VIETNES IZVĒLNE
Kategorijas
Parcopi.lv raksti [65]
Stāsti [10]
Apraksti [7]
Ceļojumi [3]
Vēžošana [18]
Salidojumi [6]
Iesūtītie raksti [7]
Vītauta stāsti [10]
COPES KALENDĀRS
http://parcopi.lv/index/copes_kalendars/0-14
STATISTIKA
Online kopā: 6
Viesi: 6
Lietotāji: 0
Sakums » Raksti » Iesūtītie raksti

Par angļu vieglo gruntsmakšķeri, jeb fīderi

Par angļu vieglo gruntsmakšķeri, jeb fīderi

Fīderis savā ziņā ir unikāls makšķerēšanas veids, jo ļauj mums rezultatīvi makšķerēt tādās distancēs un tādos makšķerēšanas apstākļos, kuros nav iespējama, vai arī ir ļoti apgrūtināta makšķerēšana citos makšķerēšanas veidos. Ļauj mums samērā precīzi iebarot makšķerēšanas vietu un makšķerēšanas laikā regulāri papildināt makšķerēšanas vietu ar barību, tādā veidā piesaistot un nodrošinot zivju koncentrāciju mūsu makšķerēšanas vietā. Fīdera jūtīgā spicīte, kura kalpo par copes signalizatoru, spēj mums parādīt katru mazāko zivs pieskārienu, āķim ar ēsmu, neatkarīgi no tā, kādā attālumā mēs makšķerētu. Makšķerēšana ar fīderi gan nav tik intensīva kā pludiņmakšķerēšana straumē, bet ir krietni vien intensīvāka nekā klasiskā gruntsmakšķerēšana. Kā jau uz to norāda nosaukums, fīderis ir gruntsmakšķere un mūsu mērķobjekts ir baltās zivis, kuras barojas no grunts, tas gan neizslēdz iespēju makšķerēt virs grunts un pat ūdens virspusē.
 Ar ko tad fīderis īsti atšķiras un kādas ir tā priekšrocības un trūkumi salīdzinājumā ar klasisko gruntsmakšķeri un pludiņmakšķeri.
Pirmkārt jau ar fīderi iespējams makšķerēt ļoti lielā attālumā un spicīte parādīs pat mazas zivtiņas vieglu copīti. Ar klasisko gruntsmakšķeri arī būs iespējama makšķerēšana tādā attālumā, bet neviens zvaniņš nebūs ne uz pusi tik jūtīgs kā fīdera spicīte. Savukārt ar pludiņmakšķeri makšķerēšana šādos attālumos būs ļoti apgrūtināt, ja vispār būs iesējama. Diezin vai mums būs iespējams aizmest ar pludiņmakšķeri 100m attālumā, ko ir pilnīgi reāli izdarīt ar fīderi, un lai saskatītu pludiņu tādā attālumā, mums vajadzēs binokli. Makšķerēšana ar pludiņmakšķeri nelielā attālumā un samērā mierīgos laika apstākļos būs efektīvāka, bet nelabvēlīgos laika apstākļos (stiprs vējš, lieli viļņi u.t.t.) tā būs ļoti apgrūtināta, bet fīderi šādi laika apstākļi daudz neiespaido. Jāpiebilst, ka makšķerēšana ar pludiņmakšķeri ir krietni vien sarežģītāks un grūtāk apgūstams makšķerēšanas veids nekā makšķerēšana ar fīderi, ja vien vēlamies to apgūt kaut cik nopietni.
 Klasiskās gruntsmakšķeres piekritēji tūliņ teiks, ka ir apgrūtinoši stundām ilgi vērot fīdera spicīti un nav iespējams makšķerēšanas laikā vērot dabu vai atiet no makšķeres, kā tas ir iespējams makšķerējot ar klasisko gruntsmakšķeri. Taču tas nav gluži tā, jo ja vien mums būs pietiekoši kvalitatīvs un informatīvs fīderis, tad varam droši pavērot arī dabu, pietiks tikai uzlikt roku uz fīdera kāta, un varēsim sajust copi ar roku. Kas attiecas uz atiešanu no fīdera, tad kas gan mums liedz atlaist spoles bremzi un piekārt zvaniņu, tādā veidā uz laiku pārvēršot fīderi par klasisko gruntsmakšķeri. Savukārt klasisko gruntsmakšķeri pārvērst par fīderi nebūs iespējams.
 Ieteiktu katram pamēģināt, un varēsiet paši pārliecināsieties, ka makšķerēšana ar angļu vieglo gruntsmakšķeri, jeb fīderi, ir aizraujošs un ļoti rezultatīvs makšķerēšanas veids.
 Ar to arī šoreiz beigsim. Nākošajā reizē apskatīsim makšķerēšanā ar angļu vieglo gruntsmakšķeri izmantojamos kātus, to iedalījumu un to kādiem makšķerēšanas apstākļiem kādi kāti būs piemērotāki.

Parcopi.lv piebilde:
Jan ar šo makšķerēšanas veidu ir ļoti nopietni aizrāvies un ir atkodis daudz ko tādu, kas uzreiz nav pamanāms. Kad viņam būs laiks, tad viņš uzrakstīs arī sīkāk par kātu izvēli, spolēm, kādas barotavas labāk likt, kā pareizi nokomplektēt fīderi un kādai copei, bet jau tagad forumā viņam var droši uzdod jautājumus par šo tēmu.
P.S. Ļoti tiek gaidīti rakstiņi arī no citiem vietnes lietotājiem. Kam vien ir kas uzrakstāms par copi, vai vēžošanu, tad droši to var darīt.


Aicinām Jūs apmeklēt arī mūsu forumu, kur
varēsiet uzzināt vēl daudz jaunas informācijas, vai arī pats varēsiet ņemt dalību foruma tapšanā, piedaloties diskusijās par visu, kas saistīts ar vēžiem un copi!

Kategorija: Iesūtītie raksti | Pievienoja: Jan (05.03.2011) | Autors: Jānis
Skatījumu skaits: 5626 | Komentāri: 6 | Birkas: angļu gruntsmakšķere, gruntsmakšķerēšana, fīderis | Reitings: 5.0/5 |
Komentāru kopskaits: 6
6 Bubulis   (17.01.2013 15:56) [Materiāls]
Cope ar fīderi tiešām aizrauj, barības sagatavošana vien ir vesels process un zinātne, kas prasa nepārtrauktu pilnveidošanos. Pamēģiniet, nenožēlosiet! plaude

100%" cellspacing="1
5 Anatolijs   (05.03.2011 21:05) [Materiāls]
Es gan laikam palikšu uzticīgs pludiņmakšķerei. Reizēm gan grunteni un spiningu lietoju, bet tas ir vairāk kā izņēmums :)

100%" cellspacing="1
4 kreisais   (05.03.2011 20:09) [Materiāls]
ja

100%" cellspacing="1
3 J0nis   (05.03.2011 15:23) [Materiāls]
Gruntsmakšķeri pret fīderi nomainīju tikai gadus 2 atpakaļ .Jāsaka tiešam kaifs ar to makšķerēt. Kautgan nēsmu galīgi ateicies arī no gruntsmakšķeres,reizēm noder ja

100%" cellspacing="1
2 Johnny_Bravo   (05.03.2011 13:51) [Materiāls]
Iesākums ieintreģē ja

100%" cellspacing="1
1 parcopi   (05.03.2011 12:56) [Materiāls]
Paldies Jan par ievadrakstu un gaidīsim turpinājumu ;)

100%" cellspacing="1
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
PROFILS
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:44.220.44.148
IEEJAS FOMA
SAVĒJIE
https://www.facebook.com/Lielais-Loms-108094701064355/

https://www.facebook.com/SarkandaugavasunTumsasKauss/

https://www.facebook.com/CMSBIEDRIBA/ http://www.vesturesklubs.lv/
VIETNES DRAUGI

Copyright Parcopi.lv © 2009Epasts: parcopi@parcopi.lv