VIETNES IZVĒLNE
Kategorijas
Parcopi.lv raksti [64]
Stāsti [10]
Apraksti [7]
Ceļojumi [3]
Vēžošana [18]
Salidojumi [6]
Iesūtītie raksti [7]
Vītauta stāsti [10]
COPES KALENDĀRS
http://parcopi.lv/index/copes_kalendars/0-14
STATISTIKA
Online kopā: 29
Viesi: 29
Lietotāji: 0
Sakums » Raksti » Parcopi.lv raksti

Parcopi.lv komandas dalība Latvijas kausā spiningošanā - Predator Cup 2020

Parcopi.lv komandas dalība Latvijas kausā spiningošanā - Predator Cup 2020

Šogad, pandēmijas dēļ, Latvijas čempionāts spiningošanā no laivām nenotika, tāpēc Latvijas kauss tika gaidīts ar lielu nepacietību. Parcopi.lv komanda kausā pieteicās tieši tajā pašā sastāvā, kā pagājušo gadu. Viena ekipāža bija Arvis un Martins, bet otra Aigars un Gints.
Gints un Aigars pēc mačiem jau bija ļoti noilgojušies un kopā šie bija tikai pirmie mači šogad šai ekipāžai. Arvis un Aigars maijā piedalījās vienos mazos mačos(draugu kausā), bet Martins ar citu pārinieku - Juri Bārtuli bija novinnējuši Talsu novada sacensības Sasmakas ezerā un teicami nostartējuši Tumsas kausā. Tā bija visa sacensību pieredze šogad parcopi.lv komandai.

 

Treniņi
Treniņus sākām 2 nedēļas pirms sacensībām. Sākām meklēt reģionus, kuros var noķert līdakas, asarus un zandartus. Treniņos gāja dažādi, bija grūti savākties pilnu ekipāžu sastāvos, bija grūtības atrast laiku treniņiem vispār. Tāpēc, bieži vien, kaut kāda informācija tika meklēta, sēžot laivā pa vienam un arī vakaros, pēc sacensību laika. Bet tāda informācija, kas nesakrita ar sacensību laiku, derēja tikai līdakas meklējumiem. Jo tā savu atrašanās reģionu īpaši nemaina. Asaris un zandarts dienā ir citur un vakarā citur. Tomēr kaut kādu skaidrību treniņos ieguvām, bet viss bija ļoti slideni. Sevišķi ar zandartu copi. Lai gan baisā pārliecība nebija arī par asari un līdaku.

Bet, lai vai kā - noskaņojums pirms mačiem bija kaujiniecisks un komandai tapa plāns pirmās dienas darbībām.

Pirmā sacensību diena
Martins ar Arvi pirmajā dienā brauca uz Lielupi. Plāns bija sākt ar līdakām un tad, braucot atpakaļ, apskatīt kas notiek asaru vietās un noslēgt sacensības ar zandartu copi. Līdakas iedeva kurvīti un ķērās tādas, kurām nedaudz pietrūka līdz ieskaitei. Vienu mēra līdaku tomēr šai ekipāžai izdevās noķert, bet vēl 9 reizes izvilktajām līdakām pietrūka garuma. Pie kam ļoti nedaudz. Tā viņi no Lielupes arī aizbrauca ar vienu mēra līdaku.

Bet toties vēlāk viņi noķēra trīs ļoti laba izmēra asarus, diemžēl zandartu copei vairs laika nepietika.

 

Diena pabeigta ar trīs smukiem asariem un vienu mēra līdaku.
Atgādināšu, ka sacensību formāts ir šāds, ka ieskaitē iet trīs asari no 25cm, trīs līdakas no 50cm un trīs zandarti no 45cm. Tāpēc jāmāk noķert visas zivis un teiksim ķert tikai asarus nav pilnīgi nekādas jēgas. Punktu par to nebūs. Būs tikai par trīs lielākajiem.
Gints un Aigars pirmo dienu sāka turpat, netālu no starta vietas. Tika meklētas līdakas un asari un ekipāža šādi apstrādājot vairākas vietas, virzījās uz Ķīšezera pusi. Līdz ezeram tika, tikai ar vienu mēra asari.

Bet laiks jau bija patērēts daudz. Vispār šai ekipāžai šī nebija veiksmīga diena. Elektromotors sāka dzīvot savu dzīvi, griezt karuseļus, triekt laivu krastā u.t.t. Enkurs bija līdz tikai mazais un tādā vējā tas maz ko deva. Tā diena bija no tām, kad nekas neiet no rokas. Auklas pinās, mānekļi rāvās nost, i-pilots neklausīja. Laivā pieauga nervozitāte, bet līdz ķīviņiem tomēr netika. Vien nelielas domstarpības spriedzes un neveiksmju dēļ. Ezerā izdevās tikt pie mēra līdakas.

Tas vismaz jau bija kaut kas. Laiks jau sāka spiest. Bija fiksi kaut kas jāizdomā. Izdomāja, ka aizbrauks noķert asarus vietā, kur tos ķēra otra ekipāža. Aizbrauca, vienu noķēra un vairs nebija laika. Bija steigšus jābrauc uz finišu. Tajā steigā asari arī nepareizi nofočēja. Tas netika ieskaitīts.

Bet bija punkti par līdaku un vismaz vienu asari, tāpēc laicīgi vajadzēja nodot protokolu, lai komandu cīņā viss netiktu zaudēts jau pirmajā dienā. Katra minūte likās, ka skrien daudz par ātru. Pēdējā minūtē Aigars izlēca no laivas finiša vietā, gandrīz nokrita krastā, un ar mapi padusē skrēja nodot protokolu. Aizelsies ieskrēja pašā pēdējā brīdī, Vismaz. Laiki jāplāno tomēr rūpīgāk.
Tātad, pēc pirmās dienas Martins ar Arvi 26.vietā no 63 ekipāžam. Tas ir kopā ar Pro klasi.
Aigars ar Gintu 42.vietā pa abām klasēm kopā. Gan Pro, gan Sporta.
Komandu vērtējumā 11.vieta no 23 komandām.

Otrā diena
Otrajā dienā tika nolemts, ka Martins un Arvis brauc uzreiz uz Ķīšezeru un mēģina noķert līdakas. Aigars un Gints arī brauc uz Ķīšezeru, bet pa ceļam piestāj dažās asaru vietās.

Gintam ar Aigaru piestāšana asaru vietās mēra asarus nedeva, tāpēc laiks netika kavēts un tika stūrēts Ķīšezera virzienā. Šī ekipāža iebrauca Arvja un Martina asaru vietā un īsā laikā noķēra trīs mēra asarus, tāpēc devās meklēt līdakas.

Tomēr viens asaris atkal netika korekti nofočēts, tāpēc netika ieskaitīts. Bet pie asaru copes viņi neatgriezās, turpināja meklēt līdakas. Pirmais mērs tika tieši 50cm.

Tad kādu laiku bija klusums. Nosacīts, jo ezerā viļņi bija jūrā un šūpoja ne pa jokam. Martinam ar Arvi tikai dažas copes, zemmēri un viena neiesmelta līdaka, kas varēja būt mērs.  Gints ar Aigaru, pēc nelielas komandas diskusijas devās uz vietu, kur Aigars šad tad ir ķēris pa kādai līdakai, bet treniņos tā vieta netika skatīta. Lēmums bija veiksmīgs, tur ekipāža tika vēl pie divām mēra līdakām un bija vēl trīs copes.

Tāpēc nevilcinoties tika saukta otra komandas ekipāža uz šo vietu un ne par kādu izmēra audzēšanu pat netika spriests. Martinam ar Arvi gan šī vieta neatvērās, viņiem tajā dienā nekas nevērās vaļā. Bet Aigaram ar Gintu otrajā dienā jau gāja krietni labāk un arī neveiksmes tik daudz nevajāja. Bet nu nācās darboties ar enkuru. I-pilots turpināja dzīvot savu dzīvi.  Aigars un Gints atkal aizbrauca asaros, bet tur tāda specifiska vieta, kur vajadzēja iemest, bet uz enkura nostāties nevarēja. Arī Ipilots nebija pielūdzams. Tad Gints vnk mēģināja laivu +/- noturēt uz vietas ar elektromotoru, bet Aigars ķēra asari. Kādā trešajā metienā tas arī izdevās. Pie kam asaris vēl lielāks par to, kuru neieskaitīja. Komandas darbs.

Šoreiz asaris tika ieskaitīts un ekipāžai palika vairāk kā divas stundas zandartu copei. Diemžēl tur bija bez variantiem. Ne copītes. Ne vietās, kur zandartu rādīja eholote, ne vietās, kur tas ir kādreiz ķerts. Toties Martins ar Arvi pēdējā stundā izlīda caur adatas aci, lai nopelnītu kaut vai kādu rezultātu. Jo viņu asaru vietā asariem arī mutes bija ciet un protokolā 0, bet laikas palicis 30min! Baigie malači, ka nepadevās un viens rezerves, rezerves plāns nostrādāja un viņi pašās beigās tika pie trīs diezgan smukiem asariem.

Tādā veidā komanda arī otrajā dienā izglābās no tā, ka vienai ekipāžai varēja būt protokolā 0!
Otrajā dienā Martinam ar Arvi 43.vieta no 63.ekipāžam kopā pa abām klasēm.
Aigaram ar Gintu 13.vieta no 63.ekipāžam pa abām klasēm.
Tātad kauss noslēdzies un kopvērtējums priekš parcopi.lv komandas izskatās šādi:
Martins Vizbulis & Arvis Ančevskis 38.vieta kopvērtējumā par abām klasēm un 24.vieta Sporta klasē
Aigars Garais & Gints Irbe 28.vieta kopvērtējumā par abām klasēm un 17.vieta Sporta klasē


Parcopi.lv komandai kopvērtējumā 13.vieta no 23 komandām

Secinājumi
Ja javērtē komandas rezultāti pēc piecu baļļu sistēmas, tad sniegums stabili velk uz 4 ballēm. Jā, augstākie mērķi(ko paši sev bijām uzlikuši) netika sasniegti, tomēr cīņas sparu parādījām, komandas sadarbību un spēju pielāgoties arī. Pie kam jāņem vērā, ka gan pirmajā, gan otrajā dienā viena ekipāža varēja palikt ar 0 punktiem. Tāpēc varam būt apmierināti ar sasniegto rezultātu un pat tas, galīgi nebija viegli izdarāms. Ir krietni kur pielikt un attīstīties!

  • Kā komanda vēlamies pateikties visiem, kas mūs atbalstīja. Atbalsts tiešām bija jūtams, gan sociālajā vidē, gan arī reāli uz ūdens!
  • Parcopi.lv komanda saka lielu paldies šo sacensību organizatoriem, tie bija lieliski makšķerēšanas svētki! Organizēts viss bija augstākajā līmenī un balvu fonds kosmisks.
  • Tāpat paldies visiem "konkurentiem", jūs visi esat forši!

Individuāls paldies no manis, Aigara Garā, manam pāriniekam Gintam Irbem! Šīs bija smagākās mūsu sacensības mentāli, bet mēs nesalūzām! Paldies komandas biedriem Arvim Ančevskim un Martinam Vizbulim. Bija ļoti liels prieks atkal ar jums sadarboties šogad!

Sacensību video:


Apsveicu uzvarētājus, lielākais prieks par bijušajiem kolēģiem Edgaru Deičmani un Mārtiņu Tihanovu, ka arī Lowrance komandu!
Tas bija viens fantastisks pasākums, pa kuru tagad varēs runāt līdz nākamā gada kausam!
Ne asakas un tiekamies ūdeņos!

Kategorija: Parcopi.lv raksti | Pievienoja: parcopi (15.09.2020) | Autors: Aigars
Skatījumu skaits: 949 | Birkas: Lidaku cope, copes sacensības, predator cup, parcopi.lv, asaru cope, latvijas kauss spiningošanā, spiningošana no laivām | Reitings: 5.0/3 |
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
PROFILS
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:18.206.13.203
IEEJAS FOMA
Lietotāja vārds:
Parole:
SAVĒJIE
https://www.facebook.com/Lielais-Loms-108094701064355/

https://www.facebook.com/SarkandaugavasunTumsasKauss/

https://www.facebook.com/CMSBIEDRIBA/ http://www.vesturesklubs.lv/
VIETNES DRAUGI

Copyright Parcopi.lv © 2009Epasts: parcopi@parcopi.lv