VIETNES IZVĒLNE
Kategorijas
Parcopi.lv raksti [65]
Stāsti [10]
Apraksti [7]
Ceļojumi [3]
Vēžošana [18]
Salidojumi [6]
Iesūtītie raksti [7]
Vītauta stāsti [10]
COPES KALENDĀRS
http://parcopi.lv/index/copes_kalendars/0-14
STATISTIKA
Online kopā: 2
Viesi: 2
Lietotāji: 0
Sakums » Raksti » Apraksti

Vecdaugava

Vecdaugava


Kas var būt patīkamāks, kā pasēdēt rītausmā pie ūdeņiem un pavērot pludiņu? Kas var būt patīkamāks, kā maija siltajās dienās pastaigāt gar upi un pamētāt spiningu? Kas var būt labāks, kā rudenī sēdēt laivā un līganā gaitā mēģināt izvelcēt kādu trofejas zivi? To visu var izbaudīt tepat Rīgā, Vecdaugavā.
Vecdaugavu var uzskatīt gan par ezeru, gan par upi. Par klasisku upi gan to uzskatīt nevar, jo straumes tur praktiski nav. Bet ne tas ir svarīgi, svarīgi ir tas, ka Vecdaugavā pietiek vietas daudziem makšķerēšanas veidiem un arī zivis tur ir. Vecdaugavā dzīvo līdakas, raudas, plauži, asari, pliči, ruduļi, līņi, karūsas, sudrabkarūsas, grunduļi, akmeņgrauži, ķīši, patrāpās arī pa kādam sapalam, karpai, vimbai, kā arī zandartam. Īstenībā Vecdaugavā ir arī zuši, bet tie nav tādā daudzumā, lai viņus mērķtiecīgi mēģinātu ķert, piedevām tas nebūtu vēlams. Labāk, lai to populācija saglabājās arī turpmāk. No Mangaļsalas zvejniekiem ir dzirdēts, ka Vecdaugavā caur Audupi reizēm iepeld arī kāds lasis, bet pats nevienu redzējis neesmu, tāpēc nezinu vai tie tur iepeld un, vai kādu no tiem ir iespējams nomakšķerēt. Ezeri.lv parādās informācija, ka Vecdaugavā mīt arī rotans (Amūras grundulis), bet arī tādu es tur redzējis neesmu. Vēl jāņem vērā fakts, ka Vecdaugava caur Audupi savienojās ar Daugavu un turpat netālu esošo jūras līci, tāpēc Vecdaugavā mēdz iepeldēt diezgan lieli stagaru bari, kas reizēm ļoti apgrūtina makšķerēšanu, sevišķi ziemas sezonā. Bet tieši pateicoties tam, ka Vecdaugavai ir savienojums ar jūru, augustā un septembrī var nomakšķerēt ļoti skaistus asarus, kas iepeld tur baroties, tieši no jūras. Vēl Vecdaugavā dzīvo arī vēži, bet nemācēšu pateikt, vai tie ir platspīļu, vai šaurspīļu, vai vēl kādi citi vēži, bet vēži tur dzīvo un tas nozīmē, kā ūdens kvalitāte nav peļama.
Vecdaugavā ir unikāla iespēja izvēlēties tādu makšķerēšanas veidu un ķert tādas zivis, kas šķiet pašam vislabākās. Var ķert raudas un ruduļus(kuri tur gadās ļoti cienījamu izmēru), var izvēlēties pliču un plaužu copi, var iet karūsās un līņos, var iet līdakās.
Pirms pastāstīšu par dažām sugām sīkāk, gribu iepazīstināt ar Vecdaugavas īpatnībām un tās sadalījumu.

Vecdaugava var iedalīt trijās daļās.
1. Daļa - lielā Vecdaugava,
sākās no Audupes un iet līdz dambim.

2. Kreisā atteka. Savienojās ar lielo caur mazu kanāliņu, pa kuru knapi ar laivu var izbraukt.(vieta Nr. A)

3. Labā atteka. Tur ir trīs attekas. Savienojās ar lielo netālo no dambja.

4. Vēl aiz dambja ir divi ezeriņi ,kas kādreiz arī bija Vecdaugava. Lielākajā(vieta Nr.C) dzīvo ļoti skaistas karūsas, bet ir ļoti kaprīzas. Vēl tur ir līņi, grunduļi, asari un daži balto zivju hibrīdi. Mazajā ezeriņā(Slīkoņezers)(vieta Nr. D) ir viss tas pats, tikai mazāku izmēru. Makšķerēt tur īpaši nav vērts.
Sākumā par lielo - jābrauc tā kā uz Vecmīlgrāvi un tad aiz 2.autobusu galapunkta jānogriežas uz naftas termināli. Tā ir vieta, kur Audupe ietek Vecdaugavā.

Tur var piepūst laivu un doties makšķerēt. Vēl gan jāpagaida līdz 1.maijam. Ja ir lielā laiva, tad jābrauc pāri dambim uz Mangaļsalas pusi un tur varēs ielaist laivu ūdenī. No krasta lielajā Vecdaugavā īpaši ķert nav kur. Var pabradāt ar zābakbiksēm un spiningu pēc 1.maija. Bet no laivas ir gan velcēšanas vietas, gan spiningošanas, gan kur pasēdēt ar pludiņu uz brekšiem, pličiem, ruduļiem, līņiem un karūsām. Ļoti labi ņem līdakas uz ēsmas zivtiņu uzreiz aiz ūdenszālēm, vai ūdenszāļu logos.
Tālāk mazās attekas. Mašīna jānovieto vietā, kā uzrakstīts zīmējumā. Pat sanāk drusku tuvāk, zīmējumā neprecīzi sanāca. Tad var doties pa kreisi, tur dažas vietas ir, kur var paķert ar pludiņu. Gruntenei vietas nav. Spiningošanai nav īsti piemērota vieta. Jāiet agri no rīta vai vēlu vakarā. Pa dienu tur ir tikai mazi rudulīši un citas mazas baltās zivis. Labajā pusē ir peldvieta, tur ķeras raudas un gadās pliči un brekši, bet reti.
Ja gar peldvietu iet tālāk, tad izbrien un citu atteku un tur jau var gan spiningot, gan grunteni iemest, gan līņus un karūsas paķert. Bet vēl labāk iet uz priekšu un pieiet pēdējai attekai no otras puses.
(Vieta Nr. B)

Pa to var pārvietoties līdz pat lielajai Vecdaugavai.

Labas spiningošanas vietas un labas vietas maijā-jūnijā uz līņiem un karūsām. Tagad var makšķerēt ruduļus seklumā pie niedru sienām. Vēlāk tur copē arī smuki pliči.

Vidējais dziļums Vecdaugavā ir 2-3metri, bet vietām pārsniedz pat 8metrus. Tas ir lielās Vedaugavas Audupes galā. Tur padomju laikā raka smilti, vai kaut ko citu, tāpēc tur ir tāds dziļums. Tā arī ir vieta, kur Vecdaugavā var pavelcēt, vai mēģināt noķert kādu zandartu.
Vispār vaļēju ūdeņu sezonā ir tā - līdakas vislabāk ķeras uz ēsmas zivtiņu starp ūdenszālēm, ruduļi ir jāmeklē seklumā pie niedru malām, līņi un karūsas šīm zivīm raksturīgās vietās, tāpat ir ar pličiem un brekšiem. Kad ienāk no jūras asari, tos var noķert visā lielajā Vecdaugavā. Agrā pavasarī vislabāk ķert ruduļus un raudas, vēlāk jau var arī pličus un brekšus, kā arī līņus un karūsas un no 1.maija arī līdakas. Vasarā vislabāk ir izvēlēties pliču un brekšu vai līņi un karūsu copi, kaut gan tīri veiksmīgi var iet līdakās. Rudenī vislabāk ķeras no jūras ienākušie asari, bet var arī spiningot līdakas, vai velcēt – cerot uz lielo lomu! Ziemā savukārt asaru lomi visbiežāk patrāpās netālu no niedru sienas uz dziļuma pusi, bet gadās, ka ķeras arī tieši dziļākās vietās un tālāk no krasta niedru sienas.



Īsumā tas arī būtu viss, ko gribēju pastāstīt par lielisko ūdenstilpni – Vecdaugavu. Tikai neaizmirstam ievērot makšķerēšanas noteikumus, neņemam zemmēra vai neatļautas zivis, ievērojam paturamo lomu skaitu un daudzumu. Cienīsim arī pārējos makšķerniekus, aiz sevis satīrīsim makšķerēšanas vietu, lai nākamajam makšķerniekam nav jāmakšķerē vietā, kur ir miskaste. Ne, asakas!
Drīzumā arī pabeigšu aprakstu par Ķīšezeru.

Aicinām Jūs apmeklēt arī mūsu forumu http://parcopi.lv/forum/ , kur varēsiet uzzināt vēl daudz jaunas informācijas, vai arī pats varēsiet ņemt dalību foruma tapšanā, piedaloties diskusijās par visu, kas saistīts ar vēžiem un copi!
 

Kategorija: Apraksti | Pievienoja: parcopi (18.04.2010) | Autors: Aigars
Skatījumu skaits: 8733 | Komentāri: 4 | Birkas: copes vietas, Vecdaugava | Reitings: 5.0/12 |
Komentāru kopskaits: 4
4 Alberts   (07.02.2012 14:24) [Materiāls]
Tev laikam šie ūdeņi dikti Tuvi. Tā var spriest pēc teksta rakstā :)

100%" cellspacing="1
3 feeder77   (27.04.2010 23:40) [Materiāls]
Jā,izskatās jau feini ja

100%" cellspacing="1
2 kreisais   (21.04.2010 19:22) [Materiāls]
Pats reti uz to galu braucu, bet tagad noteikti aizbraukšu ;)

100%" cellspacing="1
1 Briedis   (20.04.2010 21:21) [Materiāls]
Labi aprakstījis Vecdaugavu ja

100%" cellspacing="1
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
PROFILS
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:3.144.172.115
IEEJAS FOMA
Lietotāja vārds:
Parole:
SAVĒJIE
https://www.facebook.com/Lielais-Loms-108094701064355/

https://www.facebook.com/SarkandaugavasunTumsasKauss/

https://www.facebook.com/CMSBIEDRIBA/ http://www.vesturesklubs.lv/
VIETNES DRAUGI

Copyright Parcopi.lv © 2009



Epasts: parcopi@parcopi.lv