Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Ziņas [340]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 8
Viesi: 8
Lietotāji: 0
Sākums » Ziņas » Ziņas

«LA» konkursā uzvar karpa
[ ] 12.01.2012, 22:37

«LA» konkursā uzvar karpa


Pirmo konkursu "Latvijas gada lielākā zivs" "Latvijas Avīzē" (toreiz "Lauku Avīze") 1994. gadā izsludināja copes lielmeistars un žurnālists Juris Robežnieks. Pēc šī parauga lielo zivju konkursus sāka rīkot arī citi preses izdevumi, tādējādi radās daudznozīmīga situācija, katrs balvu piešķīrējs gribēja pretendēt arī uz Latvijas rekordzivju reģistrētāja tiesībām.

Lai šajā jomā ieviestu vajadzīgo kārtību, Latvijas Makšķerēšanas sporta federācija 1999. gada sākumā īpašā sēdē, kurā piedalījās arī ihtioloģijas speciālisti un žurnālisti, nolēma šo svarīgo pienākumu uzņemties pati. Šīs federācijas vadītāja J. Stikuta apkopotā Latvijas rekordzivju tabula skatāma globālajā tīmeklī www.fishing.lv.

Taču dažādu iemeslu dēļ ne vienmēr un ne visi veiksmīgie lielo zivju noķērāji savu rekordu pieteikumus nosūta federācijai, tāpēc "Latvijas Avīze" jau vairākus gadus veido savu Latvijas ūdeņos izmakšķerēto rekord-
zivju sarakstu, kas atrodams mūsu izdotajā ikgadējā Makšķernieka gadagrāmatā. Atmiņas atsvaidzināšanai un salīdzinājumam atgādināšu, kādus pieteikumus konkursam mūsu laikraksts saņēma 1998. gadā. G. Ķinēns Aizputes pilsētas peldētavā noķēra 13,9 kg karpu, Rugāju pagasta zemnieks G. Gruziņš – 147 gramus smagu ķīsi, limbažnieks R. Liepiņš-Liepa tā gada varenāko zandartu – 8,4 kg, alūksniešu veikums – I. Dzilna tika pie 2,41 kg smagas strauta foreles, bet M. Cīrulis – milzu līdakas 15,88 kg svarā. D. Vainovskis no Variešu pagasta izvilka 2,1 kg smagu sudrabkarūsu. Visi šie sasniegumi un rekordi gadu gaitā tika uzlaboti un pārspēti, tas tikai rāda mūsu ūdeņu potenciālu un makšķernieku meistarības izaugsmi.

2011. gada konkursam pieteikumu nebija sevišķi daudz, tomēr dažiem mūsu vaļasprieka entuziastiem izdevies tikt pie ievērības cienīgiem eksemplāriem un trofejām.

Vērtēšanas komisija, kuras sastāvā bija Latvijas Makšķernieku apvienības vadītājs Egons Simsons, vairākkārtējais pasaules čempions Pēteris Lideris un žurnālists Mārtiņš Kalaus, pirmo vietu vienprātīgi piešķīra valmierietim Arnim Auniņam, kurš atsūtīja lietišķos pierādījumus – fotogrāfijas, zivju zvīņas, svērēju un liecinieku parakstītus pieteikumus par divām Burtnieku ezerā vienā dienā izvilktām superzivīm.

8. novembrī A. Auniņš ar velci noķēra 11,74 kg smagu un 94 cm garu zandartu un 21,64 kg smagu un 102 cm garu karpu. Viņam arī pienākas mūsu sadarbības partnera SIA "Salmo" dāvanu karte 150 latu vērtībā. Otro vietu un dāvanu karti par Ls 100 ieguva Ventspils iedzīvotājs Jānis Vētra, kurš šīm zivīm neraksturīgā gadalaikā – 15. maijā – Ventā no laivas ar mākslīgo mānekli "velniņu" tika pie iespaidīgas vēdzeles 5,112 kilogramu svarā. Dāvanu karte 50 latu vērībā piešķirta trešās vietas ieguvējam rūjienietim Aināram Reinim. Viņš šo godalgu izpelnījās par Rūjas upē ar spiningu uz rotiņa noķertu 1,75 kg smagu un 44 cm garu ālantu. Kaut gan šī zivs svarā un izmēros tālu atpaliek no valsts rekorda (5,50 kg, 72 cm, Lubāns, 1989. g., V. Korotkovs), ālanti mūsu ūdeņos ir kļuvuši par grūti noķeramu retumu. Laureāti uz sumināšanu, balvu saņemšanu un pieredzes apmaiņu pie pīrāga tiek laipni aicināti 27. janvārī plkst. 16 "Latvijas Avīzes" redakcijā Rīgā, Dzirnavu ielā 21.

Paldies visiem pārējiem mūsu konkursa dalībniekiem, vēlam veiksmi 2012. gada konkursā un ne asakas turpmākajās copes gaitās!


12.01.2012 ALDIS JERMAKS
 www.la.lv
Kategorija: Ziņas | Pievienoja: copmanis78 | Birkas: Karpa, la konkurss
Skatījumu skaits: 2363 | Lejuplāžu skaits: 0 | Reitings: 5.0/2 |
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:54.198.126.110
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv