Kā stāstīja VVD Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes Rīgas sektora vecākais inspektors Gints Zemitāns, aizturētais vīrietis jau agrāk sodīts par maluzvejniecību un šoreiz pret maluzvejnieku sākts kriminālprocess, jo zivju resursiem nodarītie zaudējumi mērāmi 1175 latu apmērā.

Vides inspektori maluzvejnieku pamanījuši, dodoties no jūras puses augšup pa upi.

Naktī bija skaidrs laiks un redzamība laba, tādēļ arī maluzvejnieks, pamanījis tuvojamies inspektorus, ar steigu devās krastā. Vides inspektori maluzvejnieku aizturēja krastā ar vienu kasti, kurā atradās zvejas tīkli un zivis, bet, apsekojot krastu, tika atrastas vēl četras kastes ar tīkliem un zivīm.

Maluzvejnieks zivju ķeršanai bija izmantojis trīs nelikumīgus zvejas tīklus, no kuriem katrs bija 100 metrus garš, kā arī tika izmantoti vēl divi nēģu tīkli, katrs 100 metrus garš. Atrastajos tīklos un kastēs bija divi beigti laši, par kuriem zaudējumos nāksies maksāt 1000 latu. Savukārt nēģu tīklos atrasti septiņi nēģi, par kuriem zaudējumi ir 175 lati, jo sods par katru nēģi ir 25 lati.

Aizturot maluzvejnieku, izsaukta arī Salaspils policija.

Zemitāns minēja, ka šis gadījums varētu likt maluzvejniekiem aizdomāties par to, kas viņus sagaida, nodarbojoties ar šo nelegālo nodarbi, jo par diviem noķertiem lašiem vainīgā persona jau tiek saukta pie kriminālatbildības.