Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Ziņas [340]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 4
Viesi: 4
Lietotāji: 0
Sākums » Ziņas » Ziņas

Rosina atcelt makšķernieku licences
[ ] 16.01.2012, 17:44

Rosina atcelt makšķernieku licences


Makšķernieki sarosījušies mainīt licencēšanas noteikumus, kas ierobežo un sadārdzina viņu piekļuvi upēm un ezeriem Latvijā. Lai gan atbildīgās institūcijas nav pret, tomēr atzīst, ka viedokļu un interešu ir tik daudz, ka vienotu risināju atrast ir teju neiespējami. Tikmēr citi norāda, ka nevis licencēšana, bet mazie zivju resursi ir primārais, pie kā jāstrādā.

Gandrīz 200 cilvēku interneta platformā manabalss.lv parakstījušies par to, ka licencēšana, kas ierobežo piekļuvi upēm un ezeriem un paplucina makšķernieku maciņus būtu jāpārtrauc. Runa ir par licencēm, ko izsniedz ūdenstilpņu pārvaldītāji un par ko jāmaksā līdzās makšķerēšanas atļaujai. Makšķernieku radošais klubs uzskata, ka ūdenstilpnēm jābūt publiski pieejamām visiem un iekasētā nauda nenes labumu: ezeri un upes bieži ir slikti apsaimniekoti, trūkst vienotu noteikumu un kontroles. Kluba valdes loceklis Mārtiņš Vanags gan atzīst, ka iniciatīva nenozīmē, ka absolūti no licencēšanas jāatsakās tomēr cer, ka tā var uzsākt plašāku diskusiju.

Zemkopības ministrijā gan norāda, ka makšķernieku domas ir atšķirīgas, tāpat kā to pārstāvošās organizācijas. Zivju departamenta vadītājs Normunds Riekstiņš skaidro, ka ja makšķerniekus neapmierina vides sakārtotība, tad par to jāziņo apsaimniekotājam: pašvaldībai vai īpašniekam. Tomēr uzsver, ka pilnībā no šīs kārtības attiekties nav iespējams. Riekstiņš skaidro, lai ieviestu vienotu struktūru, kas vienoti arī pārrauga ezerus un upes šādi būtu jāveido no jauna, bet naudas nedz izveidei, nedz uzturēšanai un arī inspekcijai nav. Tāpēc lielāku lomu kontrolē varētu uzņemties pašvaldības.

Makšķernieki atzīst, ka jautājums par to, vai maksāt par atļauju saistīts ar katra paša iespējām samaksāt, kā arī bieži vien gan piederumi, gan ceļš un mājvieta izmaksā krietni vairāk nekā pati atļauja.

Tikmēr makšķernieks Valdis Holbergs uzsver, pirmkārt jādomā par zivju resursiem.

Izmaksas par atļauju ķert zivis upē vai ezeros atšķiras no dažiem latiem līdz pārdesmit, tāpat arī ienākumi no makšķerniekiem var būt dažu desmitu latu apmērā gadā līdz pat tūkstošiem. Arī idejas īstenotāji uzskata, ka jāatrod risinājums gan lai būtu pieejami ūdeņi gan pensionāriem, gan arī tiem, kas gatavi maksāt, kā arī jādomā par to, kā šī nauda uztur zivju resursus un apkārtējo vidi, neļaujot to monopolizēt.

2012.01.14. Anna Platpīre www.latvijasradio.lvKategorija: Ziņas | Pievienoja: Boroda | Birkas: LM, licence, makšķerēšana, MK
Skatījumu skaits: 674 | Lejuplāžu skaits: 0 | Reitings: 5.0/2 |
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:54.224.166.141
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv