Kā pareizi piesiet pavadiņas pie gruntenes pamatauklas? Ja sien vienkārši auklu pie auklas, tad mezgli sanāk neizturīgi un slīd pa auklu, ja izmanto visādus pretsavērpējus un karabīnītes, tad tāpat viss piņķerējās....varbūt kāds(a) var ko ieteikt? Jau iepriekš pateicos
Par makšķerēšanu ar gruntsmakšķeri varētu uzskatīt makšķerēšanu, kad ēsmas dziļumu kontrolē par atskaites punktu izmantojot gultni. Nevis ūdens virsmu kā pludiņmakšķerei. Makšķerēšana ar gruntsmakšķeri ir visai pasīvs makšķerēšanas veids, līdz brīdim, kad sāk intensīvi ķerties. Visbiežāk ar gruntsmakšķeri makšķerētās zivis ir - vimbas, vēdzeles, zuši, sami, butes, zandarti, arī baltās zivis. Gruntsmakšķeres pamatā var iedalīt divās grupās - ar fiksētu svariņu un ar slīdošu svariņu. Gruntsmakšķeres ar fiksētu svariņu(skat 1.at.) izmanto ūdenstilpēs ar dūņainu gultni, vai gadījumos kad ēsmu vēlams turēt lielākā attālumā no gultnes. Šis ir iecienītākais gruntsmakšķeres veids makšķerēšanai zem ledus. Kā galvenais fiksētā svariņa trūkums ir mazāka jutība copes brīdī. Arī pretestība ko jūt zivs ņemot ēsmu ir lielāka, pie kam jā tā velk ēsmu virzienā uz makšķernieku, tiks vilkts svariņš, un makšķernieks krastā labākajā gadījumā jutīs tikai nelielu auklas atslābumu. Visticamāk zivs sajutusi svariņa pretestību ēsmu izspļaus. Rezultātā lietojot lielus svariņus(stiprā straumē) šis gruntsmakšķeres veids ir mazāk efektīvs. No plusiem jāmin iespēja ērti izmantot divas pavadiņas, tādā veidā piedāvājot zivīm divas dažādas ēsmas, vai arī pasniegt to dažādos dziļumos. Rezultātā ātrāk var uzzināt kā tikt pie zivīm. Ņemot vērā lielo šī veida gruntsmakšķeru tendenci mudžināties metiena brīdī, būtu jālieto pavadiņu distanceri. Gruntsmakšķeres ar slīdošu svariņu(skat 2.at.) izmanto ūdenstilpēs ar stingrāku gultni. Nelietojot papildus pludiņu ēsma atradīsies uz grunts, kas parasti ir pieņemami. Ja gruntsmakšķere ar slīdošo svariņu ir apgādāta ar pavadiņas distanceri, vienmēr varēs sajust pat vismazāko copi. Kā trūkums jāmin grūtības lietojot divas pavadiņas. Arī zivs izvadīšana ir mazliet grūtāka - lielāka iespēja zivij norauties, bet ne gadījumā kad lieto neliela svara svariņu.
Ķeras jau labu laiciņu,vakar un šodien biju aizbraucis uz vimbām,Vakar četras,ņemamas tikai divas,šodien Lielupē pie Jelgavas copmaņu pilns krasts,bet visiem bārda.
Ja gibi breksi piebarot ātrajā variantā, tad būs vien jābaro ar motili (dārgi, bet efektīvi). Bet pirmkārt derētu noskaidrot vai tajā vietā brekšu papi un mammas vispār uzturās. Vari protams mēģināt arī parastās jau gatavās brekšu barības (tik neaizraujies ar saldinātājiem), bet lai ar tām piesaistītu un noturētu brekšu baru būs nepieciešams biki ilgāks laiks.Vispār Lielupē breksis tusē uz pārejas no sekluma uz dziļumu.Nu bet galdam der viss,miežu putraimi,šķeltie zirņi,prosa,auzas,kukurūzas putraimi.Savāri putru un uz priekšu.
Vakar biju aizlaidis uz Ventu vimbās. Aiz Kuldīgas un Ventspils pusi. Pārīti dabūju, bet neteikšu, ka aktīva cope. Vairāk arī nebraukšu. Nu jau sāks ķerties arī citas zivis un nekur nebūs jābrauc