Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Ziņas [340]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 8
Viesi: 6
Lietotāji: 2
Zivnieks, parcopi
Sākums » Ziņas » Ziņas

Makšķernieku asociācija: Vai maluzvejniecības apkarošanā arī paredzēts veikt reformas?
[ ] 27.10.2011, 16:37

Makšķernieku asociācija: Vai maluzvejniecības apkarošanā arī paredzēts veikt reformas?


Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes vecākā inspektora Ulda Lencberga vadībā, piedaloties arī 27.kājnieku bataljona 4 zemessargiem, 26.oktobra rīta pusē pie Strīķupes ietekas Gaujā aizturēja divus maluzvejniekus, kuri ņēma ārā iepriekšējā dienā ievietotos tīklus, no kuriem katrs bija apmēram 20m garumā.

Diemžēl vienīgais taimiņš, kas atradās vienā no tīkliem, bija jau beigts, kuru inspektori nodos Līgatnes dabas parkā mītošajām lācenēm. Lieta nodota policijai un uzsākts kriminālprocess.

Savukārt biedrības "Latvijas Makšķernieku asociācija" (LMA) Mobilā grupa vienas ekipāžas sastāvā tās pašas dienas naktī veica kontroles reidu jūrā pie Gaujas grīvas, bet pēc tam Līgatnes upē. Tika izņemti trīs tīkli: 2 gab. – 30m, un 1 gab. – 10m garumā. Tika atbrīvoti 2 taimiņi.

Reidi tiks turpināti, jo gan laši, gan taimiņi, gan foreles sāk pamazām pulcēties pie nārsta vietām, kuras maluzvejniekiem ir tikpat labi zināmas kā inspektoriem.
LMA un inspektori gribētu zināt – vai jaunajā politiskajā gaisotnē, kad valdības koalīcijā esošie politiskie spēki paredzējuši veikt dažādas reformas, tādas ir paredzēts veikt arī maluzvejniecības apkarošanā, kas jau gadu gadiem ir viena no neatņemamām Latvijas ēnu ekonomikas sastāvdaļām?

Jeb turpināsim izlikties, ka valstij tā galvassāpes nesagādā, kā to oktobra mēnesī plašsaziņas līdzekļos pauda Zemkopības ministrija (ZM), kad ministrs vēl bija Jānis Dūklavs - "nelikumīga zveja Latvijai nav liela problēma"?

Minētā viedokļa sakarā gan nav saprotams - vai tas ir attiecināts uz zveju valsts iekšējos ūdeņos vai teritoriālajos un ekonomiskās zonas ūdeņos vai citu Eiropas Savienības dalībvalstu ūdeņos un starptautiskajos ūdeņos, kuros Latvijas Republikai ir iedalīta nozvejas kvota; vai trešo valstu ūdeņos, ar kurām Eiropas Kopienai ir noslēgti nolīgumi zivsaimniecības jomā?

Tāpat nav saprotams - vai izteikums ir attiecināts atsevišķi uz zvejniekiem vai uz makšķerniekiem vai uz abiem kopā, jo saskaņā ar Zvejniecības likumu makšķerēšana joprojām ir definēta kā amatierzveja?

Ja viedoklis ir attiecināts uz abiem, tad tas ir klajā pretrunā ar ZM "Zivsaimniecības nozares Nacionālajā stratēģiskajā plānā 2007.-2013.gadam" pausto (citāts): "Atsevišķas nozarei nozīmīgas zivju sugas tiek iegūtas tādos apmēros, kas nenodrošina šo sugu krājumu atjaunošanos un ilgtspēju." Tāpat tas ir pretrunā ar Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes ikgadējiem datiem par nelikumīgas zvejas apjomiem Latvijā.

Ja viedoklis ir attiecināts tikai uz zvejniekiem, tad tas ir pretrunā ar Latvijas ZM personā sniegto pozīciju Eiropas Kopienai par nelegālās, neziņotās un neregulētās (NNN) zvejas kontroli un attiecīgas regulas nepieciešamību, kurā cita starpā minēts (citāts): "Latvija šobrīd ir satraukusies par NNN zvejas pieaugumu, kas nelabvēlīgi ietekmē zivju resursu ilgtspējību un ar laiku rada paliekošas ekonomiskās, sociālās un vides sekas. Tā nav tikai Latvijas, bet visas Kopienas problēma, un Latvija atbalsta pēc iespējas aktīvāku un steidzamāku rīcību NNN zvejas apkarošanā. (..) Latvija atbalsta šādas regulas nepieciešamību un pēc iespējas steidzamāku pieņemšanu."
Tātad problēma tomēr ir!

Neatkarīgi no tā, vai LMA šī sniegtā informācija plašsaziņas līdzekļiem, iespējams, tiks novērtēta kā "izrauta no konteksta" vai "nav pareizi saprasta", LMA tomēr vēlētos saņemt konkrētu atbildi - vai maluzvejniecības apkarošanā arī paredzēts veikt reformas?

Ja jā, tad – kādas?


Kategorija: Ziņas | Pievienoja: parcopi | Birkas: lma, Maluzvejnieki
Skatījumu skaits: 676 | Lejuplāžu skaits: 0 | Komentāri: 1 | Reitings: 5.0/1 |
Komentāru kopskaits: 1
1 Anatolijs   (28.10.2011 10:22)
Tāda organizācija pastāv? :D

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:54.235.48.106
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv