Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Ziņas [340]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Sākums » Ziņas » Ziņas

Jaundibinātā Makšķernieku organizāciju sadarbības padome samēros zivju resursu apsaimniekošanu ar makšķernieku interesēm
[ ] 12.07.2011, 12:53


Jaundibinātā Makšķernieku organizāciju sadarbības padome samēros zivju resursu apsaimniekošanu ar makšķernieku interesēm

Pēc pusgadu ilga darba jūnijā nodibināta biedrība "Makšķernieku organizāciju sadarbības padome" (MOSP), kuras mērķi ir valstiskā līmenī apvienot un pārstāvēt Latvijas makšķerniekus, kuru skaits, pēc Zemkopības ministrijas (ZM) aplēsēm, ir 100 000, aģentūru LETA informēja biedrības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Balodis.
Viņš uzsver, ka MOSP nebūs saimnieciska organizācija, bet darbosies tikai kā konsultatīva padome, mēģinot samērot ilgtspējīgu zivju resursu apsaimniekošanu valstī ar makšķernieku interesēm, galvenokārt ar to sabiedrisko un arī saimniecisko organizāciju interesēm, kuras kaut kādā veidā apvieno makšķerniekus vai ir iesaistītas makšķerēšanas jomā.
"MOSP ir demokrātiska sabiedriskā organizācija, kuras galvenais darbības virziens ir makšķernieku interešu pārstāvniecība sadarbībā ar valsti un pašvaldībām. Organizācijā par biedru var kļūt jebkura juridiska persona, tās biedriem 2011.gadā biedra nauda nav jāmaksā, sanāksmes ir atklātas un pieejamas jebkuram interesentam. Tāpēc aicinu visas ieinteresētās organizācijas aktīvi pievienoties MOSP vai vienkārši sadarboties ar to, lai kopīgi rastu labākos valstiskos risinājumus makšķerniekiem būtiskos jautājumos," teica Balodis.
Viņš norādīja, ka biedrības pirmsākumi meklējami pagājušā gada rudenī, kad Latvijas makšķerēšanas sporta federācija aicināja visus makšķerēšanas nozarē ieinteresētos pulcēties un veidot vienotu organizāciju visu Latvijas makšķernieku interešu aizstāvībai.
2011.gada 21.janvārī notika Latvijas makšķernieku forums, kurā tikās makšķernieki, zivju aizsardzības organizāciju, zinātnes, pašvaldību un ministriju pārstāvji, lai iezīmētu galvenās problēmas makšķerēšanas nozarē, kas skar gan makšķerēšanas jomas organizēšanu, gan zivju krājumu aizsardzību un atražošanu, gan Makšķerēšanas noteikumus un citus makšķerniekiem būtiskus jautājumus. Šajā forumā tika nolemts veidot organizāciju, kuras galvenais uzdevums būs makšķernieku viedokļa apkopošana un pārstāvēšana valsts institūcijās, stāstīja Balodis.
MOSP dibināšanas ideju lielā mērā atbalstīja ZM, kas ir atbildīgā par zivsaimniecības nozari valstī, tostarp arī makšķerēšanas jomu. ZM norādīja uz to, ka makšķernieki ir vāji organizēti un pauž pretrunīgus viedokļus, tādējādi nedodot gaidāmo ieguldījumu makšķerēšanas nozares attīstībā.
"Ņemot vērā, ka Latvijā eksistē simtiem organizāciju - klubi, biedrības, kā arī saimnieciskās organizācijas -, kas kaut kādā veidā saistītas ar makšķerēšanas jomu, bet nav organizācijas, kas koordinētu to darbību un apzinātu intereses un viedokļus, lai koordinētu un palīdzētu valsts līmenī risināt makšķerniekiem svarīgus jautājumus, tika nodibināta MOSP. Dibinātāju skaitā ir gan makšķernieku klubi, gan vides aizsardzības organizācijas, gan ūdeņu apsaimniekotāji. MOSP valdi veido astoņi dažādu sabiedrisko organizāciju pārstāvji, " teica MOSP valdes priekšsēdetājs.
MOSP ir gatava arī iesaistīties un palīdzēt makšķernieku sabiedrisko organizāciju izveidē visos Latvijas novados, kas dotu iespēju pilnīgāk ievērot visā valsts teritorijā dzīvojošo makšķernieku intereses, tai skaitā veiksmīgāk realizēt sadarbību arī ar attiecīgajām pašvaldībām.
MOSP jau tuvākajā laikā atvērs arī savu mājaslapu.

LETA / 12.jūlijs 2011, 10:40

Kategorija: Ziņas | Pievienoja: parcopi | Birkas: MOSP
Skatījumu skaits: 854 | Lejuplāžu skaits: 0 | Reitings: 5.0/1 |
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:54.234.228.185
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv