Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Ziņas [340]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0
Sākums » Ziņas » Ziņas

Iesaka glābt zivis un urbt āliņģus aizsalušajās ūdenstilpnēs
[ ] 08.03.2011, 23:57

Iesaka glābt zivis un urbt āliņģus aizsalušajās ūdenstilpnēs

Šogad aizsalušajās ūdenstilpnēs zivju slāpšana var būt aktuāla vēl visu martu, jo sala dēļ uz daudzām ūdenstilpēm izveidojusies bieza ledus kārta. Tāpēc Dabas aizsardzības pārvalde iesaka glābt zivis, urbjot ledū āliņģus.

Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti norāda - šāda parādība bargās ziemās ir dabisks process, īpaši seklos, stipri aizaugušos ezeros ar nelielu ūdens noteci. Pēc bargās ziemas slāpšanas dēļ zivju populācija samazinās, bet pēc 4 - 5 gadiem tā atkal atjaunojas.

Speciālisti skaidro, ka zivju slāpšanu ziemā var mazināt, urbjot ledū āliņģus un aizpildot tos ar niedrēm vai salmiem, vai arī ar speciālām ierīcēm – kompresoriem var pūst ūdenī gaisu, tādejādi pievadot papildus skābekli. Var arī pārsūknēt ūdeni no viena āliņģa otrā. Taču parasti šādas rīcības ir efektīvas tikai nelielās ūdenstilpnēs.

Speciālisti arī norāda, ka āliņģu izzāģēšana ar motorzāģiem var nenest cerētos panākumus, jo eļļa no motorzāģa var ieplūst ezerā un radīt uz ūdens plānu kārtiņu, kuras rezultātā zivis pie skābekļa netiek.

Dabas aizsardzības pārvalde iesaka, veidojot āliņģus, hektāra platībā izcirst četrus līdz sešus, kā arī pieskatīt, lai tie neaizsalst, un dīķī ik pa gabalam no ledus nošķūrēt sniegu. Saules stari ledu kausē un zem ledus fotosintēzes rezultātā rodas skābeklis.

Dabas aizsardzības pārvaldes inspektors Ivars Leščinskis skaidro, ka līdz masveida slāpšanas brīdim zivis vispirms koncentrējas tajās ezera daļās, kur ietek kaut vai nelieli avoti, kuru ūdens ir kaut cik piesātināts ar skābekli. Šajās vietās ir nepieciešams savlaicīgi izcirst āliņģi un novērot tur esošo situāciju, iesaka speciālists.

Situāciju, kad zivis, kam trūkst skābekļa, pulcējas ap āliņģi, aktīvi izmanto maluzvejnieki. Tāpēc Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori turpina apsekot ūdenskrātuves, lai izvērtētu esošo situāciju un vajadzības gadījumā veiktu pasākumus zivju glābšanai.

Gadījumos, kad ziemā notiek masveida zivju slāpšana, ierasta prakse ir zivju krājumu atjaunošana pavasarī, kad ūdenstilpēs tiek ielaisti zivju mazuļi. Pagājušā gadā Dabas aizsardzības pārvalde ar Zivju fonda finansiālu palīdzību papildināja zivju krājumus vairākos Latvijas ezeros – Slokas, Zosnas Kurjanovas, Driškina un Muižnieku ezerā. Arī šogad plānota zivju resursu papildināšana.

www.DELFI.lv|08. marts 2011 15:05
Izmantotie resursi:
http://delfi.lv

Kategorija: Ziņas | Pievienoja: copmanis78 | Birkas: āliņģi, Zivis, slāpšana
Skatījumu skaits: 885 | Lejuplāžu skaits: 0 | Reitings: 5.0/2 |
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:54.162.159.33
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv