Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Lietotāja vārds:
Parole:
Kategorijas
Ziņas [340]
Copes kalendārs
Vietnes draugi
Statistika
Online kopā: 2
Viesi: 2
Lietotāji: 0
Sākums » Ziņas » Ziņas

Gaujā plāno ieviest licencēto makšķerēšanu
[ ] 07.12.2011, 11:55

Gaujā plāno ieviest licencēto makšķerēšanu

Septiņas pašvaldības, kuru teritorijā atrodas Gaujas Nacionālais parks, vēl šogad plāno nodibināt biedrību, lai Gaujā no Murjāņu tilta līdz Cēsu tiltam ieviestu licencēto makšķerēšanu, aģentūrai LETA pastāstīja Siguldas novada domes vides speciālists Aivars Jākobsons.

Plānots, ka no 1.janvāra līdz 30.jūnijam lašu un taimiņu makšķerēšanai Gaujā būs jāiegādājas atļaujas.

Ideja sākotnēji nākusi no vietējiem makšķerniekiem, jo dabas draugi novērojuši, ka daudzi ar lašu zveju nodarbojas nelegāli.

Vidzemes reģionālās administrācijas direktors Rolands Auziņš aģentūrai LETA atzina, ka dabas sargiem klājas smagi - no 1.decembra beidzies spiningošanas liegums un makšķernieki spiningu izmanto it kā līdaku ķeršanai, taču, neskatoties uz liegumu un iespaidīgajiem naudas sodiem, no upes ceļ ārā arī lašveidīgās zivis, kuras nereti nevis palaiž atpakaļ upē, bet paslēpj krūmos un nes mājās, kaut arī tas nav atļauts. Ieviešot licencēto makšķerēšanu, lašu zveju būtu iespējams legalizēt un kontrolēt, savukārt iegūtos līdzekļus ieguldīt upes resursu saglabāšanā.

Siguldas vides speciālisti vērsušies Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālajā administrācijā, kur saņemts uzstādījums licencēto makšķerēšanu ieviest garākā Gaujas posmā, jo Siguldas pašvaldības teritorijā atrodas tikai 12 kilometrus garš upes posms, un arī tajā pašvaldības pārraudzībā neatrodas abi krasti. Novembra vidū septiņas pašvaldības, kuru teritorijai cauri tek Gauja, nolēmušas izveidot biedrību, lai licencēto makšķerēšanu ieviestu garākā Gaujas posmā no Murjāņu tilta līdz Cēsu tiltam, kas ir makšķernieku un tūristu iecienītākais upes posms.

Iecere guvusi atbalstu visās pašvaldībās, kuru teritorijai minētajā posmā tek cauri Gauja - Inčukalna, Krimuldas, Siguldas, Līgatnes, Amatas, Pārgaujas un Cēsu pašvaldībā. Plānots, ka vēl šogad novada domēs tiks pieņemts lēmums oficiāli atbalstīt biedrības dibināšanu lašu licencētas makšķerēšanas organizēšanai Gaujā. Tad no katras pašvaldības tiks izvirzīti pārstāvji, kas izstrādās biedrības statūtus, kurus apstiprinās visās domēs, bet pēc tam tiks izstrādāti saistošie noteikumi lašu un taimiņu zvejas licencēšanai.

Kopumā šis process varētu aizņemt aptuveni gadu, prognozēja Jākobsons
.


05.12.2011 LETA.

Kategorija: Ziņas | Pievienoja: copmanis78 | Birkas: licencētā makšķerēšana, Gauja
Skatījumu skaits: 739 | Lejuplāžu skaits: 0 | Reitings: 3.8/4 |
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Partneris
Profils
Viesis!

Jūsu vārds: Viesis
Jūs atrodaties šeit: -dienas
IP:54.159.51.118
Vietnes draugi
https://www.facebook.com/eboatfishingteam/?ref=page_internal
http://eboat.lv/lv/
Draugu vietne
http://www.vesturesklubs.lv/
Reklāma
http://parcopi.lv/index/reklamas_izcenojumi/0-50
Ne, asakas! ;)

Copyright Parcopi.lv © 2009


Epasts: parcopi@parcopi.lv