Parcopi.lv turpina intervēt un šoreiz intervija ar zemledus makšķernieci Santu Rozenlauku, kurai patīk sacensties zemledus makšķerēšanā.
Kā ir sanācis, ka esi kļuvusi par makšķernieci? Aizsākās tas viss ar to, kad tēvs vienās ziemas brīvdienās paaicināja mani līdzi uz copi, iedeva makšķerīti, un teica, lai ķerot. Tolaik man bija aptuveni kādi 13-14 gadi. Protams, ka ķērās arī un sanāca tā, ka man bija vislabākais loms. Ar to arī viss sākās, iepatikās pats makšķerēšanas process, radās azarts.
Makšķerēt dodies viena, vai kompānijā? Tikai kompānijā, vienai kaut kā neomulīgi.
Esmu dzirdējis, ka piedalies makšķerēšanas sacensībās, tā ir? Jā, principā vairāk sanāk makšķerēt tik pa sacensībām. Divus gadus esmu startējusi LR čempionātā, pēdējos gados piedalos dažnedažādās citās makšķerēšanas sacensībās.
Un kā Tevi uztver pārējie makšķernieki sacensībās? Neskatās šķībi, ja Tev daiļā dzimuma pārstāvei izdodas viņiem iekabināt? Man jau šķiet, ka nē! Dažreiz jau, it kā, izmet kādu nenopietnu piezīmi, bet visumā ļoti pozitīva attieksme.
Cik saprotu, tad esi zemledus makšķerēšanas cienītāja, jā? Jā, pavisam noteikti.
Atklātos ūdeņos arī mēdz makšķerēt, vai tikai ziemā? Principā tikai ziemā.
Uz ko ziemā pārsvarā makšķerē? Kāda tipa makšķeres? Kāda ēsma? Parastās mazās ziemas makšķerītes, dažādas mormiškas, visbiežāk aukla 0.08mm. Ēsma pārsvarā motilis.
Kā Tu tiec galā ar brīvo auklu, kad jāķer lielā dziļumā? Man tā piņķerējās un ķeras aiz ledus un sniega. Iesākumā jau bija grūti, it sevišķi, ja sanāca makšķerēt sliktos laika apstākļos. Bet ar laiku jau ietrenējas, un principā tagad ar to nav nekādas problēmas. Galvenais, ja kur aizķeras, vai sāk piņķerēties, tad lēnām un ar apdomu parasti visu var smuki atķimerēt vaļā.
Pēc kādiem kritērijiem Tu ziemā izvēlies vietu kur makšķerēt? Man un daudziem citiem tā ir problēma, jo uz ledus nekādu orientieru nav. Vietās, kur jau iepriekš ir sanācis makšķerēt, vietas izvēle ir vieglāka, jo aptuveni jau atceras un zin kur kas ķērās. Vietās, kur makšķerēju pirmo reizi, ir sarežģītāk, vai nu ir jāiegūst kaut kāda minimālā informācija no citiem vietējiem makšķerniekiem, vai jānoskata kāds tīkamāks līcītis pēc izjūtām, vai vienkārši jāsāk no kādas vietas urbt un meklēt!
Zem ledus zivis mēdz iebarot, vai nē? Ja jā, tad ar ko un kādos daudzumos? Makšķerējot sacensībās gandrīz vienmēr tiek zivis iebarotas, visbiežāk tiek izmantoti motiļi. Iesākumā pietiek ar vienu nelielu „kormušku” uz āliņģi, un tad jau pēcāk skatās pēc situācijas. Protams, vēl jau var nopirkt dažnedažādus iebarojamos maisījumus vai pagatavot. Varianti jau ir daudz un visādi.
Makšķerē tikai Latvijā, vai arī ārpus Latvijas? Pagaidām ir sanācis tikai Latvijā.
Kādas zivis vislabāk patīk makšķerēt un kuras visvieglāk ir nomakšķerēt? Neesmu izvēlīga, kas ķeras, to velku! Īpaši jau sacensībās, kur pat katram mazajam ķīsītim var būt liela nozīme.
Ar pludiņu ziemā esi mēģinājusi ķert? Nē neesmu.
Kāda ir Tava attieksme par sporta makšķerēšanu? Pozitīva, man jau patīk!
Vai noķert lielo zivi Tev ir svarīgi? Ne tik ļoti svarīgi, bet patīkami gan!
Kur labāk patīk makšķerēt – upēs, vai ezeros? Vislabāk patīk ezeros.
Labāk jūties sacensībās, vai vienkārši makšķerējot? Gan tā, gan tā. Katram ir savi plusi un mīnusi. Sacensībās ir vairāk azarts, arī vairāk stress un pats makšķerēšanas process intensīvāks, jāķer, jāurbj, jāmeklē. Vienkārši makšķerējot, tā ir vairāk atpūta, nav tik ļoti jāiespringst.
Kāda ir Tava attieksme pret noķerto zivju atbrīvošanu? Sacensībās ir tā, ka tiek svērtas visas noķertās zivis, kuras drīkst paturēt pēc makšķerēšanas noteikumiem. Tāpēc šajos gadījumos zivis netiek atbrīvotas. Bet makšķerējot tāpat, nevajadzīgās zivis protams labāk atlaist, nekā nevajadzīgi aizlaist postā.
Pati zivis lieto uzturā? Jā, šad un tad!
Varbūt vari ieteikt kādu gardu zivju pagatavošanas recepti? Nevarēšu gan, man tik patīk zivi noķert, bet pašu pagatavošanu atstāju citu ziņā!
Vai sevi uzskati par profesionālu zemledus makšķernieci? Nebūt nē.