Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Ziņas [340]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 7
Viesi: 6
Lietotāji: 1
Zivnieks
Sākums » Ziņas » Ziņas

Pārgalvīgiem zemledus makšķerniekiem būs jārēķinās ar naudas sodu
[ ] 13.01.2016, 14:42

Pārgalvīgiem zemledus makšķerniekiem būs jārēķinās ar naudas sodu

Personām, kuras atrodas uz ledus laikā, kad tas ir īpaši bīstami, varēs piemērot administratīvo sodu. Ieviest administratīvo atbildību personām, kuras pārkāps pašvaldību noteikto aizliegumu atrasties uz ūdenstilpju ledus iekšzemē vai jūras piekrastē, paredz grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Tie otrdien, 12.janvārī, pirmajā lasījumā atbalstīti Saeimas Juridiskajā komisijā.

Par šādu pārkāpumu paredzēts izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz 70 eiro.

“Lai arī dažas pašvaldības jau patlaban savos saistošajos noteikumos paredzējušas iespēju sodīt cilvēkus, kuri uz ledus kāpj paaugstinātas ledus bīstamības periodā, jaunais regulējums ļaus problēmu risināt kompleksi valsts līmenī. Īpaši svarīgi tas ir attiecībā uz pārgalvīgiem zemledus makšķerniekiem, kuri riskē ar savu dzīvību. Turklāt viņu glābšanas operācijas prasa ievērojamus valsts dienestu resursus,” norāda par likumprojekta virzību atbildīgās Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Ņemot vērā, ka būtu sarežģīti noteikt vienu atbildīgo iestādi, kura paredzētu aizliegumu atrasties uz ledus visā valsts teritorijā, to varēs darīt katra pašvaldība savā administratīvajā teritorijā. Tieši pašvaldības vislabāk pārzina savā teritorijā esošās ūdenstilpes un to īpatnības. Noteikt vienotu aizliegumu visā valstī nebūtu racionāli, arī ņemot vērā dažādos laika apstākļus dažādos reģionos.

Patlaban divas pašvaldības – Rīga un Jūrmala – jau nosaka paaugstinātas ledus bīstamības periodu attiecīgās pilsētas administratīvās teritorijas publiskajās ūdenstilpēs. Par šī perioda neievērošanu attiecīgās pašvaldības saistošie noteikumi paredz administratīvo atbildību.

Jaunā kārtība pašvaldībām, kuras vēlas regulēt atrašanos uz ledus, aiztaupīs nepieciešamību izdot attiecīgus saistošos noteikumus.

Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas sniegto informāciju uzturēšanās uz nedroša ledus ik gadu ir par iemeslu vidēji 20 cilvēku bojāejai.

www.la.lv

Kategorija: Ziņas | Pievienoja: copmanis78 | Birkas: ledus bīstamības periods
Skatījumu skaits: 729 | Lejuplāžu skaits: 0 | Komentāri: 3 | Reitings: 5.0/1 |
Komentāru kopskaits: 3
1
3 kreisais   (13.01.2016 18:33)
Dīvains lēmums. Kaut gan skatoties cik kompetenti to traktēs pārbaudītāji.....
Ja jau tiešām sodīs tikai tad, kad tiešām nevajadzētu līst uz ledus, tad vēl tā......bet šis likums paver iespēju arī savādākiem gadījumiem....

0
2 parcopi   (13.01.2016 14:59)
Es kā rīdzinieks jau esmu pieradis, ka ir periodi, kad nevar atrasties uz ledus. Bet vispār man ar nepatīk, ka pašam nav rīcības brīvības. Katrs pats var izvērtēt cik vērta ir viņa dzīvība un kāpt, nekāpt uz ledus svilpo

1 urmaas   (13.01.2016 14:53)
Viens no tizlākajiem likumiem. Tad vasarā jāaizliedz visiem peldēties bez glābšanas vestēm jo tieši vasarās noslīks vairāk kā ziemā, utt. "Liegums uz ledus" varētu būt tikai un vienīgi kā informējoš pasākums, ka ledus vēl ir nedroš. Bet kā jau Latviā-viss balstās uz sodiem. Katrs pats atbild par savu drošību.

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:52.201.244.140
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv