Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Ziņas [340]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 4
Viesi: 3
Lietotāji: 1
Zivnieks
Sākums » Ziņas » Ziņas

Vislabāk ķērās līdakas un asari
[ ] 03.01.2012, 21:29

Vislabāk ķērās līdakas un asari

Noslēdzies "Staburaga” konkurss par pamatīgāko zivi 2011. gadā. Aizvadītajā gadā labi ķērušās līdakas, ir arī vērā ņemami karpu un asaru lomi. Labākie līdaku lomi vilkti Valsts svētku laikā novembrī.
Kā jau ierasts, lai noskaidrotu uzvarētāju, konkursam pieteikto zivju svaru salīdzinājām ar atbilstošās sugas Latvijas rekordzivs svaru. Tā loma izvilcējs, kura guvums rekordam bija vistuvāk vai to pārsniedza, arī uzvarēja.

Lielākā mūžā

Aizkrauklietis Vladimirs Ansons Daugavā, licencētās makšķerēšanas zonā lejpus Pļaviņu HES, augustā noķēra 14,2 kilogramus smagu karpu. Viņš arī ir mūsu konkursa uzvarētājs.

Veiksmīgais makšķernieks stāsta, ka lielā zivs uz gruntsmakšķeres āķa uzsprausto makaronu satvērusi ap desmitiem rītā. Pirms tam izdevies noķert trīs kilogramu smagus plaužus.

Kad lielā zivs pieķērusies, jau pirmajā mirklī viņa no spoles kā nieku notinusi vismaz 50 metru auklas, tad peldējusi lejup pa straumi. Tā kā "Ņeva” tipa spolei bija 150 metru auklas, nekas cits neatlika kā vien viņai sekot pa krastu. Makšķernieks nogāja vismaz 200 metru, līdz karpu izdevās pievilkt pie krasta un izcelt no ūdens. Zivs bija vairāk nekā metru gara.

Kāla ezers bija devīgs

Skrīverietim Kārlim Lapiņam oktobra nogalē Kāla ezerā izdevās noķert 1,48 kilogramus smagu asari. Zivis viņš meklēja dziļumā un ar vobleru velcēja aptuveni 10 — 11 metru dziļās vietās. Ap trijiem pēcpusdienā, auklas galā viņš sajutis spēcīgus rāvienus. Sākumā šķitis, ka pieķērusies pāris kilogramu smaga līdaka, taču, kad zivi izdevās pievilkt pie laivas, Kārlis bija pārsteigts par lielo asari. Kārlis Lapiņš konkursā ieguvis otro vietu.

Lieldienu rīta loms

Trešais ar 1,452 kilogramus smagu asari ir aizkrauklietis Jānis Bondars. Gandrīz pusotru kilogramu smagais loms noķerts necerot —  Lieldienu rītā  pastaigājoties gar Daugavu lejpus Lauces.  "No rīta nolēmu nedaudz pastaigāt gar upi un pamētāt spiningu, nebiju cerējis, ka noķeršu kaut ko nopietnu, bet izdevās,” saka Jānis. "Esmu  noķēris daudz lielu līdaku un samu, bet tik prāvu asari izvilku pirmo reizi.”
Asaris izvilkts ar padomju laikā ražotu spiningu un pīto auklu.
Atkārto pagājušās sezonas panākumu

Daudzesietis Jānis Dadzītis ar Daugavā noķerto 4,8 kilogramus smago mežavimbu — ceturtajā vietā, atkārtojot pagājušā gada rezultātu, kad viņš bija ceturtais ar piecus kilogramus smagu mežavimbu.

"Noķert mežavimbu nav tik vienkārši, viņa ir viena no gudrākajām un viltīgākajām zivīm. Jāzina ne tikai vieta, kur viņa mīt, bet arī zivs raksturs, upes plūdums un citi sīkumi. Makšķerēju jau 30 gadu, bet 20 no tiem aizraujos ar mežavimbu copi. Noķert četrus kilogramus smagu mežavimbu ir tas pats, kas no upes izvilkt desmit kilogramu smagu līdaku. Šo zivju ķeršana dos īpašu adrenalīna devu,” saka makšķernieks.

Decembra līdaka

Piektajā vietā ar 11,3 kilogramus smagu līdaku ir Aizkrauklietis Aleksejs Teļica. Prāvo zivi viņš noķēra 12. decembrī Daugavā, iepretim Aizkrauklei.

— Ar laivu iebraucām spiningot Pļaviņu HES ūdenskrātuvē, — saka veiksmīgais makšķernieks. — Todien ķērās visai labi. Bijām noķēruši jau vairākas trīs kilogramus smagas līdakas un vienu 4,5 kilogramu svarā. Tad aptuveni desmit metru dziļumā vobleru sakampa lielāka zivs. Tomēr pēc dažām minūtēm viņu izdevās iecelt laivā.

Breksis pretojas piecas minūtes

Veiksmīgāko sešnieku ar 2,8 kilogramus smagu breksi noslēdz aizkrauklietis Raimonds Anševics. Anševica kungs stāsta, ka makšķerējis Daugavā, aptuveni divus kilometrus lejpus Pļaviņu HES. Uz gruntsmakšķeres āķa bija uzsprausta slieka un mušu kāpuri. Torīt ķērušies nelieli, ap puskilogramu smagi plauži. Lielais "pieteicies” ap septiņiem no rīta — vienā mirklī nostiepa gruntsmakšķeres auklu un skandināja zvaniņu bez mitas. Pēc piecu minūšu cīņas zivs jau bija krastā.


Indulis Burka 01.01.2012. 12:35 www.staburags.lv

Kategorija: Ziņas | Pievienoja: copmanis78 | Birkas: Staburags, Līdakas, asari, daugava
Skatījumu skaits: 1045 | Lejuplāžu skaits: 0 | Reitings: 5.0/1 |
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:54.167.112.42
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv