Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Ziņas [340]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 9
Viesi: 9
Lietotāji: 0
Sākums » Ziņas » Ziņas

Uz līdakām Lobes ezerā
[ ] 02.12.2011, 13:38

Uz līdakām Lobes ezerāŠajā rudenī Lobes jeb Viskāļu ezerā ūdens līmenis turas neparasti zems. Tas ir tikai nedaudz augstāks par to, kāds bija vasaras karstajos mēnešos. Laivu bāzes "Vecbordzēni" turētājs Pēteris teic, ka šādi apstākļi ezerā jau daudzus gadus neesot pieredzēti.

Tomēr līdakas ķeroties ļoti labi. Tieši valsts svētkos diviem skrīveriešiem laimējies izvilkt dažus izcilus plēsoņu eksemplārus – lielākā svērusi gandrīz desmit kilogramus. Vēl viņiem tajā dienā trāpījušās astoņus un septiņus kilogramus smagas līdakas.

Arī ezera zivīgāko vietu pārzinātājs un pieredzējušais praktiķis Einārs Siliņš novembrī uz līdakām Viskālī devies vairākkārt un krastā braucis apmierināts. Nekādas dižās zobaines viņam noķert nepaveicās taču svarā līdz trijiem kilogramiem izdevies dabūt.

Kopīgā ekspedīcijā testēt ezera plašumus un pārbaudīt līdaku apetīti devāmies tieši pirms nedēļas. Laika pareģotāji nebija kļūdījušies. Pūta jestrs dienvids, brīžiem brāzmas viļņu galotnēs ganīja baltas putu aitiņas. Bijām ekipējušies ar spiningiem, stingro makšķeri ar lielāku pludu un pīckām ēsmas zivtiņu ķeršanai. Nodrošinājuši laivas ar diviem enkuriem, uzreiz devāmies uz ezera galu, kur ir upītes ieteka. Pavasarī un vasarā raudiņas, asarīšus un rudulīšus copei ar dzīvo zivtiņu iespējams noķert jebkur ezerā, taču vēlā rudenī mazās koncentrējoties tikai upes tuvumā. Tām seko arī līdakas, lai pilniem vēderiem sagaidītu ziemas sākumu. Sīkzivis neizdevās saķert tik ātri, kā gribētos. Tās meklējām aizvējā pie pašiem nokaltušo ūdens augu puduriem un ne pie katra cera raudiņas atradām. Gribu brīdināt citus copmaņus – iebarošana Lobes ezerā aukstā ūdenī ir tikai traucējošs faktors, mazās zivis momentā pazūd un jāmēģina tās ķert pie citām doņu saliņām. Kad spainī spirinājās pāris raudiņas, sariktējām līdaku copenes un, aizkabinot ēsmu aiz muguras spuras uz viena no vidēja izmēra trijžubura āķiem, metām to ar tādu nolūku, lai vējš pludu nedaudz nestu uz priekšu.

Einārs ķeršanai ar dzīvo iesaka izmantot pludu ar celtspēju no astoņiem līdz divpadsmit gramiem, lielāku un smagāku līdakas copes brīdī sajūtot un ēsmu atlaižot. Ezera upes gals ir samērā sekls, vēl ne visur ir nopuvušas un nogrimušas ūdenszāles, tāpēc optimālais ķeršanas dziļums ir apmēram 70 centimetri. Katrs aiz sava zāļu cera turpinājām pavairot raudiņu krājumu un ar vienu aci uzpasējām lielos pludus. Nepagāja ne desmit minūtes no iemešanas brīža, kad Eināram pirmā nopietnā cope. Viņš mierīgi, bez steigas paņēma līdacenes kātu, pietina lieko auklu un tikai tad, kad līdaka zem ūdens sāka kustību, piecirta. Kāta kūkums liecināja, ka viss darīts pareizi. Līdaka nebija neko liela, taču mēru tur. Pēc neilga laika turpat netālu sekoja cope, taču šoreiz bija trāpījusies krietni spēcīgāka plēsēja, tā parikti ievilka zāļu krūmā un atkabinājās. Arī manam kolēģim tikmēr lielā pluda sarkanā antena nozudusi. Pauzīte, piecirtiens un kilogramīgs līdacēns tika ie-
smelts ķeselē. Tā, pārbraucot no cera uz ceru, turpinājām līdaku meklējumus un tās ik pa laikam pieteicās. Dažas noķērām arī ar spiningu, par mānekli izmantojot nelielu gumijas zivtiņu. No vienas enkura stāvvietas gadījās izvilkt pat divas un trīs zaļsvārces, taču reti kura izrādījās garāka par 50 centimetriem. Pēcpusdienā Einārs tomēr savu panāca – dabūja trijnieci, mums ar kolēģi katram pa trijām ņemamām, vairākas nācās atsvabināt, lai paaugas. Vējš ar katru brīdi pieņēmās spēkā, un arī diena tuvojās vakarpusei. Kamēr tikām krastā, jau satumsa.

Secinājums viennozīmīgs, līdaku ezerā daudz, tās pārvietojas un aktīvi barojas. Pazīmes rāda, ka zobainās turpinās ķerties arī decembrī.

01.12.2011 ALDIS JERMAKS www.la.lv
Kategorija: Ziņas | Pievienoja: copmanis78 | Birkas: lobes ezers, Līdakas
Skatījumu skaits: 1880 | Lejuplāžu skaits: 0 | Reitings: 5.0/2 |
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:54.90.185.120
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv