Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Ziņas [340]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 8
Viesi: 6
Lietotāji: 2
Zivnieks, jkalvitis
Sākums » Ziņas » Ziņas

Rosina ar likumu aizliegt cilvēkiem atrasties uz ledus
[ ] 13.02.2012, 20:00

Rosina ar likumu aizliegt cilvēkiem atrasties uz ledus

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais (LPP/LC) šodien Rīgas pašvaldības policijas (RPP) ūdenslīdēju-glābēju treniņu laikā aktualizējis jautājumu par iespējamām izmaiņām likumdošanā, aizliedzot cilvēkiem uzturēties uz ledus.

Patlaban normatīvie akti vien liedz ar autotransportu braukt pa ledu, taču par cilvēkiem nekas nav teikts. Turlais uzskata, ka ik gadu tiek tērēti daudz resursu, lai glābtu no noslīkšanas neapdomīgus cilvēkus. Šajā jautājumā daudz tālāk esot tikusi Igaunija, tādēļ nolemts konsultēties ar kaimiņvalsts atbildīgajiem dienestiem, kā šo jautājumu pareizāk noregulēt, pastāstīja Rīgas Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Tīmane.

Ķīšezerā, pie glābšanas stacijas Pāvu ielā 16, šodien notika RPP ūdenslīdēju-glābēju treniņi ziemas apstākļos, kas noritējuši veiksmīgi - inscenētā cilvēka ielūšana ledū un viņa glābšana izdevusies.

Treniņu laikā tiks inscenēts nelaimes gadījums, cilvēkam ielūstot ledū, un skaidrota glābēja rīcība palīdzības sniegšanā cietušajam.

RPP glābēji ziemas periodā ikdienā regulāri apseko ūdenstilpes, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un makšķerēšanas noteikumu uzraudzību, kā arī uzraudzītu cilvēku drošību uz ledus saistībā ar ielūšanas un arī nosalšanas gadījumiem īpaši aukstajā laikā.

Pašvaldības policija īpaši uzrunā bērnu vecākus un aicina vecākus pievērst uzmanību bērnu brīvā laika pavadīšanas veidiem, uzraudzīt savu bērnu izklaides un atturēt no izpriecām uz ledus, jo neatkarīgi no laika apstākļiem ledus ir drošs vienīgi tad, ja uz tā nekāpj, uzsver speciālisti.

RPP glābēji ar izglītojošām lekcijām apmeklē skolēnus Rīgas mācību iestādēs un drošības lekciju laikā bērniem un jauniešiem skaidro drošības noteikumus un rīcību, atrodoties ūdenstilpju tuvumā vai pamanot nelaimes gadījumu uz ledus.

LETA 13.02.2012., 17:55


Kategorija: Ziņas | Pievienoja: copmanis78 | Birkas: rosina aizliegt atrasties uz ledus, zemledus makšķerēšana, likumu
Skatījumu skaits: 821 | Lejuplāžu skaits: 0 | Komentāri: 2 | Reitings: 5.0/1 |
Komentāru kopskaits: 2
2 Babūns   (13.02.2012 20:31)
dusma

1 Anatolijs   (13.02.2012 20:05)
Slimiķi!

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:54.167.112.42
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv