VIETNES IZVĒLNE
Kategorijas
Parcopi.lv raksti [64]
Stāsti [10]
Apraksti [7]
Ceļojumi [3]
Vēžošana [18]
Salidojumi [6]
Iesūtītie raksti [7]
Vītauta stāsti [10]
COPES KALENDĀRS
http://parcopi.lv/index/copes_kalendars/0-14
STATISTIKA
Online kopā: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Sakums » Raksti » Iesūtītie raksti

Gruntene vs fīderis

Gruntene vs fīderis


Vēlos padalīties ar vienu savu copes piedzīvojumu, kas notika vēl vasaras beigās. Savācāmies mēs ierastā kompānijā, kas sastāv no trīs cilvēkiem, un devāmies uz copi. Bija piektdienas pēcpusdiena un cope bija paredzēta līdz svētdienai, ar visu no tā izrietošajām sekām. Pulkstenis vēl nebija 17:00, kad mēs jau bijām Lielupes krastā un iekārtojām copes un naktsmītnes vietu. Cope bija plānota ar fīderiem un gruntenēm un, lai būtu interesantāk jau sākumā sarunājām, ka taisīsim copes sacensības savā starpā gruntene pret fīderi. Es pieteicos copēt ar grunteni, Edgars teicās copēt ar fīderi, bet Agris mūs abus pasūtīja bekot un teica, ka nekādās sacensībās viņš nepiedalīsies, jo esot atbraucis atpūsties un makšķerēt savam priekam!
Vieta bija iekārtota, visiem bija ērti un sacensību laiks mums ar Edgaru bija sarunāts no 19:00 - 1:00 un otrā kārta svētdienas rītā no 3:00-10:00 Pārējā laikā copējam kā patīk. Sarunājām, ka maču laikā katrs strādājam ar vienu kātu un vienu āķi. Maču sākumā Edgars man kabināja iekšā, tā pa riktīgo. Viņam bija fīdera sistēma ar garu pavadu un nelielu āķīti, uz kura viņš mauca 2-3baltos tārpus un ķēra pličus un raudas nonstopā. Es savukārt uzkabināju uz parastās gruntenes 40-50cm garu pavadu un palielu āķi, lai normāli slieku var uzmaukt. Tas mani atbrīvoja no dikti aktīvas copes, kas man nebija padomā un no mazajiem pličiem. Cerība bija, ja ņems - tad laba izmēra. Pirmajās divās stundās man bija lomā viens asaris, bet Edgaram jau ap 2kg sīkzivju. Agris pa to laiku šeptēja ar divām gruntenēm, bija atbildīgais par cepumu pasniegšanu un gatavoja uz ugunskura vakariņas. Ar visu aizņemtību, pirmais breksis bija viņam. 800gr! Sāka krēslot un tad sākās kaut kas, ko es nekā negaidīju. Man uz slieku cope sekoja copei un es stundas laikā biju ticis pie 6brekšiem no 500gr-1600gr! Edgars pa to laiku turpināja ķert pličus, pa vidam noķerot arī pāris 500-600gr brekšus, bet Agris.......jau bija iesnaudies savā copes krēslā. Protams uzreiz dzima iedeja viņu izjokot. Izvilkām klusu vienu no Agra gruntenēm, pie āķa piesējām tūristu brokastu bundžu un uzmanīgi iemetām  atpakaļ upē, uzlikām atpakaļ zvaniņu un paši pakāpāmies nost uz savām vietām. Tad es paņēmu un sāku vienā laidā skandēt savu zvaniņu, bet Edgars sāka bļaut, ka Agrim copē. Viņš samiegojies lēca kājās un skrēja piecirst savu makšķeri, bet paslīdēja uz krasta dubļiem un ieslīdēja uz dibena ūdenī. Mēs no smiekliem gandrīz nobeidzāmies. Jā, ļauni - bet tik smieklīgi! Toties smiekli mums vairs nenāca, kad Agris izvilka savu makšķeri un ieraudzīja galā tūristu brokastu bundžiņu. Pat pustumsā varēja redzēt, ka viņam acīs sāka zvērot. Knapi viņu nomierinājām. Kas attiecās uz mūsu sacensībām, tad es līdz vieniem biju noķēris 12brekšus, plus asari un kopējais svars man bija 8.2kg! Edgaram bija zivju daudz, daudz vairāk, bet kopējais svars 6.7kg! Pirmajā kārtā uzvara bija mana un gruntene iekabinājusi fīderim.
Sestdien mēs modāmies vien pēspusdienā, jo pēc sacensību pirmās kārtas bija cepumu grauzšanas festivāls, kurš ievilkās. Kā jau nereti tas gadās. Sestdien mēs arī gandrīz nemakšķerējām. Agris pasēdēja nedaudz no krasta ar gruntenēm, bet mēs ar Edgaru ielaidām gumijas laiviņu un nedaudz padarbojāmies ar spiningiem. Rezultāts bija likumsakarīgs. Pāris zemmēra līdakas un trīs asari uz diviem. Sestdien pēc vakariņām, devāmies pie miera, lai svētdienas rītā varētu turpināt mūsu sacensības.


Svētdienas rīta mači iesākās ar breksi pāri kilogramam man uz grunteni, bet turpinājums nebūt nebija tik labs. Edgars no rīta tika pie pie trīs smukiem brekšiem, lielākais ap pusotru kilo un tad atkal nonstopā sāka vilkt pličus. Man toties vēl dažas tukšās copes un divi brekši ap 500gr. Viss! Sacensību beigām man katastrofāla sakāve. Uz maču beigām arī no telts jau bija izlīdis Agris un arī sāka copēt viņam paveicās tikt pie sapala. Pāri kilogramam un tādā vietā, kur tie nemēdz būt. Vismaz teorētiski nemēdz. Svētdienas pēcpusdienā vācāmies nost un devāmies pa mājām. Bija ideāli pavadīta nedēļas nogale draugu kompānijā, zivis arī bija, laiks bija labs un arī sacensības bija notikušas. Kopsummā pa divām kārtām vinnēja Edgars ar fīderi, bet ar pavisam nelielu pārsvaru, toties pirmajā sacensību kārtā gruntene diezgan pārliecinoši bija iekabinājusi fīderim. Protams sportam gruntene īsti neder, tur fīderis būs krietni pārāks, bet ikdienas copei, sevišķi, ja negribās copēt ļoti aktīvi,  gruntene būs pašā laikā. Vieglāk savienot ar atpūtu pie ūdens. Kāda šīm stāstam morāle? A nekāda! Cope ir dažāda, tāda varētu būt morāle. Ir sporta cope, ir atpūtas cope, cope vienatnē, cope ar draugiem. Tā reize bija cope ar draugiem, atpūtas cope un zivis tāpat ķērās. Citreiz iespringstot nevar tikt pie tāda loma. Savu rakstiņu noslēgšu un novēlējumu - izbaudiet katru copi! Ne asakas!

Aicinām Jūs apmeklēt arī mūsu forumu http://parcopi.lv/forum/ , kur varēsiet uzzināt vēl daudz jaunas informācijas, vai arī pats varēsiet ņemt dalību foruma tapšanā, piedaloties diskusijās par visu, kas saistīts ar vēžiem un copi! Parcopi.lv aicina arī citus lietotājus iesūtīt savus rakstus un bildes par copi un tie tiks publicēti šajā sadaļā!

 

 
Kategorija: Iesūtītie raksti | Pievienoja: kreisais (07.11.2017) | Autors: Mārcis
Skatījumu skaits: 2497 | Komentāri: 2 | Birkas: Lielupe, Brekši, parcopi.lv, sacensības, gruntsmakšķerēšana, fīderis | Reitings: 5.0/2 |
Komentāru kopskaits: 2
2 Boroda   (07.11.2017 21:18) [Materiāls]
ja

100%" cellspacing="1
1 Alberts   (07.11.2017 12:26) [Materiāls]
Forši! ja

100%" cellspacing="1
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
PROFILS
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:18.207.160.97
IEEJAS FOMA
Lietotāja vārds:
Parole:
SAVĒJIE
https://www.facebook.com/Lielais-Loms-108094701064355/

https://www.facebook.com/SarkandaugavasunTumsasKauss/

https://www.facebook.com/CMSBIEDRIBA/ http://www.vesturesklubs.lv/
VIETNES DRAUGI

Copyright Parcopi.lv © 2009Epasts: parcopi@parcopi.lv