Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Ziņas [340]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Sākums » Ziņas » Ziņas

Par makšķerēšanu no laivas
[ ] 03.05.2014, 11:32

Rīgas Pašvaldības policijas aicinājums makšķerniekiem un ūdens atpūtas cienītājiem

 

Saskaņā ar makšķerēšanas noteikumiem, no 1.maija ir atļauta makšķerēšana no peldlīdzekļiem.

Taču policija atgādina par izņēmumu saistībā ar ezerā ligzdojošo ūdensputnu aizsardzību, kas paredzēts šobrīd spēkā esošajos Rīgas domes saistošajos noteikumos „Juglas ezera apsaimniekošanas noteikumi” - Juglas ezerā visu gadu ir aizliegts izmantot motorizētos ūdens transportlīdzekļus - ūdens motociklus, motorlaivas, kuterus un katamarānus, kā arī laikā no 15.marta līdz 30.jūnijam Juglas ezerā ir aizliegta arī ūdens velosipēdu, vējdēļu, jahtu un airu laivu izmantošana.

Lai atpūta uz ūdeņiem būtu pilnvērtīga, svarīgi atcerēties ne tikai makšķerēšanas noteikumos noteikto atļauto zivju lomu izmērus un apjomu, bet arī drošas kuģošanas nosacījumus.

Saskaņā ar noteikumiem, sportam un atpūtai paredzētajiem kuģošanas līdzekļiem, kuru garums ir no 2,5 līdz 24 metriem, kurus neizmanto komerciālos nolūkos un kuriem nav profesionālas apkalpes, jābūt aprīkotiem ar drošības aprīkojumu un glābšanas līdzekļiem.

Rīgas Pašvaldības policija aicina, atbilstoši konkrētajai situācijai, ar nepieciešamajiem drošības līdzekļiem aprīkot gan kuģošanas līdzekli, gan ikvienu tā lietotāju, īpašu vērību veltot bērniem, proti, obligāts nosacījums, atrodoties atpūtas kuģī bērniem līdz 12 gadu vecumam jābūt tērptiem atbilstoša izmēra glābšanas vestēs.

Šīs drošības prasības attiecas uz ikvienu atpūtas kuģa vadītāju, tai skaitā arī uz nomā ņemto laivu lietotājiem. 

Savukārt, atpūtas kuģu iznomātājiem noteikumos noteikts nodrošināt nomniekam instruktāžu par kuģošanas līdzekļa drošu izmantošanu un drošības aprīkojumu. Nododot kuģošanas līdzekli lietošanai noteiktā akvatorijā, iznomātājs iepazīstina nomnieku ar satiksmes kārtību akvatorijā un tās īpatnībām kā atvari, straumes, neapzīmētu peldvietu atrašanās vietas u.tml.

Par kuģošanas līdzekļu pareizu izmantošanu atbildīgs ir tā vadītājs un, nomājot kuģošanas līdzekli, ir tiesīgs iznomātājam pieprasīt skaidrojumu par drošu kuģošanu, kā arī drošības aprīkojumu. Ja iznomātajam peldlīdzeklim drošības aprīkojuma nav, jāizmanto paša kuģotāja aprīkojums.

Lai arī par noteikumu neievērošanu ir paredzēts sods, svarīgākais ārkārtas situācijās ir pašu kuģošanas līdzekļu lietotāju drošība.

Informācijai

2014.gadā, apsekojot Rīgas pilsētas ūdenstilpes, īpaši pastiprinot patrulēšanu zivju nārsta laikā pavasarī, Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki aizturēja septiņas personas, kuras neievēroja rūpnieciskās zvejas noteikumu prasības, atrada un izņēma 142 nelikumīgus zvejas rīkus, kuru kopējais garums ir 6029 metri, kā arī kopumā ūdenstilpēs pārbaudīja 793 makšķerniekus.

2013.gadā visa gada garumā par rūpnieciskās zvejas noteikumu neievērošanu Rīgas pilsētas ūdenstilpēs tika aizturētas 33 personas, atrasti un izņemti 487 nelikumīgi zvejas rīki, kuru kopējais garums ir 16399 metri, kā arī kopumā ūdenstilpēs pārbaudīti 3408 makšķernieki.

Ikviens ūdens atpūtas cienītājs un dabas mīļotājs, konstatējot iespējamos makšķerēšanas un zvejniecības noteikumu pārkāpumus Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā esošajās ūdenstilpēs, aicināts jebkurā diennakts laikā nekavējoties informēt par novēroto Rīgas Pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes dežūrdaļu, zvanot uz tālruņa numuriem 67026868, 112 vai 110.

Lai jaukas brīvdienas un  „ne asakas”!

Rīgas Pašvaldības policijas

Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības

pārvaldes priekšnieks

Edgars Rudzītis

Kategorija: Ziņas | Pievienoja: parcopi | Birkas: makšķerēšana no laivas
Skatījumu skaits: 2362 | Lejuplāžu skaits: 0 | Reitings: 5.0/1 |
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:54.162.159.33
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv