Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Ziņas [340]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 3
Viesi: 3
Lietotāji: 0
Sākums » Ziņas » Ziņas

Nosaka licencētās makšķerēšanas kārtību Alūksnes ezerā
[ ] 15.02.2011, 23:48


Nosaka licencētās makšķerēšanas kārtību Alūksnes ezerā

Alūksnes novada pašvaldībā ir apstiprināti saistošie noteikumi par licencēto makšķerēšanu Alūksnes ezerā, lai noteiktu kārtību, kā organizē licencēto makšķerēšanu novada lielākajā ezerā.

Licencēto makšķerēšanu Alūksnes ezerā organizē pašvaldības aģentūra „Alja”. Makšķerēšana notiek saskaņā ar valstī pieņemtajām tiesību normām, bet pašvaldības saistošajos noteikumos norādīti papildu noteikumi, vides un dabas resursu aizsardzības prasības un pašvaldības lēmumi, licenču veidi, skaits un maksa, licenču cenu atlaižu piemērošana, licenču noformējums, realizācija, iegūto līdzekļu izlietojums, lomu uzskaite, „Aljas” sniegtie pakalpojumi un pienākumi, makšķerēšanas un vides aizsardzības prasību ievērošanas kontrole.

Obligāti jābūt licencei

Noteikumi paredz, ka Alūksnes ezerā aizliegta jebkura veida makšķerēšana, spiningošana (velcēšana) no laivas vai citiem peldošiem ūdens transporta līdzekļiem laika periodā no ledus izkušanas brīža līdz 30.aprīlim. Bet makšķerēšana no airu laivas vai laivas, kas aprīkota ar elektromotoru vai iekšdedzes dzinēju ar jaudu līdz 3,7 kW, ir atļauta no 1.maija.

Licencētā makšķerēšana atļauta, tikai iegādājoties vai saņemot kādu no licencēm: vienas dienas licenci, izņemot makšķerēšanai no laivas maijā (2 lati); mēneša licenci, izņemot makšķerēšanai no laivas vai citiem peldošiem ūdens transporta līdzekļiem laikā no ledus izkušanas brīža līdz 31.maijam (5 lati); sezonas licenci makšķerēšanai no laivas no 1.jūnija līdz 31.oktobrim, bet no 1.maija līdz 31.maijam tikai no krasta (10 lati); sezonas licenci makšķerēšanai no 1.novembra līdz 30.aprīlim, izņemot makšķerēšanai no laivas vai citiem peldošiem ūdens transporta līdzekļiem laikā no ledus izkušanas brīža līdz 30.aprīlim (10 lati); gada (12 mēnešu) licenci, izņemot makšķerēšanai no laivas maijā (15 lati); maija mēneša licenci makšķerēšanai (tostarp spiningošanai (velcēšanai)) no laivas vai citiem peldošiem ūdens transporta līdzekļiem laika periodā no 1.maija līdz 31.maijam (20 lati).

Ir arī bezmaksas licences
Iespējams iegādāties arī vienas dienas (no1.maija līdz 31.maijam) licenci makšķerēšanai maijā (tajā skaitā spiningošanai (velcēšanai)) no laivas vai citiem peldošiem ūdens transportlīdzekļiem (5 lati). Savukārt gada bezmaksas licenci makšķerēšanai Alūksnes ezerā ir tiesīgi saņemt: bērni un pusaudži vecumā līdz 16 gadiem, personas, kuras ir vecākas par 65 gadiem, invalīdi un maznodrošinātās personas; Alūksnes ezera krastu zemju īpašnieki un viņu ģimenes locekļi, kā arī politiski represētās personas. Bezmaksas licenci ar „Aljas” padomes lēmumu var piešķirt arī makšķerniekiem, kas snieguši ievērojamus ieguldījumus zivju resursu aizsardzībā.

Noteikts, ka gada, sezonas, mēneša un vienas dienas licences, kas tiek izmantotas maijā, dod tiesības to īpašniekiem makšķerēt tikai no krasta. Makšķerēšanai (tajā skaitā spiningošanai (velcēšanai)) no laivas vai citiem peldošiem ūdens transporta līdzekļiem maijā jāiegādājas licence.

Vēl nav stājušies spēkā

Licences var iegādāties aģentūrā „Alja”, degvielas uzpildes stacijā „Virši A”, veikalā „Pie Zvejnieka”, veikalā „Liarps” Balvos, veikalā „MM” Gulbenē un Alūksnes novada tūrisma informācijas centrā.

Katru ceturksni 30 procenti  no kopējās summas, kas iegūta par licencēm, "Aljai” jāpārskaita valsts pamatbudžetā Zivju fonda dotācijas ieņēmumu veidošanai. „Aljas” rīcībā paliek 70 procenti no iegūtās kopējās summas, ko izmanto zivju krājumu pavairošanai, vides un zivju aizsardzības un licencētās makšķerēšanas organizēšanas nodrošināšanai.
Noteikumus apstiprināja Alūksnes novada deputāti janvāra sēdē, bet tie vēl nav stājušies spēkā, jo jāsaskaņo ar atbildīgajām instancēm un jāpublicē pašvaldības laikrakstā.


Līga Vīksna 15.02.2011. 11:38


Izmantotie resursi:

http://www.aluksniesiem.lv


Kategorija: Ziņas | Pievienoja: copmanis78 | Birkas: licences, Alūksnes ezers
Skatījumu skaits: 1304 | Lejuplāžu skaits: 0 | Reitings: 5.0/1 |
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:34.228.30.69
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv