Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Ziņas [340]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 10
Viesi: 10
Lietotāji: 0
Sākums » Ziņas » Ziņas

Makšķernieks Zveja skalda maluzvejnieku tīklus
[ ] 04.07.2012, 21:03

Makšķernieks Zveja skalda maluzvejnieku tīklus

Šie bija Rīgas Pašvaldības policijas konfiscētie tīkli, kopumā šogad kārtības sargi no galvaspilsētas ūdeņiem šogad izcēluši 259 nelegālās zvejas rīkus, kuru kopējais garums sasniedz 5083 metrus. Pērn maluzvejniekiem pašvaldības policija konfiscējusi tīklus kopumā 12 kilometru garumā – tos varētu novilkt pa Brīvības ielu no Brīvības pieminekļa līdz pat Berģiem.
Policijas vadībai vēstot par sasniegto, Ķīšezera krastā notika arī savdabīga akcija – ikviens varēja ķerties pie cirvja un saskaldīt „maliķu” tīklus. Tos gan pēc tam tikpat sadedzināja.

Ar cirvi darbojās arī Latvijas Makšķernieku apvienības aktīvists Edgars Zveja. „Viņu darbība ir jūtama nemitīgi, pēdējos gados gan mazliet mazāk, bet tas nenozīmē, ka var atslābināties,” par maluzvejniekiem teic Zveja. Ja viņš pamana nelegālos tīklus, zvana vides inspektoriem vai policijai, citreiz, saskaņojot ar kārtības sargiem, izceļ ārā saviem spēkiem.

Zvirgzda ezerā reiz pat sācis raisīties konflikts – atpūtnieki bijuši neapmierināti, ka aiztiek viņu nelegālo tīklu. Kā smejas Zvejas operators, „vajadzēja piesolīt”.

Lielāko bēdu sagādā tie „maliķi”, kas savus tīklus aizmirst – varbūt ielikuši dzērumā un vairs neatceras, kur. „Mūsdienās viens vizulis desmit eiro maksā. Tu esi ieguldījis laiku un naudu, met un – džinkš – tīklā iekšā. Griez ārā, ieraugi, ka tīkls mētājas jau nedēļu, pilns ar skaistām zivīm, kuras pūst. Tas visvairāk besī!” sašutis ir Zveja.

Šogad Zvejam trāpījušies labi lomi – dīķos Jēkabpils pusē viņš izvilcis 10,3 kilogramu smagu līdaku un 12 kilogramu karpu. Ar līdaku ātri ticis galā, ar karpu vajadzējis 20 minūtes pacīnīties. „Zivis ir, tepat Ķīšezerā mans draugs noķēra 14 kilo līdaku,” Zveja stāsta, ka arī Rīgā ir labas vietas.
„Visi uzskata, ka te viss ir izzvejots, ir netīrs, tikai kuģi, remontrūpnīcas. Bet ģeogrāfiski Rīga ir superizdevīgā vietā, lielākās upes delta – izeja uz jūru, tepat ir Lielupe, nemitīgi notiek zivju migrācija, zivis iet uz Ķīšezeru, uz Baltezeru. Kāds lasis arī te ver gadīties,” Zvejam ir vīzija, ka tūristi, apskatījuši muzejus, iztrakojušies klubiņos, trešajā dienā varētu izvēdināt galvu ar makšķeri.

Pagaidām gan  naudu paņemt neprotam, turklāt makšķerniekiem ir strīds ar rūpnieciskajiem zvejniekiem, kas aizņem labākās vietas. Turklāt tuvāk par 50 metriem no tīkla makšķerēt nedrīkst. Tikmēr kāds zvejnieks, kurš Buļļupē izlicis astoņus murdus un iegūst 50 tonnu zivju gadā, par licenci maksaā vien 170 latu – gadā. Tas ir tikpat, cik 17 godīgi makšķernieki nomaksā par makšķerēšanas karti
.

Māris Puķītis/Foto: Māris Puķītis
www.kasjauns.lv

Kategorija: Ziņas | Pievienoja: copmanis78 | Birkas: edgars zveja, maluzvejnieku tīkli, Ķīšezers
Skatījumu skaits: 1065 | Lejuplāžu skaits: 0 | Komentāri: 1 | Reitings: 4.3/3 |
Komentāru kopskaits: 1
1 lidaknieks   (05.07.2012 20:51)
ja

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:54.163.20.57
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv