Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Ziņas [340]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 2
Viesi: 2
Lietotāji: 0
Sākums » Ziņas » Ziņas

Tuvākajā laikā makšķerēšanas kartes piedāvās iegādāties internetā
[ ] 04.07.2011, 15:13

Tuvākajā laikā makšķerēšanas kartes piedāvās iegādāties internetā un izsludina atklātu konkursu par tiesībām 5gadus izplatīt makšķerēšanas kartes

Tuvākajā laikā makšķerēšanas kartes piedāvās iegādāties internetā

SIA "Leards", kas nodrošina makšķerēšanas karšu izplatīšanu valstī, jau tuvākajā laikā piedāvās iegādāties makšķerēšanas karti interneta vietnē "www.makskeresanaskarte.lv".
30.jūnijā Zemkopības ministrijā (ZM) tika prezentēta makšķerēšanas karšu tirdzniecības vietne internetā. "Leards" valdes loceklis Rolands Grīslis informēja, ka tirdzniecības sistēmā ir izstrādāta un līdzko tā būs saskaņota ar Valsts datu inspekciju un parakstīti grozījumi līgumā ar ZM Zivsaimniecības departamentu, makšķerēšanas karti varēs iegādāties internetā un tas varētu notikt aptuveni mēneša laikā.
Arī internetā būs iespējams iegādāties makšķerēšanas karti vienam gadam desmit latu vērtībā un trīs mēnešiem - piecu latu vērtībā. Internetā makšķerēšanas karti varēs iegādāties 24 stundas septiņas dienas nedēļā. Interneta vietne izstrādāta latviešu, krievu un angļu valodā, lai to varētu lietot arī ārvalstnieki.
Tirdzniecības sistēmas izstrādātāja SIA "City Credit" valdes priekšsēdētājs Kārlis Andersons informēja, ka makšķerniekam, lai iegādātos karti šajā pat interneta vietnē vajadzēs izlasīt makšķerēšanas noteikumus, ievadīt savu vārdu, uzvārdu, personas kodu un e-pastu. Ārvalstniekiem personas koda vietā vajadzēs ievadīt cita personu apliecinoša dokumenta reģistrācijas numuru.
Norēķināties par karti varēs "Swedbank" internetbankā vai arī ar bankas maksājumu kartēm. Pēc tam, kad pirkums būs apmaksāts, uz pircēja mobilā tālruņa numuru pienāks īsziņa, kas apliecinās, ka pirkums ir bijis veiksmīgs, un uz e-pastu tiks nosūtīta makšķerēšanas karte, kurā būs redzams kartes numurs un derīguma termiņš. Sākotnēji plānots, ka karti vajadzēs izdrukāt un ņemt līdzi, dodoties makšķerēt, un vajadzības gadījumā uzrādīt inspektoram kopā ar personu apliecinošu dokumentu, taču nākotnē paredzēts, ka makšķernieks inspektoram varēs uzrādīt tikai kartes numuru.
Savukārt inspektori pārliecināties par elektroniskās makšķerēšanas kartes autentiskumu varēs, nosūtot kodu karšu reģistram. Visas iegādātās kartes tiks reģistrētas un pieeja reģistram būs "Leards" un ZM Zivsaimniecības departamenta atbildīgajām amatpersonām.
Grīslis uzsvēra, ka, iegādājoties makšķerēšanas karti internetā, nebūs papildu izdevumu, jo visus izdevumus segs "Leards". Viņš patlaban nevarēja nosaukt konkrētu summu, kas ieguldīta jaunās tirdzniecības sistēmas izveidē, jo pakalpojums vēl tiek pilnveidots.
Savukārt ZM Zivsaimniecības departamenta direktora vietnieks Ričards Derkačs teica, ka šīs sistēmas izveidē valsts nav ieguldījusi budžeta līdzekļus.
Paralēli saglabāsies arī papīra formāta makšķerēšanas karšu tirdzniecība vairāk nekā 1200 tirdzniecības vietās.
Runājot par to, vai kādreiz makšķerēšanas karti varētu iegādāties vienai dienai, vai vienai nedēļai, Derkačs stāstīja, ka patlaban Makšķerēšanas noteikumi nosaka, ka ir divu veidu kartes - trijiem mēnešiem un gadam. "Makšķerēšanas karte ir atļauja izmantot Latvijas zivju resursus noteiktu laika posmu. Kādreiz makšķernieku vidū ir bijusi diskusija par to vai būtu nepieciešams ieviest karti īsākam termiņam - vienai dienai, taču būtu grūti aprēķināt maksu vienas dienas kartei," teica Derkačs.
Patlaban tiek nodrukāti 50 000 gada makšķerēšanas karšu un 70 000 mēneša karšu. 70% ieņēmumu no karšu pārdošanas nonāk Zivju fondā, bet 30% saņem "Leards". Pērn Zivju fonds no makšķerēšanas kartēm ieguva nepilnus 300 000 latu, kas tiek tērēti, lai atjaunotu zivju resursus, Valsts vides dienesta (VVD) Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes inspektoriem, sabiedriskajām organizācijām un pašvaldību pilnvarotajām personām, kas uzrauga makšķerēšanas noteikumu ievērošanu, tāpat šis finansējums tiek novirzīts, lai Latvijas makšķernieki varētu piedalīties starptautiskās sacensībās.
VVD Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes direktora vietnieks Nikolajs Liskins stāstīja, ka 2010.gadā inspektori noformējuši 2000 protokolus par makšķerēšanas noteikumu neievērošanu un katrs desmitais makšķernieks centies atrunāties, ka viņam nav bijusi iespēja karti iegādāties. "Manuprāt, šī jaunā tirdzniecības sistēma ļaus samazināt to makšķernieku skaitu, kuriem līdz šim nebija iespēju iegādāties karti," teica Liskins.
ZM līgums par makšķerēšanas karšu izplatīšanu ar "Leards" beigsies šī gada beigās. Derkačs norādīja, ka tiks organizēts atklāts konkurss par makšķerēšanas karšu izplatīšanu, taču "Learda" izstrādātā karšu pārdošana internetā noteikti nebūs priekšrocība, jo šāda prasība tiks izvirzīta visiem pretendentiem.
"Leards" sola "www.makskeresanaskarte.lv" reklamēt makšķernieku portālos, kā arī kaimiņvalstīs.
Pieredzējis makšķernieks Normunds Grabovskis atzina, ka jaunā sistēma ir solis uz priekšu un daudzi makšķernieki to sen ir gaidījuši. Viņš zināja stāstīt, ka makšķerēšanas karšu tirdzniecību katrā valstī organizē citādāk un nav vienas unikālas sistēmas, ko varētu pielāgot arī Latvijas vajadzībām. "Šīs piedāvājums izskatās, ka būs ērts un vienkārši lietojams tiem makšķerniekiem, kuri izmanto internetu," teica Grabovskis.

Izsludina atklātu konkursu par tiesībām 5 gadus izplatīt makšķerēšanas kartes

Zemkopības ministrija (ZM) izsludinājusi atklātu konkursu par tiesībām izplatīt makšķerēšanas kartes Latvijas teritorijā no 2012.gada līdz 2016.gadam, liecina informācija ZM mājaslapā.
Pieteikumi jāiesniedz līdz 2011.gada 23.augustam plkst.11 ZM. Pieteikumus atvērs 23.augustā uzreiz pēc pieteikuma termiņa beigām.
Pretendentam ir jābūt vismaz trīs gadu pieredzei jebkura veida karšu izplatīšanā, apjoms - vismaz 30 000 karšu gadā.
Tam jāspēj nodrošināt ZM izsniegto tipogrāfijā izgatavoto orientējoši 350 000 līdz 500 000 divu veidu - gada un trīs mēnešu - makšķerēšanas karšu izplatīšanu Latvijas teritorijā laika periodā no 2012.gada līdz 2016.gadam, ar nosacījumu, ka viena gada laikā izplatīšanas daudzumam jābūt ne mazākam par 70 000 makšķerēšanas kartēm.
Tipogrāfijā izgatavotās makšķerēšanas kartes pretendentam būs jāizplata visā Latvijas teritorijā, slēdzot apakšlīgumus ar juridiskām un fiziskām personām, tostarp ar makšķerēšanas piederumu veikaliem, sabiedriskajām makšķerēšanas organizācijām, biedrībām, klubiem un citām organizācijām.
Pretendentam būs jāspēj nodrošināt makšķerēšanas karšu iegādi internetā, izveidojot un uzturot attiecīgu mājaslapu latviešu, krievu un angļu valodās. Mājaslapa pēc pieciem gadiem, beidzoties līgumam, pāriet ZM īpašumā. Internetā makšķerniekiem ir jānodrošina iespēja iegādāties pēc dizaina identiskas tipogrāfijā izgatavotajām trīs mēnešu un gada makšķerēšanas kartēm. Uz internetā iegādātās kartes ir jābūt uzdrukātam makšķernieka vārdam, uzvārdam, personas kodam, kartes unikālajam numuram un kartes derīguma termiņam. Jānodrošina iespēja apmaksāt kartes iegādi un saņemt apstiprinājumu, kā arī izdrukāt un lejupielādēt iegādāto makšķerēšanas karti.
Tirdzniecības sistēmas internetā uzturētājiem būs jānodrošina inspektoriem nepieciešamības gadījumā ir iespējams pārbaudīt internetā iegādāto karšu autentiskumu, jābūt ievietotai informācijai par makšķerēšanas kartes lietošanas nosacījumiem.
Tāpat būs jānodrošina reklāmas pasākumi presē, radio, televīzijā un cita darbība šajā jomā, kā arī reklāmas plakātu izgatavošana un izvietošana makšķerēšanas karšu izplatīšanas un citās vietās.
Konkursa uzvarētajam būs jānodrošina ziņu apkopošana reizi ceturksnī par makšķerēšanas karšu realizāciju un ar to saistītām problēmām un šo ziņu iesniegšana kopā ar attiecīgu finansiālo atskaiti to izskatīšanai Zivju fonda padomē.
Konkursa uzvarētājam par realizētajām makšķerēšanas kartēm valsts pamatbudžeta ieņēmumos Zivju fonda veidošanai būs jāieskaita ne mazāk kā 70% no karšu pārdošanas ieņēmumiem, savukārt karšu izplatītāja rīcībā paliks ne vairāk kā 30% no ieņēmumiem.
Kā ziņots, šī gada 31.decembrī beigsies ZM līgums ar SIA "Leards", kas nodrošina makšķerēšanas karšu izplatīšanu valstī kopš 2007.gada. "Leards" sadarbībā ar SIA "City Credit" ir izstrādājis un jau tuvākajā laikā piedāvās iegādāties makšķerēšanas karti interneta vietnē "www.makskeresanaskarte.lv".
Šonedēļ, prezentējot makšķerēšanas karšu tirdzniecības vietni internetā, ZM Zivsaimniecības departamenta direktora vietnieks Ričards Derkačs norādīja, ka "Learda" izstrādātā karšu pārdošana internetā noteikti nebūs priekšrocība, jo šāda prasība tiek izvirzīta visiem pretendentiem.
Patlaban ir iespējams iegādāties makšķerēšanas karti trijiem mēnešiem par pieciem latiem un gadam par desmit latiem 1200 tirdzniecības vietās visā Lavijā.

LETA / 4.jūlijs 2011, 10:49


Kategorija: Ziņas | Pievienoja: parcopi | Birkas: Makšķerēšanas kartes
Skatījumu skaits: 1859 | Lejuplāžu skaits: 0 | Komentāri: 3 | Reitings: 5.0/1 |
Komentāru kopskaits: 3
3 Pavel   (22.10.2013 12:02)
A vot u menja narisovalasj problemka s etoj kantoroj po prodazi kartocek cerez NET . Kupil kartu drugu , deneg so sceta snjali , a kod karti tak i ne dosel do menja . A na segodnjasnij denj karta uze ne nuzna . Tepjerj ne mogu ni dengi vernutj , ni dozvonica do nix . Vot ne xotelosj bi obrasjaca k zasite prav potrebitelja , no eto delo principa .

2 Johnny_Bravo   (05.07.2011 08:32)
Ka tik SIA "Leards" nav kāda izredzēta savējo kompānija....

1 kreisais   (04.07.2011 22:14)
Ceram, ka būs pozitīvas izmaiņas saistībā ar mk :)

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:54.162.159.33
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv