Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Ziņas [340]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 3
Viesi: 3
Lietotāji: 0
Sākums » Ziņas » Ziņas

"Makšķernieku radošais klubs" mudina Vējoni pārbaudīt Kauliņas upes mākslīgā uzpludinājuma projekta apstiprināšanu
[ ] 18.05.2011, 22:58


"Makšķernieku radošais klubs" mudina Vējoni pārbaudīt Kauliņas upes mākslīgā uzpludinājuma projekta apstiprināšanu


"Makšķernieku radošais klubs" atklātā vēstulē aicina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Raimondu Vējoni (ZZS) izvērtēt ne tikai projekta apstiprināšanu Karvas mazās hidroelektrostacijas (HES) būvniecībai uz Vaidavas upes, bet arī iecerēto projektu Kauliņas upē, uz kuras tiek plānots veidot mākslīgu uzpludinājumu.
Kā aģentūru LETA informēja "Makšķernieku radošais klubs" valdes loceklis Mārtiņš Vanags, līdzīgs gadījums Vaidavas upei ar mazā HES būvniecību ir vērojams arī Kurzemē nelielajā Kauliņas upē, uz kuras tiek plānots veidot mākslīgu uzpludinājumu. Uzpludinājuma projekta realizācijas nolūkos jau patlaban ir realizēta kailcirte Kauliņas upes krastos, kas būtiski ietekmē ūdens temperatūru un iznīcina biotopus ar pastāvošo floru un faunu.
"Makšķerniekus un dabas draugus arvien vairāk satrauc Latvijas upēs notiekošais. Pēdējās dienās plaši izskanējis ir gadījums par mazās hidroelektrostacijas būvniecību uz Vaidavas upes, kā rezultātā tiks iznīcināti vērtīgi biotopi ar Latvijā samērā reti sastopamām zivju sugām - alatām un strauta forelēm. Bez tam HES uzpludinājuma ievērojamā teritorija, mūsuprāt, ne tikai tieši ietekmēs blakus esošus biotopus ar raksturīgajiem aizsargājamajiem augiem putniem kā arī zivīm, bet, iespējams, pateicoties būtiskai ūdens sasilšanai un iztvaikošanai, vasaras periodā negatīvi ietekmēs Vaidavas upi kopumā," vēstulē pauž Vanags.
Saistībā ar šiem abiem projektiem rodas jautājums, vai ir veikta būvniecības ieceres kvalitatīva sabiedriskā apspriešana un vai vietējie iedzīvotāji ir informēti par notiekošo pēc būtības.
"Mums ir pamatotas šaubas, vai no minētajiem projektiem būs kāds sabiedrisks vai ekonomisks ieguvums. Drīzāk šķiet, ka patiesie labuma guvēji būs vien pāris cilvēki, kuri, pēc būtības, noplicinot Latvijas dabas resursus, peļņu gūst no "pārējo maciņiem" uz obligātā elektroenerģijas iepirkuma rēķina, reizē nenesot teju nekādu ekonomisku pienesumu vietējām pašvaldībai un sabiedrībai kopumā. Ar šo mēs nevēršamies pret saimniecisko darbību kā tādu, bet vēršam uzmanību uz, mūsuprāt, acīmredzamu nesamērību starp vērtīgu biotopu un upes iznīcināšanu un valstiski ekonomisko izdevīgumu," uzsver "Makšķernieku radošais klubs" valdes loceklis.
"Makšķernieku radošais klubs" mudina Vējoni detalizēti un rūpīgi izvērtēt un pārbaudīt abu projektu apstiprināšanas un saskaņošanas dokumentāciju, kā arī ekonomisko un sabiedrisko ieguvumu pamatojumu. Ministrs tiek lūgts veikt arī nepieciešamos pasākumus, lai zivīm, to nārstam un migrācijai nozīmīgo upju ietekmējošās būves būtu iespējams celt tikai tādā gadījumā, ja pozitīvi ekonomiskie un sabiedriskie labumi tiks iegūti vismaz reģiona līmenī nozīmīgos rādītājos.
Jau ziņots, ka Vējonis uzdevis ministrijas speciālistiem izvērtēt, vai būvatļauja Karvas mazajai HES uz Vaidavas upes pagarināta likumīgi. Ministrs uzskata, ka notikušais ir rūpīgi jāizvērtē, jo, lai arī formāli Vaidavas upe un konkrētais posms nav īpaši aizsargājamā dabas teritorija, var tikt nodarīti neatgriezeniski zaudējumi dabai.
"TV3" raidījumā "Nekā personīga" iepriekš tika vēstīts, ka Alūksnes novadā pie Alsviķiem, uz vienas no tā dēvētajām lašupēm, top jauna HES. HES dambis tiek būvēts pāri foreļu un alatu nārsta vietām. Projekts paredz appludināt vairākus upes līkumus, izveidojot 44 hektārus lielu ūdenskrātuvi.

LETA / 18.maijs 2011, 11:27

Kategorija: Ziņas | Pievienoja: parcopi | Birkas: MRK
Skatījumu skaits: 1075 | Lejuplāžu skaits: 0 | Reitings: 5.0/1 |
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:34.228.30.69
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv