VIETNES IZVĒLNE
Kategorijas
Parcopi.lv raksti [64]
Stāsti [10]
Apraksti [7]
Ceļojumi [3]
Vēžošana [18]
Salidojumi [6]
Iesūtītie raksti [7]
Vītauta stāsti [10]
COPES KALENDĀRS
http://parcopi.lv/index/copes_kalendars/0-14
STATISTIKA
Online kopā: 3
Viesi: 3
Lietotāji: 0
Sakums » Raksti » Parcopi.lv raksti

Grūti mācībās....grūti arī kaujā

Grūti mācībās....grūti arī kaujā

Pirmais posms Latvijas čempionātā spiningošanā no laivām ir noslēdzies. Posms norisinājās Burtnieka ezerā. Burtnieka ezers maija vidū parasti ir diezgan dāsns pret spingotājiem un sporta makšķerniekiem, bet šoreiz tā nebija.....


Tagad par visu pēc kārtas. Priekšvārds.
Pēc vairāk kā divu gadu pabūšanas sporta makšķerēšanas aprindās laivas tiesneša ādā, pamazām sāka rasties vēlme pašam piedalīties. Šad tad no malas likās, ka sportisti dara kaut ko nepareizi un es būtu darījis savādāk. Tad nu pagājušā gada rudenī, Latvijas kausā spiningošanā no laivām,  mums ar pārinieku Gintu Irbi bija iespēja pierādīt, ka visu var darīt savādāk. Pierādījām uz visiem 100%! Vietējos ūdeņos, kur viss "zināms", kārtīgi dabūjām iekšā un debitējām sporta makšķerēšanā ar pēdējo vietu. Tomēr plinte krūmos netika mesta un šo sezonu mūsu ekipāža tika pieteikta dalībai Latvijas čempionātā spiningošanā no laivām, uz pilnu un pilnvērtīgu sezonu. Pagaidām kā ekipāža, bet varbūt kaut kad radīsies iespēja startēt pilnā komandas sastāvā.


Par pirmo izbrīnu.
Tieši nedēļu pirms Latvijas čempionāta Burtnieka posma, piedalījos vienos nelielos mačos Burtnieka ezerā "Ķer Neķer Burtnieka kauss". Kausam bija interesants formāts, ka laivā obligāti jābūt vienam "svētdienas makšķerniekam". Tajās sacensībās ar pārinieku Jāni noķērām 4 mēra līdakas un izcīnījām 2.vietu. Bet es biju šokā. Kā tā? Burtniekā maijā un tikai 4 līdakas? Man tas likās nereāli. Tomēr līdz galvenajām sacensībām vēl nedēļa un domāju, ka situācija ezerā mainīsies...

Gatavošanās
Pirms Burtnieka posma notika mūsu ekipāžas tiesneša rokāde un Armanda Smilteņa vietā, pieteicām par mūsu tiesnesi Arvi Ančevski. Tas tika darīts ar nolūku, jo Arvim bija liela vēlme palīdzēt un iespēja padzīvoties pie ezera veselu nedēļu, lai pazondētu kas un kā tur notiek. Pēc jau pieminētajiem mačiem, Arvis palika pie Burtnieka ezera, līdz pat Latvijas čempionāta pirmā posma beigām. Kamēr Arvis izbaudīja savu atvaļinājumu un pie viena meklēja "atslēdziņu" Burtnieka ezeram, mēs ar Gintu ieradāmies pie Burtnieka trešdien pēcpusdienā.


Treniņi
Trešdienā ielaidām laivu divatā, bet no Arvja saņēmām informāciju kas notiek. Jaunumi nebija iepriecinoši. Līdakas joprojām nebija neko aktīvas. Trešdienā vienkārši pabraukājām pa ezeru, es Gintam parādīju kur man iepriekšējos gados bija ķēries, viņš man parādīja, kur viņš ir agrāk ķēris. Šur tur pamētājām, kaut kādas copes bija, kaut ko pat izvilkām, bet pilnīgi nekas vēl nebija skaidrs pēc trešdienas. Ja godīgi, pilnīga skaidrība nebija arī noslēdzot visu treniņu procesu :)


Ceturtdien un piektdien jau trenējāmies trijatā. Es , Gints un Arvis. Mēs jau tā esam tikai ekipāža, tāpēc iesaistīto cilvēku treniņprocesā ir maz, līdz ar ko ezera atkošana nenotiek tik ātri. Tāpēc divas galvas ir labi, bet trīs vēl labāk!

Trijatā, strādājot ar dažādiem mānekļiem un dažādām mānekļu animācijām, varēja ātrāk saprast, ko pie tādas kūtras līdaku copes labāk darīt sacensībās, lai nebūtu jāpaliek kaunā. Jāsaka, ka Arvis ļoti palīdzēja treniņprocesā, gan ar padomiem, gan idejām, gan arī savu aprīkojumu uz pašiem mačiem.

Tieši Arvim izdevās pārliecināt manu pārinieku Gintu ķert uz to, uz ko ķerās, nevis uz to ko patīk labāk! :)


Pa divām pilnām treniņu dienām šis tas tika atkosts, bet joprojām viss likās gana grūti.

 

Pirmā sacensību diena
Pirmajā sacensību dienā mēs samainījāmies ar tiesnešiem ar Latgales komandu.  Jau no sacensību sākuma pieturējāmies pie piektdienas vakarā izstrādātā sacensību plāna.

Pirmajās desmit minūtēs laivā tika pirmā mēra līdaka. Sākums labs. Tomēr turpinājums galīgi nebija labs. Nākamās, gandrīz piecas stundas, intensīvi strādājot un pielietojot visu to pašu, kas treniņos tika "atkosts", laivā nevarēja dabūt nevienu mēra zivi!

Copes bija. Bet, vai nu tukšās copes, vai nospruka velkot, vai nu laivā tika ievilktas zemmēra zivis. Galvā jau sāka parādīties pesimistiskas domas attiecībā uz rezultātu un rokas sāka nolaisties. Bet tomēr līdz pēdējai minūtei turpinājām darīt to, ko uzskatījām par pareizu un kaut kādas 10 minūtes pirms maču beigām Burtnieks mūs atalgoja par centību ar vēl vienu mēra līdaku. Divas mēra līdakas pa sešām stundām, ļoti intensīvi strādājot. Katastrofa.

Tomēr mēs nebijām vienīgie, kam bija grūti. Ar divām mēra līdakām, pēc pirmās sacensību dienas, ieņēmām 30.vietu 37 ekipāžu konkurencē.
 

Otrā sacensību diena
Pirmās dienas vakarā uztaisījām komandas apspriedi un nolēmām neatkāpties un sava plāna un neeksperimentēt. Otrā sacesību dienā nolēmām pieturēties pie tās pašas taktikas un darīt visu to pašu.

Otrā dienā samainījāmies ar tiesnešiem ar Valmieras komandu. Plāns neko nemainīt - attaisnojās. Jau no paša rīta plāns sāka nest augļus līdaku izskatā. Diezgan daudz copes, daudz shodu un zemmēru, bet pa vidam sāka krist iekšā mēri un nedaudz lielāki kā pirmajā dienā.

Sacensību dienas vidū jau bijām tikuši pie četrām mēra līdakām. Atlikušās divas nāca atkal ļoti grūti un ar intensīvu darbu un nepadodoties. Otrajā dienā ieskaitē sešas mēra līdakas, kas priekš šitik "devīga" Burtnieka, jau bija tīri labs rezultāts. Tā arī izrādījās. Otrajā dienā mūsu ekipāža ieņēma 6.vietu! Ļoti cienīgi. Arī kopvērtējumā pakāpāmies no 30.pozīcijas un 15.vietu. Pirmajā posmā mūsu ekipāža tātad izcīnīja 15.vietu, aiz sevis astājot daudz labus un pieredzējušus sportistus.


Apsveicu visus uzvarētājus individuālajā un arī komandu vērtējumā. Sevišķi liels prieks par komandu AJ-GO Fishing Team, kuri tāpat kā mēs, ir "jauniņie" un spēja parādīt stabilu un labu sniegumu abās dienās un izcīnīja komandu vērtējumā otro vietu. Cepuri nost! Sevišķi liels prieks par Aigaru Ločmeli un Jāni Malnaču, ar kuriem bieži vien tiekamies ikdienas copēs! Super!


Kas attiecas uz mūsu startu, tad esmu par to ļoti apmierināts, jo pie tādas "copes" pat treniņos bieži vien nolaidās rokas. Bet tagad domāju, ka tieši tas padarīja sacensības vēl interesantākas, deva kaut kādu rūdījumu un labu pieredzi.


Paldies komandas biedram Gintam par izturību, paldies Arvim par palīdzību visā treniņprocesā un sacensībās, paldies visiem, kas juta līdz un atbalstīja! Paldies arī Latgales un Valmieras tiesnešiem par korektu darbu.


Ne asakas visiem un līdz nākamajam, jau vēl grūtākajam Daugavas posmam!

Aicinām Jūs apmeklēt arī mūsu forumu http://parcopi.lv/forum/ , kur varēsiet uzzināt vēl daudz jaunas informācijas, vai arī pats varēsiet ņemt dalību foruma tapšanā, piedaloties diskusijās par visu, kas saistīts ar vēžiem un copi!

 
Kategorija: Parcopi.lv raksti | Pievienoja: parcopi (20.05.2019) | Autors: Aigars
Skatījumu skaits: 1715 | Komentāri: 2 | Birkas: burtnieka ezers, parcopi.lov, spiningošana no laivām, LČnolaivām2019, Latvijas čempionāts spiningošanā, sacensības, līdaku cope | Reitings: 5.0/5 |
Komentāru kopskaits: 2
1 Aigars82   (20.05.2019 15:00) [Materiāls]
Raksts, kas pilnībā ataino reālo situāciju visas sacensību nedēļas garumā. Kā tagad atceros Arvja (Zivnieka) vārdus trešdienas telefonsarunā - "Klau, tu rīt braucot uz Burtnieku iebrauc tirgū pēc mēra līdakām", ar šo tad man arī bija skaidrs, ka nekāds Burtnieka maija līdaku "eldorado" mūs tur negaida. Mūsu komandai (AJ-GO Fishing Team) treniņos gāja ļoti līdzīgi un grūti. Liels palīgs bija tas, ka bijām 2 ekipāžas un attiecīgi varējām sadalīt izpētāmās teritorijas, jo es ar Jāni vispār Burtnieka ezerā līdz šim nebiju spiningojis nekad - tātad ezers pilnīgi svešs, tik cik daudz un dažādas informācijas no malu malām. Rezultātā izkristalizējās pāris perspektīvie areāli, kuros tad arī ar ļoti lielu pacietību un smagu darbu izdevās kaut ko saķert un kā vēlāk izrādījās, pie tik lielas necopes, ar to bija pietiekoši, lai uzrādītu ļoti labus rezultātus gan individuāli, gan komandu vērtējumā.
Vēlreiz paldies Parcopi.lv par labajiem vārdiem un to pašu noteikti varu teikt arī par jūsu blici. Nocīnījāties zvērīgi! Malači!!! hello

100%" cellspacing="1
0
2 parcopi   (20.05.2019 21:05) [Materiāls]
Paldies! hello
Cope tiešām priekš Burtnieka(maijā) bija nekāda. Tomēr arī šādos apstākļos cīnījāmies un darījām ko varējām. Tiešām prieks par jūsu komandu un arī par mūsu ekipāžu, ka nepadevāmies un otrajā dienā parādījām jau ļoti labu sniegumu! alus

100%" cellspacing="1
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
PROFILS
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:18.206.13.203
IEEJAS FOMA
Lietotāja vārds:
Parole:
SAVĒJIE
https://www.facebook.com/Lielais-Loms-108094701064355/

https://www.facebook.com/SarkandaugavasunTumsasKauss/

https://www.facebook.com/CMSBIEDRIBA/ http://www.vesturesklubs.lv/
VIETNES DRAUGI

Copyright Parcopi.lv © 2009Epasts: parcopi@parcopi.lv