Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Ziņas [340]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 7
Viesi: 7
Lietotāji: 0
Sākums » Ziņas » Ziņas

Maluzvejnieku tīklā sapinas arī putni
[ ] 12.05.2012, 10:38

Maluzvejnieku tīklā sapinas arī putni

Upēs un ezeros ūdens iesilts arvien vairāk, zivis kļūst aktīvākas, tāpēc biežāk iekļūst maluzvejnieku izliktajos tīklos. Lai uzzinātu, kāda ir situācija Dienvidsusējā, reidā kopā ar Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes Madonas kontroles sektora inspektoriem devās arī "Staburags”.
Agrā rītā kāpjam laivā Saukas pagastā, netālu no "Dzērvju” mājām pie Aizkraukles un Jēkabpils rajona robežas. Upe gandrīz pilnībā atgriezusies savos krastos. Līdakas jau iznārstojušas un nu nārstam gatavojas ālanti.

Pēc pirmajiem nobrauktajiem kilometriem un pāris pavasara palu ūdeņu sanestajiem koku stumbru aizdambējumiem, kuriem tikai ar grūtībām par pārvilkt pāri laivu, pamanām divus tīklus. Tie ielikti visai nesen — linums ir tīrs. Iespējams, tāpēc abi ir tukši. Turpat netālu iepretim kādām mājām krastā izvilkta laiva. Gluži kā likumsakarība — ja krastā ir laiva, tuvējos upes līkumos noteikti būs arī kāds tīkls.  Iecēluši linumus laivā, laižamies lejup pa straumi.

Ilgāku laiku maluzvejnieku aktivitātes nav manāmas un var priecāties par upes krastos ziedošajām vizbulītēm, zilajām debesīm, gulbjiem un pīlēm, kuras laiku pa laikam iztraucētas uzlido gaisā.

Upes plūdums kļūst lēnāks, dziļums lielāks — iebraucam Neretas HES ūdenskrātuvē. Ņemam palīgā "kaķi” — īpašu rīku tīklu meklēšanai zem ūdens, taču līdz pat Neretai nevienu linumu neatrodam, lai gan ir informācija, ka arī līdaku nārsta laikā neretiešiem piedāvātas ikriem pilnas līdakas... Tātad maluzvejnieki nesnauž.    

Jau krietni lejpus Neretas upes līčos atrodam vairākus tīklus. To licēju, šķiet, krīze nav skārusi, jo viņš izmantojis kvalitatīvus tīklus, nevis lētos ķīniešu darinājumus, kas nopērkami gandrīz katrā makšķerēšanas piederumu veikalā. Vienā no tīkliem sapinusies gaigala — vidēji liela nirpīle. Vēl citos — skaisti ālanti un raudas. Diemžēl ālantiem palīdzēt vairs nespējam — zivis pārāk ilgi bijušas tīklos. Šīs straujās spēcīgās zivis, kuras labprāt straumē tver ūdenī iekritušās maijvaboles tā arī nenokļuva nārsta vietās.

Reida laikā no ūdens izcēlām sešus tīklus. Ņemot vērā lielo pa upi nobraukto attālumu, varbūt arī nemaz ne tik daudz, tomēr jāņem vērā, ka tīklus kopš šī pavasara var nopirkt tikai tikai tad, ja ir zvejas licence un tikai licencētās tirdzniecības vietās. Acīmredzot šie noteikumi maluzvejniekiem nav šķērslis.


Indulis Burka 07.05.2012. 15:45 Staburags.lv

Kategorija: Ziņas | Pievienoja: copmanis78 | Birkas: Maluzvejnieki
Skatījumu skaits: 837 | Lejuplāžu skaits: 0 | Reitings: 5.0/1 |
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:54.158.52.166
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv