinings, bet nav neviena 110-130mm tvičojamā voblera. Uzreiz pirkt japāni riskanti, iespējams, kātiņš netiks galā. Te talkā atkal var nākt ķīniešu kopija. Jo pēc svara un īpašībām tā būs ļoti līdzīga oriģinālam, un, ja kāts tiek galā ar kopiju, tad var iegādāties arī oriģinālo japāņu vobleri par attiecīgu krietni lielāku summu.

Kopiju mīnusi

Laikam jau galvenais mīnuss ir tāds, ka tā ir kopija. Kopija vienmēr būs tikai pakaļdarināums. Tā bieži vien var būt nekvalitatīvi nostrādāta, tai var būt kāds defekts, vai arī pavisam savādākas īpašības ūdenī, kā jābūt oriģinālam. Ar to ir, diemžēl, ir jārēķinās.

Kādos apstākļos lietot ķīniešu vobleru kopijas

Pilnīgi jebkādos, izņemot sacensības! Paskaidrošu kāpēc. Sacensībās ūdenstilpnē ir liels skaists makšķernieku un 99,99% gadījumu tur tik lietoti labi mānekļi. Starp īstajām zivīm un labo mānekļu vibrācijām zem ūdens, diezin vai ķīniešu vobleris škitīs pats iekārojāmākais plēsīgajai zivij. Kaut gan.....visādi var būt. Mana pieredze gan liecina, ka, ja blakus būs labāka manta, tad līdaka izvēlēsies to. Septembrī bijām ar Edgaru Lielupē un es uz kopiju noķēru tikai vienu mēra līdaku, bet Edgars ar oriģinālu vairākas. Metām vienās vietās un no vienas laivas. Te var vilkt paralēles ar fīdermačiem. Ja blakus sektorā breksi baros ar "Sensas" barību, tad diez vai viņš nāks ēst "Traper". Tomēr ikdienas copē arī "Traper" būs gana labs zivju pievilinātājs. Tomēr šie ķīniešu brīnumi spēj zivi piemanīt un dēļ savas cenas ir arī lietojami. Man tas ir pierādījies vairākkārt, arī šī gada pirmajā maijā, kad ūdens vēl bija pavisam auksts un līdaka nebija izprovocējama.

Nobeigumā gribu piebilst, ka kā jau jebkurā jomā, arī pērkot ķīniešu pakaļdarinājumus, ir jādomā pašam ar savu galvu un nevajag iekrist kaut kādās galējībās, piemēram, piepērkot pilnu kasti ar ķīniešu vobleriem un pēc tam naivi cerēt, ka zivis pašas lēks laivā. Pirmkārt jau zivi meklē makšķernieks un tikai viņa darbību rezultātā zivs ķersies, vai neķersies. Māneklim ir liela loma, bet ne galvenā. Jāatceras, ka labs māneklis ne vienmēr ir dārgs māneklis, tomēr savas sakarības tur ir. Nevajag cerēt, ka māneklis par dažiem eiro būs tikpat labs kā māneklis par 25-30€, taču kādu zivi var noķert arī uz pirmo. Ja pieiet radoši, piedomā ko dara, tad arī šādiem mānekļiem kastē ir vieta un līdakas to novērtēs. Ne asakas visiem!

Aicinām Jūs apmeklēt arī mūsu forumu http://parcopi.lv/forum/ , kur varēsiet uzzināt vēl daudz jaunas informācijas, vai arī pats varēsiet ņemt dalību foruma tapšanā, piedaloties diskusijās par visu, kas saistīts ar vēžiem un copi! Parcopi.lv aicina arī citus lietotājus iesūtīt savus rakstus un bildes par copi un tie tiks publicēti šajā sadaļā!

 

 
Kategorija: Parcopi.lv raksti | Pievienoja: parcopi (09.11.2017) | Autors: Aigars
Skatījumu skaits: 3989 | Komentāri: 3 | Birkas: vobleri no ebay, japāņu vobleru kopijas, lēti vobleri, parcopi.lv, ķīnas vobleri, vobleri no aliexpress | Reitings: 4.8/4 |
Komentāru kopskaits: 3
3 Alberts   (09.11.2017 08:52) [Materiāls]
Teicami! ja

100%" cellspacing="1
2 Zorro   (09.11.2017 08:42) [Materiāls]
Tiešām noderīgi. A kā saprast, kura ir kopija, ja nezin kāds izskatās oriģināls? :D

100%" cellspacing="1
1
1 kreisais   (09.11.2017 08:37) [Materiāls]
Noderīgi! Paldies! hello

100%" cellspacing="1
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
PROFILS
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:44.212.99.208
IEEJAS FOMA
Lietotāja vārds:
Parole:
SAVĒJIE
https://www.facebook.com/Lielais-Loms-108094701064355/

https://www.facebook.com/SarkandaugavasunTumsasKauss/

https://www.facebook.com/CMSBIEDRIBA/ http://www.vesturesklubs.lv/
VIETNES DRAUGI

Copyright Parcopi.lv © 2009Epasts: parcopi@parcopi.lv