Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Ziņas [340]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 3
Viesi: 3
Lietotāji: 0
Sākums » Ziņas » Ziņas

Noskaidro labākos Latvijas karpu makšķerniekus
[ ] 21.08.2012, 20:11

Noskaidro labākos Latvijas karpu makšķerniekus

Vallē, atpūtas kompleksā "Makšķernieku paradīze”, svētdien noslēdzās Latvijas čempionāta karpu makšķerēšanā finālsacensības tajā uzvarēja komanda "MB Carp Collections 2” kurai izdevās noķert 19 karpu, kuras svēra 101,25 kilogramus.

Sacensības sākās jau ceturtdien, kad komandas izlozēja makšķerēšanas sektorus. Jau tobrīd komandas "MB Carp Collections 2”  pārstāvjiem uzsmaidīja veiksme, jo viņi izlozēja vienu no labākajiem sektoriem.

Sacensību galvenais tiesnesis Agris Rāgs "Staburagam” pastāstīja, ka šogad "Makšķernieku paradīzē” notika gan divi pusfināli, gan fināls. Iepriekšējos gados kāds no posmiem organizēts arī Viešūra (Kaķīša) ezerā, taču šogad šai atpūtas bāzei mainās īpašnieki, tāpēc visas sacensības notiek Vallē.

Sacensības ilgst trīs dienas. Katrai komandai ir četras ar mata sistēmu aprīkotas makšķeres. Ēsmu parasti "nogādā” 100 līdz 120 metru no krasta. Tur arī iebaro, izmantojot speciālas palīgierīces. Zivis sver četras piecas reizes diennaktī un ieskaitei pieņem par 2,5 kilogramiem smagākas karpas.

Sacensību dalībnieki noķēra 67 zivis, kuras kopā svēra 412,21 kilogramu. Lielākā zivs svēra 12,47 kilogramus un to noķēra komandas "Carp Fishing Latvia” pārstāvji.  

Sacensības rīko, lai noskaidrotu labākos karpu makšķerniekus un vēlāk veidotu Latvijas izlasi, kura piedalītos Pasaules un Eiropas čempionātos. Pagājušajā gadā Latvijas izlase piedalījās Pasaules čempionātā Itālijā, kur izcīnīja trešo vietu.

Viens no komandas veidotājiem, bijušais zemkopības ministrs Ārijs Ūdris "Staburagam” atzina, ka valsts, diemžēl, neatbalsta neolimpiskos sportaveidus, tajā skaitā makšķerēšanu. Gatavošanās un piedalīšanās sacensībās iespējama tikai ar pašu makšķernieku un sponsoru finansējumu, lai gan Latvijas makšķernieki starptautiskajās sacensībās  regulāri iegūst godalgotas vietas.

— Neuzskatu, ka makšķerēšana būtu sliktāks sportaveids, par, piemēram, šķēpa mešanu, — saka Ūdra kungs. — Arī makšķernieki būtu pelnījuši izpratni un valsts atbalstu. Turklāt, iemācot jauniešiem pareizi makšķerēt, mēs mācām arī saudzīgu attieksmi pret dabu.

Bijušais koknesietis Imants Duburs, kurš startēja komandā "Lucky Carp” atzina, ka karpu makšķerēšanai pievērsies, jo salīdzinoši neilgā laikā var noķert daudz lielu zivju. Prāvākā, ko viņš jebkad noķēris, svēra 12,4 kilogramus un cīņa palikusi atmiņā uz visu mūžu.

Indulis Burka 20.08.2012. 19:20 www.staburags.lv


Kategorija: Ziņas | Pievienoja: copmanis78 | Birkas: karpu makšķerēšana, sacensības
Skatījumu skaits: 773 | Lejuplāžu skaits: 0 | Reitings: 5.0/1 |
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:35.175.182.106
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv