Lai savienotu auklas galus. piesietu āķi, vai sviniņu, lieto dažādus mezglus. Katram makšķerniekam jāprot siet vairāki mezgli, jo viena universāla mezgla nav. Vēl, ja aukla ir stingra un bieza, piemēram 0,5mm un biezāka, tad drošu mezglu reizēm ir grūti piesiet. To var atrisināt tādā veidā, ka aukla pirms mezgla siešanas iemērc siltā ūdenī. Ja, spiningojot, lieto tievu metāla pavadiņu, tad ieteicams starp pavadiņu un auklu siet karabīnīti, savādāk pavadiņa var pārrīvēt auklu. jebkurš mezgls, kad ir piesiets, tad liekā aukla jānogriež ar rezervi, jo nesen siets mezgls nedaudz slīd un var atsieties.
Mezgls Nr.1 ir drošs un vienkāršs, šo mezglu lieto, lai piesietu pie auklas āķi ar lāpstiņu. Mezgls Nr.2 arī ir drošs un vienkāršs, šo mezglu lieto, lai piesietu pie auklas āķi ar gredzentiņu. Mezgls Nr.3 šo mezglu lieto, lai piesietu pie auklas āķi ar lāpstiņu. Mezgls Nr.4 arī mezglu lieto, lai piesietu pie auklas āķi ar lāpstiņu. Mezgls Nr.5 diezgan drošs mezgls, bet apjomīgs. Šo mezglu lieto, lai piesietu pie auklas āķi ar gredzentiņu. Mezgls Nr.6 tiek lietots, lai savienotu auklu galus. Mezgls Nr.7 tas pats, kas Nr.6, tikai drošāks, bet apjomīgāks. Mezgls Nr.8 tiek lietots, lai savienotu auklu galus. Mezgls Nr.9 tiek lietots, lai savienotu auklu galus. Mezgls Nr.10 tas pats, kas Nr.9, tikai drošāks, bet apjomīgāks. Mezgls Nr.11 arī tiek lietots, lai savienotu auklu galus. Mezgls Nr.12 tiek lietots, lai piesietu pie auklas atsvaru(sviniņu). Mezgls Nr.13 tiek lietots, lai piesietu pie auklas atsvaru(sviniņu). Mezgls Nr.14 tiek lietots, lai piesietu pie auklas atsvaru(sviniņu). Mezgls Nr.15 tiek lietots, lai auklas galā izveidotu nofiksētu cilpu. Mezgls Nr.16 tiek lietots, lai savienotu divas fiksētas cilpas. Mezgls Nr.17 tiek lietots, lai savienotu nofiksētu cilpu ar pavadiņu. Mezgls Nr.18tiek lietots, lai piesietu pavadiņu. Ja mezglu savelk, tad izveidojās cilpa, pie kuras var piesiet pavadiņu. Pie šī mezgla var piesiet arī pavadiņu ar fiksētu cilpu. Mezgls Nr.19 ir mezgla Nr.18 vienkāršots variants.
Lielākais pārbaudījums makšķerniekam ir nevis tas, cik daudz zivju viņš noķer, pat ne tas, kā viņš tās ķer, bet gan tas, ko viņš iegūst, nenoķerot nevienu zivi.(Džons H. Bredlijs)