Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Ziņas [340]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 8
Viesi: 6
Lietotāji: 2
Zivnieks, parcopi
Sākums » Ziņas » Ziņas

Ratnieku ezerā tiks ielaisti 10 000 līdaku mazuļu
[ ] 04.07.2011, 14:26

Ratnieku ezerā tiks ielaisti 10 000 līdaku mazuļu

Zivju fonda padomē atbalstīts Līgatnes novada domes projekts, kas paredz šogad Ratnieku ezerā ielaist 10 000 līdaku mazuļu, aģentūra LETA noskaidroja novada domē.
Projekta "Zivju resursu pavairošana, atražošana un dažādošana Ratnieku ezerā" mērķis ir Ratnieku ezera zivju resursu pavairošana, radot vietējiem iedzīvotājiem pievilcīgu dzīves telpu, kā arī palielinot makšķerēšanas un vides tūrisma attīstības iespējas Latvijā.
2007.gadā sadarbībā ar Latvijas Zivju Resursu Aģentūru tika izstrādāti "Ratnieku ezera zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumi", kuros dots ezera raksturojums un vadlīnijas iespējamai izmantošanai. Ratnieku ezera ūdens virsmas platība ir 44 hektāri, un tas pieder pie publiskajiem ūdeņiem. Balstoties uz šo pētījumu, Ratnieku ezera barības bāze ir raksturota kā bagātīga, un līdz ar to zivju mazuļi un zivis ar barību ir nodrošinātas.
Lai nodrošinātu Ratnieku ezera efektīvu izmantošanu racionālas rūpnieciskās zvejas un makšķerēšanas organizēšanai, ir jāveic zivju krājumu pavairošana. Zivju krājumu pavairošana nepieciešama vai nu vienā gadā vairākām zivju sugām, vai arī katrai atsevišķai zivju sugai dažādos gados.
2009.gadā ar Zivju fonda atbalstu ezerā tika ielaisti 20 tūkstoši līdaku kāpuru un četri tūkstoši zandarta mazuļu. 2010.gadā pašvaldība par saviem līdzekļiem veica zivju resursu papildināšanu, ezerā ielaižot 20 tūkstošus līdaku kāpuru un divus tūkstošus zandartu mazuļu.
Lai atjaunotu zivju krājumus un nostiprinātu jaunizveidoto zivju krājumu populāciju, arī turpmāk nepieciešams mākslīgi pavairot zivju mazuļu krājumus.
Zivju fonda atbalsta finansējums šim projektam ir 2440 lati.

LETA / 4.jūlijs 2011, 10:43

Kategorija: Ziņas | Pievienoja: parcopi | Birkas: Līdakas, zivju ielaišana, Ratnieku ezers
Skatījumu skaits: 1378 | Lejuplāžu skaits: 0 | Reitings: 5.0/1 |
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:54.235.48.106
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv